Poprawa atrakcyjności turystycznej i rozwój marki terytorialnej Doliny Zielawy poprzez budowę dróg dla rowerów na terenie gminy Jabłoń
Gmina Jabłoń
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00413330
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00413330/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-31 08:14
- Lokalizacja
- Jabłoń, lubelskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-e764a167-9261-4808-94e3-9e82be42afbf
- Identyfikator
- 5391440839
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-31
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
2 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00413330 z dnia 2026-08-31 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Poprawa atrakcyjności turystycznej i rozwój marki terytorialnej Doliny Zielawy poprzez budowę dróg dla rowerów na terenie gminy Jabłoń
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Jabłoń
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 030237530
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Augusta Zamoyskiego
1.5.2.) Miejscowość: Jabłoń
1.5.3.) Kod pocztowy: 21-205
1.5.4.) Województwo: lubelskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL811 - Bialski
1.5.7.) Numer telefonu: 83 3560006 wew. 29
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@jablon.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.jablon.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://jablon.ezamawiajacy.pl/pn/JABLON/demand/300950/notice/public/details1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Poprawa atrakcyjności turystycznej i rozwój marki terytorialnej Doliny Zielawy poprzez budowę dróg dla rowerów na terenie gminy Jabłoń2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e764a167-9261-4808-94e3-9e82be42afbf
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00413330
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-31
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00031131/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.2 Poprawa atrakcyjności turystycznej i rozwój marki terytorialnej Doliny Zielawy
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
FELU.11.05-IZ.00-001/252.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00308430/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: SZP.271.7.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 7581140,81 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część 1 - PRZEBUDOWA DROGI POWIATOWEJ NR 1095 L W ZAKRESIE BUDOWY DROGI DLA ROWERÓW W MIEJSCOWOŚCI JABŁOŃ I DAWIDYPrzedmiotem postępowania jest przebudowa drogi powiatowej nr 1095 L w
zakresie budowy drogi dla rowerów zaplanowano wykonanie jezdni o zmiennej
szerokości ze względu na trudne warunki – istniejąca szerokość pasa drogowego oraz uwarunkowania terenowe uniemożliwiają wykonanie szerokości jezdni 2,5 m na całym odcinku planowanej przebudowy.
Projektuje się szerokość jezdni drogi rowerowej dwukierunkowej na odcinku od km 0+000,00 do km 1+503,27 oraz od km 2+586,45 do km 3+290,00 szerokość jezdni 2,5 m, na odcinku od km 1+503,28 do km 2+586,45 szerokość jezdni 2 m oraz na pozosta-łym odcinku od km 3+290,00 do km 3+468,80 drogę dla rowerów i pieszych o szero-kości 2,5 m – co wynika z konieczności włączenia ruchu pieszych na odcinku z istnieją-cym
chodnikiem przeznaczonym do rozbiórki.
Nawierzchnia projektowanej jezdni drogi dla rowerów bitumiczna o spadku
poprzecznym jednostronnym 2%, na zewnątrz pasa drogowego na odcinku do km 3+260,00 oraz na pozostałym odcinku w kierunku jezdni drogi powiatowej.
Ponadto w związku z lokalizacją drogi dla rowerów przy krawędzi jezdni drogi
powiatowej spadek podłużny drogi dla rowerów nawiązany do spadków podłużnych jezdni drogi powiatowej.
Odprowadzenie wód opadowych i roztopowych z jezdni z powierzchniowym
rozsączeniem wód na przyległych terenach zielonych w pasie drogowym zgodnie
z istniejącym charakterem odwodnienia. W miejscu istniejącego rowu przydrożnego
którego geometria zostanie odtworzona pod projektowanymi zjazdami zwykłymi do
posesji zaprojektowano przepusty rurowe z rur HDPE O 40. W związku z faktem, że przez istniejącą drogę przechodzą poprzecznie istniejące przepusty będące w kolizji z
projektowaną drogą dla rowerów, zaplanowano przedłużenie przepustów rurowych Ø 80, zlokalizowanych w km 0+962,30, km 2+ 582,35, km 2+949,70 oraz przedłużenie przepustu skrzynkowego zlokalizowanego w km 1+635,72.
W ramach przedmiotowego opracowania projektuje się Miejsce Obsługi Rowerzystów, wiata prefabrykowana o konstrukcji stalowej i wymiarach 2m x 4,2 m zgodnie z przy-kładowym rysunkiem, wyposażenie wiaty – stół, dwie ławki, dwa stojaki na rowery, sto-jak serwisowy dla rowerów oraz kosze na śmieci z segregacją na trzy frakcje.
Wiata posadowiona na płycie fundamentowej, żelbetowej o wymiarach – 2,5 m x 4,7 m i grubości 18 cm.
Projektuje się zieleń niską – skarpy i zieleńce przewidziano do humusowania i obsiania mieszanką traw.
CHARAKTERYSTYKI ELEMENTÓW PROJEKTOWANEJ INFRASTRUKTURY DROGA DLA ROWERÓW
• długość projektowanego odcinka 3,4688 km
• powierzchnia projektowanej jezdni drogi dla rowerów 7144,42 m2
• powierzchnia projektowanych zjazdów 1574,97 m2
• długość projektowanego krawężnika najazdowego 15x22x100 cm 3411,05 mb
• powierzchnia poboczy gruntowych ulepszonych mechanicznie 1020,08 m2
• powierzchnia projektowanych skarp i zieleńców (biologicznie czynna) 6785,00 m2
Oraz inne niezbędne roboty i dostawy opisane w dokumentacji technicznej, przedmiarach oraz STWiORB
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45233162-2 - Roboty budowlane w zakresie ścieżek rowerowych
45233300-2 - Fundamentowanie autostrad, dróg, ulic i ścieżek ruchu pieszego
45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
45233150-5 - Roboty w zakresie regulacji ruchu
45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.5.) Wartość części: 4271683,72 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część 2 - BUDOWA DROGI DLA ROWERÓW W CIĄGU DROGI GMINNEJ NR 103770 L I DROGI POWIATOWEJ NR 1604 LW ramach projektowanej budowy drogi dla rowerów zaplanowano wykonanie jezdni o szerokości 2,0 i 2,5 m, na odcinku drogi gminnej jezdnia drogi dla rowerów o szerokości 2,5m, natomiast na odcinku drogi powiatowej ze względu na trudne warunki szerokość jezdni drogi rowerowej 2,0 m. Nawierzchnia projektowanej jezdni drogi dla rowerów bitumiczna o spadku poprzecznym jednostronnym 1%, na zewnątrz pasa drogowego na odcinku drogi gminnej oraz na odcinku drogi powiatowej gdzie droga dla rowerów jest lokalizowana przy krawędzi jezdni natomiast na pozostałym odcinku spadek poprzeczny drogi rowerowej w kierunku przyległego rowu w kierunku jezdni drogi powiatowej.
Ponadto zaplanowanie wykonanie odpowiednich spadków podłużnych. Odprowadzenie wód opadowych i roztopowych z jezdni z powierzchniowym rozsączeniem wód na przyległych terenach zielonych w pasie drogowym.
W ciągu drogi powiatowej przy przejściu projektowanej drogi rowerowej przez istniejące rowy przydrożne zaprojektowano trzy przepusty rurowe z rur HDPE Ø 40.
W ramach przedmiotowego zadania projektuje się Miejsce Obsługi Rowerzystów, wiata prefabrykowana o konstrukcji stalowej i wymiarach 2m x 4,2 m zgodnie z przykładowym rysunkiem, wyposażenie wiaty – stół, dwie ławki, dwa stojaki na rowery, stojak serwisowy dla rowerów oraz kosze na śmieci z segregacją na trzy frakcje. Wiata posadowiona na płycie fundamentowej, żelbetowej o wymiarach –
2,5 m x 4,7 m i grubości 18 cm.
Przedmiotowa inwestycja przebiega przez tereny leśne, w pasie drogowym występuje zieleń, która koliduje z projektowaną infrastrukturą drogową i wymaga wycinki na podstawie odrębnego pozwolenia, (Wycinka zakrzaczeń o powierzchni 15000 m2 gatunki: grab pospolity i bez czarny na działkach nr 544, 545, 546 obręb Jabłoń- Wantopol). Projektuje się zieleń niską – skarpy i zieleńce przewidziano do
humusowania i obsiania mieszanką traw.
W ramach zapobieżenia poruszania się pojazdów mechanicznych po drodze rowerowej zaplanowano wykonanie monitoringu wizyjnego zgodnie ze stałą organizacją ruchu.
CHARAKTERYSTYKI ELEMENTÓW PROJEKTOWANEJ INFRASTRUKTURY DROGA DLA ROWERÓW
• długość projektowanego odcinka 3,60762 km
• powierzchnia projektowanej jezdni drogi rowerów 8802,45 m2
• powierzchnia projektowanych zjazdów 160,24 m2
• długość projektowanego krawężnika drogowego 15x30x100 cm 74,72 mb
• długość projektowanego krawężnika najazdowego 15x22x100 cm 74,72 mb
• powierzchnia poboczy gruntowych ulepszonych mechanicznie 1520,53 m2
• powierzchnia projektowanych skarp i zieleńców (biologicznie czynna) 6875,00 m2
Oraz inne niezbędne roboty i dostawy opisane w dokumentacji technicznej, przedmiarach oraz STWiORB
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w załączniku 1a – Opis przedmiotu zamówienia dla Części 1 zamówienia oraz załączniku 1b – Opis przedmiotu zamówienia dla Części 2 zamówienia, do Specyfikacji Warunków Zamówienia
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45233162-2 - Roboty budowlane w zakresie ścieżek rowerowych
45233300-2 - Fundamentowanie autostrad, dróg, ulic i ścieżek ruchu pieszego
45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
45233150-5 - Roboty w zakresie regulacji ruchu
45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.5.) Wartość części: 5053119,47 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2856838,32 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 3743513,95 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 2856838,32 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Zakład Usługowy KRECIK Barbara Kisiel
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 539 134 67 73
7.3.3) Ulica: Antopol 21
7.3.4) Miejscowość: Podedwórze
7.3.5) Kod pocztowy: 21-222
7.3.6.) Województwo: lubelskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-11
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 2856838,32 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 11 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 787328,22 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 4859435,54 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 2787328,22 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Zakład Usługowy KRECIK Barbara Kisiel
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 539 134 67 73
7.3.3) Ulica: Antopol 21
7.3.4) Miejscowość: Podedwórze
7.3.5) Kod pocztowy: 21-222
7.3.6.) Województwo: lubelskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-11
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 2787328,22 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 11 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-08-31 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |