„Budowa ścieżek rowerowych na terenie Miasta Złotoryja oraz Gmin Pielgrzymka, Złotoryja i Zagrodno- ETAP GMINA ZAGRODNO”.

GMINA ZAGRODNO

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00413440
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00413440/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-31 08:49
Lokalizacja
Zagrodno, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-0facece0-7c24-43f4-aa5f-ec294acdc1b4
Identyfikator
6941566139
Ostatnia aktualizacja
2026-08-31

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie ścieżek rowerowychRoboty w zakresie nawierzchni drógFundamentowanie drógRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty odwadniające i nawierzchniowe

Wykonawcy

1 przyznane

URBIT J. MICHALIK SPÓŁKA KOMANDYTOWAKościelniki Dolne, PL · lot 0
1 443 170,69 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00413440 z dnia 2026-08-31

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Budowa ścieżek rowerowych na terenie Miasta Złotoryja oraz Gmin Pielgrzymka, Złotoryja i Zagrodno- ETAP GMINA ZAGRODNO”.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA ZAGRODNO

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 390647676

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: 52

1.5.2.) Miejscowość: Zagrodno

1.5.3.) Kod pocztowy: 59-516

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL515 - Jeleniogórski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ugzagrodno@zagrodno.eu

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://zagrodno.info/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1325862

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Budowa ścieżek rowerowych na terenie Miasta Złotoryja oraz Gmin Pielgrzymka, Złotoryja i Zagrodno- ETAP GMINA ZAGRODNO”.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0facece0-7c24-43f4-aa5f-ec294acdc1b4

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00413440

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-31

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00001793/08/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.4 „Budowa ścieżek rowerowych na terenie Miasta Złotoryja oraz Gmin Pielgrzymka, Złotoryja i Zagrodno- etap Gmina Zagrodno

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Zadanie realizowane w ramach Działania 3.1 „Ekotransport miejski i podmiejski” – ZIT – Zintegrowane Inwestycje Terytorialne Jeleniogórskiego Obszaru Funkcjonalnego, Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021–2027

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00286175

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IR.271.12.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem realizacji jest budowa ścieżki rowerowej w miejscowości Zagrodno, na działce nr 766/5, w gminie Zagrodno, o długości około 2,8 km po istniejącej podbudowie kamiennej (nasyp kolejowy). Zakres prac obejmuje m.in.:
 odkrzaczenie na całej długości nasypu kolejowego,
 oczyszczenie rowów wraz z karczowaniem krzaków,
 podniesienie niwelety drogi dla rowerów oraz dostosowanie do przyległych dróg wewnętrznych,
 wykonanie podbudowy.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia i zakres robót ujęty został w dokumentacji projektowej (opisie technicznym, PZT, STWiOR) załączonych do niniejszego SWZ.
3. W cenie oferty Wykonawca winien dodatkowo uwzględnić elementy związane z zapewnieniem dostępności przedmiotu zamówienia dla osób ze szczególnymi potrzebami, w tym dla osób z niepełnosprawnościami, w szczególności dla osób niedowidzących i niewidomych, takie jak:
1) montaż oznakowania pionowego kontrastowego i z elementami odblaskowymi, widocznego dla osób słabowidzących,
2) montaż barierek ochronnych w kolorze kontrastowym, zakończonych elementami zaokrąglonymi,
3) umieszczenie oznaczeń na tablicach informacyjnych przy ścieżce rowerowej (plan trasy, kierunki) przy pomocy tabliczek tyflograficznych,
4) wykonanie stref odpoczynku z ławkami z oparciem i podłokietnikami, usytuowanych na utwardzonym, równym podłożu dostosowanym do osób z niepełnosprawnościami,
5) dostosowanie stojaków rowerowych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami (umożliwiających przypięcie rowerów trójkołowych i handbike'ów).
4. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia i utrzymania bezpieczeństwa placu budowy oraz robót poza placem budowy w okresie trwania realizacji Umowy aż do zakończenia i odbioru końcowego robót. Koszt zabezpieczenia terenu budowy nie podlega odrębnej zapłacie i przyjmuje się, iż jest włączony w cenę zadania.
5. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zadanie zgodnie z opracowaną dokumentacją projektową. Wykonawca zrealizuje zadanie w oparciu o obowiązujące przepisy, a w szczególności ustawę Prawo budowlane wraz z przepisami wykonawczymi.
6. W celu realizacji zadania Wykonawca zobowiązany jest we własnym zakresie i na własny koszt dostarczyć materiały, maszyny i urządzenia niezbędne do jego wykonania oraz wykonać wszystkie towarzyszące roboty, prace i czynności niezbędne do realizacji zamówienia. Dostarczone materiały muszą odpowiadać wymogom wyrobów dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie.
7. Wszelkie stosowane materiały powinny być nowe, odpowiadać obowiązującym normom lub aprobatom technicznym oraz muszą posiadać wymagane obowiązującymi przepisami prawa atesty, certyfikaty, dopuszczenia do stosowania.
8. Jako równoważne mogą być traktowane technologie, urządzenia i materiały, które w stosunku do opisanych w dokumentacji projektowej posiadają:
1) nie niższą jakość, estetykę i parametry eksploatacyjne;
2) wymiary gabarytowe nie powodujące zmian w dokumentacji;
3) nie niższą żywotność w użytkowaniu;
4) wymagane parametry techniczne i jakościowe;
5) nie gorszą gwarancję i rękojmię.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233162-2 - Roboty budowlane w zakresie ścieżek rowerowych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233320-8 - Fundamentowanie dróg

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45232451-8 - Roboty odwadniające i nawierzchniowe

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 10

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 3

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 9

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 7

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1443170,69 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1692318,34 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1443170,69 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: URBIT J. MICHALIK Sp. K.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6131592547

7.3.3) Ulica: Kościelniki Dolne 9

7.3.4) Miejscowość: Lubań

7.3.5) Kod pocztowy: 59-800

7.3.6.) Województwo: dolnośląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-27

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1443170,69 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 13 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-08-31 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane