Opracowanie dokumentacji projektowej (ZRID) p.t.: „Budowa drogi w miejscowości Podlesie na odcinku od drogi powiatowej nr DP1620 O do przejścia granicznego Polska – Czechy”
Gmina Głuchołazy
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00413350
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00413350/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-08-31 08:24
- Lokalizacja
- Głuchołazy, opolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-50a85687-2112-11ec-b885-f28f91688073
- Identyfikator
- 7532382690
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-31
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00413350 z dnia 2026-08-31 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Usługi
Opracowanie dokumentacji projektowej (ZRID) p.t.: „Budowa drogi w miejscowości Podlesie na odcinku od drogi powiatowej nr DP1620 O do przejścia granicznego Polska – Czechy”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Gmina Głuchołazy
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 531412792
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Rynek 15
1.4.2.) Miejscowość: Głuchołazy
1.4.3.) Kod pocztowy: 48-340
1.4.4.) Województwo: opolskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL523 - Nyski
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@glucholazy.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://glucholazy.pl/1189/strona-glowna.html
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ kontroli państwowej i ochrony prawa oraz sąd i trybunał
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-50a85687-2112-11ec-b885-f28f91688073
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00413350
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-31
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Nie
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 2 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Usługi
3.7.) Nazwa zamówienia:
Opracowanie dokumentacji projektowej (ZRID) p.t.: „Budowa drogi w miejscowości Podlesie na odcinku od drogi powiatowej nr DP1620 O do przejścia granicznego Polska – Czechy”
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi pod nazwą „Opracowanie dokumentacji projektowej (ZRID) p.t.: „Budowa drogi w miejscowości Podlesie na odcinku od drogi powiatowej nr DP1620 O do przejścia granicznego Polska – Czechy” zgodnie z załączoną trasą - mapa poglądowa przebiegu drogi- załącznik nr 1 do zaproszenia.
3.9.) Główny kod CPV: 71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2021-11-17
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
9 miesiące4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): SEWI Spółka Jawna Sebastian Raudzis Sebastian Wilisowski
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 161586995
4.3.3.) Ulica: Olesna 117
4.3.4.) Miejscowość: Opole
4.3.5.) Kod pocztowy: 45-231
4.3.6.) Województwo: opolskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 246000,00 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2021/BZP 00278383/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-08-04
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 7
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Protokół konieczności wykonania dodatkowych prac projektowych z 23.08.2022r.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
W umowie Nr ZP.272.24.2021.JSz wprowadza się następujące zmiany:
1) W § 1 ust. 3 otrzymuje brzmienie:
„3. Szczegółowy zakres przedmiotu niniejszej umowy, z zastrzeżeniem ust. 4, określony został w Zaproszeniu do negocjacji, protokole z negocjacji i protokole konieczności dokonania zmian umowy z dnia 23.08.2022r. Dokumenty te stanowią odpowiednio załączniki nr 1,2 i 3 do niniejszej umowy.”
2) W § 5 w ust. 1 pkt 1) otrzymuje brzmienie:
„1) Wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej – w okresie do 15 miesięcy od dnia zawarcia umowy”.
3) W § 9 ust. 1 otrzymuje brzmienie:
„1. Za należyte i terminowe wykonanie przedmiotu umowy w tym, w szczególności za przeniesienie autorskich praw majątkowych zgodnie z § 8 umowy i udzielenie wskazanych tam upoważnień, oraz za sprawowanie nadzoru autorskiego w trakcie realizacji robót budowlanych inwestycji, o którym mowa w § 7 niniejszej umowy, Zamawiający zobowiązuje się zapłacić Wykonawcy wynagrodzenie ryczałtowe, brutto 274.290,00 złoty
5.4.6.) Wartość zmiany: 28290
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.4.2.) Numer zmiany: 2
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Przedłużające się procedury uzyskania decyzji środowiskowej
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
W umowie Nr ZP.272.24.2021.JSz w § 5 w ust. 1 pkt 1) otrzymuje brzmienie:
„1) Wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej w wymaganych ilościach oraz przekazanie Zamawiającemu prawomocnej decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej – w okresie do 22 miesięcy od dnia zawarcia umowy”.
5.4.6.) Wartość zmiany: 0
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 3
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Protokół wprowadzenia zmian z 01.06.2023r. - wykonanie dodatkowych prac projektowych związanych ze zmianą przebiegu projektowania drogi
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
W umowie Nr ZP.272.24.2021.JSz wprowadza się następujące zmiany:
1) W § 1 ust. 3 otrzymuje brzmienie:
„3. Szczegółowy zakres przedmiotu niniejszej umowy, z zastrzeżeniem ust. 4, określony został w Zaproszeniu do negocjacji, protokole z negocjacji, protokole konieczności dokonania zmian umowy z dnia 23.08.2022r. i protokole wprowadzenia zmian z dnia 01.06.2023r.
2) W § 5 w ust. 1 pkt 1) otrzymuje brzmienie:
„1) Wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej– w okresie do 28 miesięcy od dnia zawarcia umowy”.
3) W § 9 ust. 1 otrzymuje brzmienie:
„1. Za należyte i terminowe wykonanie przedmiotu umowy w tym, w szczególności za przeniesienie autorskich praw majątkowych zgodnie z § 8 umowy i udzielenie wskazanych tam upoważnień, oraz za sprawowanie nadzoru autorskiego w trakcie realizacji robót budowlanych inwestycji, o którym mowa w § 7 niniejszej umowy, Zamawiający zobowiązuje się zapłacić Wykonawcy wynagrodzenie ryczałtowe, brutto 354 290,00 złoty
5.4.6.) Wartość zmiany: 80000
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.4.2.) Numer zmiany: 4
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Zmiana ustawy o udostępnieniu informacji o środowisku i jego ochronie ... (Dz.U. z 2023 poz 1890) oraz w związku z postanowieniami RDOŚ zaszła konieczność wykonania : inwentaryzacji przyrodniczej, analizy krajobrazu, raportu oceny odziaływania na środowisko
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
W umowie Nr ZP.272.24.2021.JSz wprowadza się następujące zmiany:
1) w § 5 w ust. 1 pkt 1) otrzymuje brzmienie:
„1) Wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej w wymaganych ilościach oraz przekazanie Zamawiającemu prawomocnej decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej – w okresie do 42 miesięcy od dnia zawarcia umowy”.
2) w § 9 ust. 1 otrzymuje brzmienie:
„1. Za należyte i terminowe wykonanie przedmiotu umowy w tym, w szczególności za przeniesienie autorskich praw majątkowych zgodnie z § 8 umowy i udzielenie wskazanych tam upoważnień, oraz za sprawowanie nadzoru autorskiego w trakcie realizacji robót budowlanych inwestycji, o którym mowa w § 7 niniejszej umowy, Zamawiający zobowiązuje się zapłacić Wykonawcy wynagrodzenie ryczałtowe, w łącznej wysokości: netto: 331 540,65 zł złotych, plus podatek od towarów i usług 23% co stanowi łącznie wartość brutto 407 795,00 złoty (słownie złotych: czterysta siedem tysięcy siedemset dziewięćdziesiąt pięć i 00/100 złoty).”
5.4.6.) Wartość zmiany: 53505
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.4.2.) Numer zmiany: 5
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
przedłużenie terminu- przedłużająca się procedura związana z uzyskaniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
W umowie Nr ZP.272.24.2021.JSz w § 5 w ust. 1 pkt 1) otrzymuje brzmienie:
„1) Wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej w wymaganych ilościach oraz przekazanie Zamawiającemu prawomocnej decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej – w okresie do 49 miesięcy od dnia zawarcia umowy”.
5.4.6.) Wartość zmiany: 0
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 6
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Konieczność wydłużenia terminy która wynika z przedłużających sie postępowań administracyjnych
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
W umowie Nr ZP.272.24.2021.JSz w § 5 w ust. 1 pkt 1) otrzymuje brzmienie:
„1) Wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej w wymaganych ilościach oraz przekazanie Zamawiającemu prawomocnej decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej – w okresie do 54 miesięcy od dnia zawarcia umowy”.
5.4.6.) Wartość zmiany: 0
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 7
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Konieczność wydłużenia terminy która wynika z przedłużających sie postępowań administracyjnych
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
W umowie Nr ZP.272.24.2021.JSz wprowadza się następujące zmiany:
1) w § 5 w ust. 1 pkt 1) otrzymuje brzmienie:
„1) Wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej w wymaganych ilościach oraz przekazanie Zamawiającemu prawomocnej decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej – w okresie do 57 miesięcy od dnia zawarcia umowy”.
5.4.6.) Wartość zmiany: 0
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 407795 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
nie dotyczy
| 2026-08-31 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 2 ustawy - Usługi |