Dostawa modeli silników w ramach projektu: „Modernizacja pracowni warsztatowych do potrzeb zdobycia kwalifikacji branżowych na nowoczesnym rynku pracy mechanizacji rolnictwa”

POWIAT ŁOWICKI

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00413382
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00413382/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-08-31 08:34
Lokalizacja
Łowicz, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-5ce69a65-9887-4dd1-ae2a-e870b614fa8e
Identyfikator
8341882519
Ostatnia aktualizacja
2026-08-31

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Pomoce dydaktycznePomoce naukoweMaszyny i aparatura badawcza i pomiarowa

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00413382 z dnia 2026-08-31

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa modeli silników w ramach projektu: „Modernizacja pracowni warsztatowych do potrzeb zdobycia kwalifikacji branżowych na nowoczesnym rynku pracy mechanizacji rolnictwa”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: POWIAT ŁOWICKI

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 750147768

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Stanisława Stanisławskiego 30

1.5.2.) Miejscowość: Łowicz

1.5.3.) Kod pocztowy: 99-400

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL715 - Skierniewicki

1.5.7.) Numer telefonu: 468115365

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: magdalena.zurawska@powiatlowicki.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.powiat.lowicz.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-5ce69a65-9887-4dd1-ae2a-e870b614fa8e

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa modeli silników w ramach projektu: „Modernizacja pracowni warsztatowych do potrzeb zdobycia kwalifikacji branżowych na nowoczesnym rynku pracy mechanizacji rolnictwa”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5ce69a65-9887-4dd1-ae2a-e870b614fa8e

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00413382

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-31

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Zamówienie jest dofinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021 – 2027 w ramach projektu pn. „Modernizacja pracowni warsztatowych do potrzeb zdobycia kwalifikacji branżowych na nowoczesnym rynku pracy mechanizacji rolnictwa”

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00399001

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: FIZ.272.21.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 95945,80 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa czterech modeli silników do pracowni silników w Zespole Szkół Ponadpodstawowych Nr 2 Centrum Kształcenia Zawodowego imienia Tadeusza Kościuszki w Łowiczu.
2. Przedmiot zamówienia należy dostarczyć do Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 2 Centrum Kształcenia Zawodowego imienia Tadeusza Kościuszki w Łowiczu zlokalizowanego w Łowiczu przy ulicy Blich 10, 99-400 Łowicz.
3. Zamawiający wymaga, pod rygorem odrzucenia oferty, by Wykonawca udzielił na przedmiot zamówienia minimum 24 miesiące gwarancji oraz minimum 24 miesiące rękojmi, licząc od daty dokonania odbioru.

4.5.3.) Główny kod CPV: 39162100-6 - Pomoce dydaktyczne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

39162000-5 - Pomoce naukowe

38540000-2 - Maszyny i aparatura badawcza i pomiarowa

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Postępowanie zostało unieważnione na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp, zgodnie z którym zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena najniższej oferty przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę. Przed wszczęciem przedmiotowego postępowania dokonano należytej staranności
i oszacowano wartość zamówienia na kwotę 118 013,33 zł brutto. Następnie, działając zgodnie
z art. 222 ust. 4 ustawy Pzp, przed otwarciem ofert udostępniono na stronie internetowej prowadzonego postępowania informację o kwocie, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, tj.: 127 388,95 złotych brutto. W terminie składania ofert, tj. do dnia 27.08.2026 r.
do godziny 9.00, w odpowiedzi na ogłoszenie o zamówieniu wpłynęła jedna oferta złożona przez Wykonawcę: TRONUS POLSKA Sp. z o.o. z ceną ofertową brutto: 677 925,57 zł. Cena jedynej złożonej w postępowaniu oferty, będąca zarazem ceną najniższą, znacznie przewyższa zarówno szacunkową wartość zamówienia, jak i kwotę, którą Zamawiający zaplanował i posiada w swoim budżecie
na realizację tego zamówienia, tj. 127 388,95 zł. Zamawiający dokonał analizy budżetu i oświadcza,
że nie ma możliwości zwiększenia środków do ceny zaoferowanej przez jedynego Wykonawcę. Wybór oferty tak znacznie przewyższającej wartość rynkową zamówienia byłby całkowicie nieuzasadniony ekonomicznie i stanowiłby nieefektywne oraz niegospodarne wydanie publicznych pieniędzy. Zamawiający, jako dysponent środków publicznych, zobowiązany jest do przestrzegania zasad celowości, oszczędności oraz uzyskiwania najlepszych efektów z nakładów finansowych. Zaakceptowanie ceny ponad pięciokrotnie wyższej niż wartość rynkowa stałoby w sprzeczności
z Ustawą o finansach publicznych oraz naczelną zasadą efektywności zamówień wyrażoną w art. 17 ust. 1 ustawy Pzp. Prowadzenie dalszej procedury badania i oceny tej oferty w obliczu braku możliwości sfinansowania zamówienia i zawarcia umowy byłoby sprzeczne z zasadą ekonomiki postępowania.
Biorąc pod uwagę, że cena najniższej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny oferty, zachodzą przesłanki do unieważnienia postępowania na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp.
W związku z powyższym orzeczono jak na wstępie.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 677925,57 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 677925,57 PLN

2026-08-31 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy