Dostawa i montaż czujników dymu w lokalach należących do zasobu Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych sp. z o.o.

ZARZĄD KOMUNALNYCH ZASOBÓW LOKALOWYCH SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00413335
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00413335/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-08-31 08:16
Lokalizacja
Poznań, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-e0dd8180-1990-4ff0-b3c1-1cf6f227b0ff
Identyfikator
2090002942
Ostatnia aktualizacja
2026-08-31

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi instalowania sprzętu przeciwpożarowego

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00413335 z dnia 2026-08-31

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Dostawa i montaż czujników dymu w lokalach należących do zasobu Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych sp. z o.o.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: ZARZĄD KOMUNALNYCH ZASOBÓW LOKALOWYCH SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 302538131

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Jana Matejki 57

1.5.2.) Miejscowość: Poznań

1.5.3.) Kod pocztowy: 60-770

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL415 - Miasto Poznań

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: obsluga.klienta@zkzl.poznan.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://zkzl.poznan.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://zkzl.eb2b.com.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Budownictwo i obiekty komunalne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa i montaż czujników dymu w lokalach należących do zasobu Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych sp. z o.o.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e0dd8180-1990-4ff0-b3c1-1cf6f227b0ff

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00413335

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-31

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00328871

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.201.40.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 447120,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Dostawa i montaż 3312 czujników dymu w lokalach mieszkalnych znajdujących się w budynkach zarządzanych przez Zamawiającego. Wykonawca zobowiązany będzie do wykonania montażu zgodnie z zaleceniami określonymi przez
producenta oraz z instrukcją montażu właściwą dla danego typu urządzenia, z zachowaniem obowiązujących przepisów przeciwpożarowych oraz przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 51700000-9 - Usługi instalowania sprzętu przeciwpożarowego

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Działając na podstawie art. 260 ust. 1 i 2 w związku z art. 266 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych Zamawiający, zawiadamia, że unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na podstawie art. 255 pkt 3 Pzp.
Zgodnie z art. 255 pkt 3 ustawy Pzp Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba, że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do
ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
Na sfinansowanie przedmiotu zamówienia Zamawiający zamierza przeznaczyć kwotę:
549 957,60 zł brutto
Cena oferty z najniższą ceną niepodlegającej odrzuceniu wynosi:
655 875,36 zł brutto
Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia kwoty przeznaczonej na realizację zamówienia do ceny najkorzystniejszej oferty.
W związku z powyższym zachodzi przesłanka określona w art. 255 pkt 3 Pzp, a Zamawiający zobowiązany jest unieważnić postępowanie.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 364353,12 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 655875,36 PLN

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

2026-08-31 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi