Druk i dostawa publikacji z nadanym nr ISBN pt. „Perdoniamo e chiediamo perdono”. Znak sprawy DW.5310.1/1.2026.JW
Ośrodek "Pamięć i Przyszłość"
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00413391
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00413391/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-08-31 08:37
- Lokalizacja
- Wrocław, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-16321d8d-4362-4859-885a-9600cfa7ee39
- Identyfikator
- 8992597458
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-31
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00413391 z dnia 2026-08-31 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Druk i dostawa publikacji z nadanym nr ISBN pt. „Perdoniamo e chiediamo perdono”. Znak sprawy DW.5310.1/1.2026.JW
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Ośrodek "Pamięć i Przyszłość"
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 020480740
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Grabiszyńska 184
1.5.2.) Miejscowość: Wrocław
1.5.3.) Kod pocztowy: 53-235
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL514 - Miasto Wrocław
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@zajezdnia.org
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zajezdnia.org
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-16321d8d-4362-4859-885a-9600cfa7ee391.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - państwowe i samorządowe instytucje kultury
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Rekreacja, kultura i religia
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Druk i dostawa publikacji z nadanym nr ISBN pt. „Perdoniamo e chiediamo perdono”. Znak sprawy DW.5310.1/1.2026.JW2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-16321d8d-4362-4859-885a-9600cfa7ee39
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00413391
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-31
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00066361/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.14 Druk i dostawa publikacji - materiałów po konferencji na papieskim uniwersytecie Gregoriańskim
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 5 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Uzasadnienie prawne: Art. 214 ust. 1 pkt 5 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych.
Uzasadnienie faktyczne: Zamawiający przygotowywał publikację „Przebaczamy i prosimy o przebaczenie. W 60. rocznicę Listu pojednania ...”, realizując wielomiesięczne prace (tłumaczenia w 4 językach, redakcję, skład) i ponosząc większość kosztów. W połowie lipca 2026 r. partnerzy projektu (korpus dyplomatyczny i ambasady) zgłosili nagłą zmianę uwarunkowań organizacyjnych działań międzynarodowych, wymagającą dostarczenia nakładu do 21.08.2026 r.
Okoliczności te powstały na finiszu prac, były niezależne od Zamawiającego i niemożliwe do wcześniejszego przewidzenia. Niedotrzymanie terminu 21.08.2026 r. uniemożliwiłoby realizację celów dyplomatycznych i zniweczyło poniesione nakłady. Spowodowało to pilną potrzebę druku. Z uwagi na czasochłonność procedur konkurencyjnych niemożliwe było zachowanie terminów dla innych trybów, co w pełni uzasadnia tryb z wolnej ręki.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DW.5310.1/1.2026.JW
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Druk i dostawa publikacji z nadanym nr ISBN w ilości 200 szt. w miękkiej oprawie.
4.5.3.) Główny kod CPV: 79823000-9 - Usługi drukowania i dostawy
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Drukarnia I-BIS Bierońscy Sp.k.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8970020361
7.3.3) Ulica: ul. Sztabowa 32
7.3.4) Miejscowość: Wrocław
7.3.5) Kod pocztowy: 50-984
7.3.6.) Województwo: dolnośląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-05
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 11760 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2026-08-21| 2026-08-31 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |