„Usuwanie przez Gminę Ząbkowice Śląskie skutków powodzi poprzez oczyszczanie, udrożnienie i odbudowę rowu melioracyjnego Braszówka”
Gmina Ząbkowice Śląskie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00413299
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00413299/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-31 07:49
- Lokalizacja
- Ząbkowice Śląskie, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-b6bb6c56-d06e-443b-81cc-7292bded8298
- Identyfikator
- 8871635243
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-31
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00413299 z dnia 2026-08-31 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
„Usuwanie przez Gminę Ząbkowice Śląskie skutków powodzi poprzez oczyszczanie, udrożnienie i odbudowę rowu melioracyjnego Braszówka”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Gmina Ząbkowice Śląskie
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 890718461
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: ul. 1 Maja 15
1.4.2.) Miejscowość: Ząbkowice Śląskie
1.4.3.) Kod pocztowy: 57-200
1.4.4.) Województwo: dolnośląskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@zabkowiceslaskie.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.zabkowiceslaskie.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b6bb6c56-d06e-443b-81cc-7292bded8298
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00413299
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-31
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Nie
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
„Usuwanie przez Gminę Ząbkowice Śląskie skutków powodzi poprzez oczyszczanie, udrożnienie i odbudowę rowu melioracyjnego Braszówka”
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych związanych z odbudową rowu Braszówka na długości 5 075 m, polegających na usunięciu skutków powodzi, która spowodowała znaczne zniszczenia w zabudowie koryta w km 1+730 do 7+020, w miejscowościach Pawłowice i Braszowice w gminie Ząbkowice Śląskie, powiat ząbkowicki, województwo dolnośląskie.
W ramach niniejszego przedsięwzięcia zakłada się likwidację lokalnych przewężeń i namulisk, przywrócenie prawidłowych parametrów przekroju poprzecznego rowu, nadanie jednolitego spadku podłużnego. W celu zabezpieczenia skarp przewiduje się lokalnie umocnienie stopy skarp kiszką faszynową o średnicy 15 cm, skarpy płytami melioracyjnymi i okładziną kamienną układaną na sucho o grubości do 20 cm, wykonanie zasypki ziemią obsianą mieszanką traw. Przewiduje się również przebudowę muru oporowego z kamienia na zaprawie cementowej oraz przebudowę zniszczonych przepustów, podmurowanie przyczółków przy przepustach, których stan techniczny pozwala na dalsze ich użytkowanie oraz podbudowę fundamentów murów oporowych wraz z uzupełnieniem ubytków w murach. Taka zabudowa zapobiegnie w przyszłości niszczeniu koryta rowu przez silny nurt wody.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w:
1) Załączniku nr 10 do SWZ – Dokumentacja - „Usuwanie przez Gminę Ząbkowice Śląskie skutków powodzi poprzez oczyszczanie, udrożnienie i odbudowę rowu melioracyjnego Braszówka”.
3.9.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych
77211400-6 - Usługi wycinania drzew
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45111220-6 - Roboty w zakresie usuwania gruzu
45112100-6 - Roboty w zakresie kopania rowów
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
44212380-6 - Części konstrukcji
45262510-9 - Roboty kamieniarskie
45262300-4 - Betonowanie
45244000-9 - Wodne roboty budowlane
45233140-2 - Roboty drogowe
45233320-8 - Fundamentowanie dróg
45246400-7 - Roboty w zakresie ochrony przeciwpowodziowej
45221110-6 - Roboty budowlane w zakresie mostów
77315000-1 - Usługi w zakresie siewu
45111213-4 - Roboty w zakresie oczyszczania terenu
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2025-10-30
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
do 2026-06-104.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): ZBYLBRUK Sp. zo.o. sp.k
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 88761794970
4.3.3.) Ulica: Bobolice 33
4.3.4.) Miejscowość: Ząbkowice Śląskie
4.3.5.) Kod pocztowy: 57-200
4.3.6.) Województwo: dolnośląskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 2090208,38 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2025/BZP 00506488/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-06-10
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 0
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 2090208,38 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
nie dotyczy
| 2026-08-31 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane |