Modernizacja budynku przy ul. Karskiego 26 w Kielcach pod potrzeby żłobka samorządowego, z przeznaczeniem na utworzenie nowych miejsc opieki
Gmina Kielce
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00413331
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00413331/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-31 08:15
- Lokalizacja
- Kielce, świętokrzyskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-71439ef5-8ecc-43d4-bf72-a964129eb93f
- Identyfikator
- 6572617325
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-31
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00413331 z dnia 2026-08-31 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Modernizacja budynku przy ul. Karskiego 26 w Kielcach pod potrzeby żłobka samorządowego, z przeznaczeniem na utworzenie nowych miejsc opieki
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Gmina Kielce
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 291009343
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Rynek 1
1.4.2.) Miejscowość: Kielce
1.4.3.) Kod pocztowy: 25-303
1.4.4.) Województwo: świętokrzyskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL721 - Kielecki
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.bzp@um.kielce.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.kielce.eu
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-71439ef5-8ecc-43d4-bf72-a964129eb93f
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00413331
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-31
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2025/BZP 00450872
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Tak
3.4.) Nazwa projektu lub programu:
Przedmiot zamówienia jest dofinansowany ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększenia Odporności w ramach Programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 Aktywny Maluch 2022–2029 jednostki samorządu terytorialnego / tworzenie miejsc opieki.
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
Modernizacja budynku przy ul. Karskiego 26 w Kielcach pod potrzeby żłobka samorządowego, z przeznaczeniem na utworzenie nowych miejsc opieki
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest modernizacja budynku przy ul. Karskiego 26 w Kielcach pod potrzeby żłobka samorządowego, z przeznaczeniem na utworzenie nowych miejsc opieki.
Zakres zadania obejmuje przebudowę i zmianę sposobu użytkowania części budynku szkoły podstawowej na żłobek oraz rozbudowę i przebudowę schodów zewnętrznych w celu dostosowania dla potrzeb osób niepełnosprawnych na działce nr ewid. 1342 obręb 0024 przy
ul. J. Karskiego u zbiegu z ul. Wrzosową w Kielcach.
2. Zakres zamówienia obejmuje roboty budowlane i wykończeniowe, w szczególności:
1) demontaż warstw posadzkowych do poziomu stropu wraz z wykonaniem niezbędnych napraw oraz zabezpieczeń,
2) odcinkowe skucie tynków pułapowych z wykonaniem zabezpieczeń ppoż. oraz okładzin,
3) wykonanie podłogi na gruncie,
4) wykonanie wypełnień, rozkuć pod otwory okienne i drzwiowe oraz wykonanie wzmocnień,
5) wykonanie nowych wymurowań,
6) skucie, przygotowanie oraz wykonanie nowych tynków wewnętrznych,
7) wykonanie okładzin ściennych w pomieszczeniach,
8) wymiana parapetów i obróbek blacharskich,
9) wymiana oraz montaż stolarki okiennej i drzwiowej,
10) wykonanie izolacji ścian fundamentowych i piwnicznych,
11) przygotowanie oraz wymalowanie ścian i sufitów,
12) wykonanie instalacji sanitarnych: wewnętrznej instalacji wodociągowej, wewnętrznej instalacji kanalizacji sanitarnej, wewnętrznej instalacji centralnego ogrzewania grzejnikowego,
13) wykonanie wewnętrznej i zewnętrznej instalacji gazowej,
14) wykonanie wentylacji mechanicznej,
15) wykonanie źródła ciepła – istniejące ogrzewanie zasilane kotłami gazowymi wspomagane pompami ciepła powietrze-woda,
16) częściowa wymiana wewnętrznej instalacji wodociągowej wraz z orurowaniem,
17) wykonanie wewnętrznej instalacji kanalizacji sanitarnej,
18) wykonanie instalacji elektrycznych: wymiana opraw oświetleniowych na oprawy ze źródłem światła LED oraz wymiana przewodów, wymiana gniazd wtykowych jednofazowych, trójfazowych oraz wymiana przewodów, wymiana instalacji WLZ – linii do zasilania tablic elektrycznych, wymiana tablic bezpiecznikowych, przeciwpożarowy wyłącznik prądu (PWP),
19) instalacja odgromowa,
20) instalacje teletechniczne: instalacje sieci LAN, instalacja kontroli dostępu, instalacja telewizji dozorowej, videodomofon, instalacja przyzywowa w WC dla niepełnosprawnych, instalacja SWiN, instalacja nagłośnienia,
21) montaż oświetlenia zewnętrznego oraz zasilanie urządzeń terenowych,
22) instalacja oddymiania klatki schodowej,
23) wykonanie chodników, placu utwardzonego, miejsc postojowych, placu zabaw z nawierzchnią bezpieczną oraz montażem urządzeń zabawowych,
24) wyrównanie terenu wraz z wykonaniem trawników,
25) wykonanie zadaszenia nad miejscem gromadzenia odpadów stałych,
26) wykonanie rozbudowy i przebudowy schodów zewnętrznych,
27) dostawa i montaż dźwigu osobowego oraz windy gastronomicznej,
28) wykonanie ogrodzenia wewnętrznego oraz remont i konserwację ogrodzenia zewnętrznego związanego z obiektem,
29) wykonanie osłon grzejnikowych;
30) dostawa i montaż stałych elementów wyposażenia pomieszczeń i otoczenia budynku,
31) wykonanie tablicy informacyjnej wg. wytycznych w zakresie realizacji obowiązków informacyjno-promocyjnych w ramach programu Aktywny Maluch 2022-2029 (MALUCH+ 2022–2029) finansowanego ze środków KPO i FERS wraz z montażem na własnej konstrukcji wsporczej, w uzgodnieniu z Zamawiającym.
3. Z uwagi, że prace budowlane będą prowadzone na czynnym obiekcie Wykonawca powinien zapewnić ciągłość funkcjonowania poszczególnych instalacji (m.in. elektrycznych i ogrzewania).
Wykonawca powinien uzgodnić harmonogram prowadzenia robót z Użytkownikiem obiektu, minimum z tygodniowym wyprzedzeniem, ze wskazaniem, że prace uciążliwe, emitujące znaczny hałas bądź zaburzające zajęcia będą prowadzone po godz. 12.00.
4. Szczegółowy zakres robót i warunki realizacji określają:
4.1. wielobranżowy projekt budowlano - wykonawczy sporządzony przez jednostkę projektową Tera Group Pracownia Architektoniczna Sp. z o.o. z siedzibą w Kielcach, 25-336 Kielce, ul. Zdrojowa, nr 19, lok.1 pn.: „Przebudowa i zmiana sposobu użytkowania części budynku szkoły podstawowej na żłobek oraz rozbudowa i przebudowa schodów zewnętrznych w celu dostosowania dla potrzeb osób niepełnosprawnych na działce nr ewid. 1342 obręb 0024 przy
ul. J. Karskiego u zbiegu z ul. Wrzosową w Kielcach”, stanowiący Załącznik nr 2 do SWZ;
4.2. Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych – stanowiąca Załącznik nr 3 do SWZ;
4.3. wzór umowy – stanowiący Załącznik nr 4 do SWZ.
3.9.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie
45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2025-11-17
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
do 2026-04-304.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): PHU SPUREK Sp z o.o.
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 260101060
4.3.3.) Ulica: Kolberga 19
4.3.4.) Miejscowość: Kielce
4.3.5.) Kod pocztowy: 25-620
4.3.6.) Województwo: świętokrzyskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 4629337,47 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2025/BZP 00548421/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-07-29
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 3
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
nowelizacja ustawy o podatku od towarów i usług
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
zapisy ksef
5.4.6.) Wartość zmiany: 0
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 2
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
odstępstwo od wymagań UDT oraz zmiany projektowe
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
przedłużenie terminu umownego
5.4.6.) Wartość zmiany: 0
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 3
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
wykonanie robót zamiennych
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
przedłużenie terminu umownego
5.4.6.) Wartość zmiany: 0
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 4629337,47 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-08-31 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane |