„Dostawa, montaż i uruchomienie separatora folii i rozrywarki do worków na odpady pochodzące z selektywnej zbiórki”

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o.

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00413431
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00413431/01
Typ
Contract Performing Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-08-31 08:46
Lokalizacja
Tomaszów Lubelski, lubelskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-6b1c758c-797a-4d44-b687-84a5486206fb
Identyfikator
9210010133
Ostatnia aktualizacja
2026-08-31

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Urządzenia do recyklingu

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00413431 z dnia 2026-08-31

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Dostawy
„Dostawa, montaż i uruchomienie separatora folii i rozrywarki do worków
na odpady pochodzące z selektywnej zbiórki”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o.

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 950177059

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: Lwowska 37A

1.4.2.) Miejscowość: Tomaszów Lubelski

1.4.3.) Kod pocztowy: 22-600

1.4.4.) Województwo: lubelskie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL812 - Chełmsko-zamojski

1.4.7.) Numer telefonu: 519 335 569

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: a.sobonkiewicz@testkrapkowice.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.pgkim-tomaszow.pl

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6b1c758c-797a-4d44-b687-84a5486206fb

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00413431

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-31

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie klasyczne - wartości równej lub przekraczającej progi unijne

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak

3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2026/S 41-140144

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Tak

3.4.) Nazwa projektu lub programu:

Dostawa, montaż i uruchomienie separatora folii i rozrywarki do worków na odpady pochodzące z selektywnej zbiórki

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie: art. 132 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Dostawy

3.7.) Nazwa zamówienia:

„Dostawa, montaż i uruchomienie separatora folii i rozrywarki do worków
na odpady pochodzące z selektywnej zbiórki”

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

Rozrywarka do worków

Dane techniczne:
• Typ urządzenia: Rozrywarka do worków wykonana według obowiązujących norm i przepisów o minimalnej wydajności 4 Mg/h dla odpadów o kodach 15 01 06, 15 01 02, 20 01 39, 20 01 01 i 15 01 01.
• Urządzenie fabrycznie nowe. Rok produkcji 2026
• Rozrywarka do worków musi być przystosowana do pracy w różnych warunkach atmosferycznych.
• Rozrywarka do worków nie będzie pracowała w wewnątrz budynku, nie będzie miała także zadaszenia w postaci wiaty
• Szafa sterownicza rozrywarki musi być przystosowana do pracy w różnych warunkach atmosferycznych. Musi być zabezpieczona przed działaniem słońca, deszczu i śniegu.
• Wielkość bunkra zasypowego min. 12m3 (bez nadstawek)
• Długość krawędzi zasypowej min. 3600 mm
• Maksymalna wysokość progu załadunkowego z konstrukcją wsporczą 5000 mm
• Podłoga bunkra zasypowego wykonana w postaci przenośnika łańcuchowego, który jest przystosowany i odpowiednio wzmocniony do przenoszenia obciążeń i odporny na działanie ostrych krawędzi.
• System automatycznego smarowania łańcucha.
• Uszczelnienie taśmy przenośnika zabezpieczające przed przedostawaniem się odpadów do ogniw łańcucha.
• Układ opróżniania komory roboczej w przypadku zaklinowania elementem tarasującym.
• Urządzenie ma być wyposażone w ruchomy grzebień rozrywający wyposażony w układ regulacji jego odległości od rotora rozrywającego
• Grzebień rozrywający składający się z kilku osobnych\, wahliwych segmentów wyposażonych w elementy tnące, które zazębiają się z nożami na rotorze rozrywającym
• Automatyczny układ czyszczenia rotora w postaci listwy czyszczącej ze zgarniaczami sterowanej hydraulicznie (oczyszczanie powierzchni bębna).
• System automatycznego oczyszczania rotora działający niezależnie od grzebienia rozrywającego
• Obsługa i sterowanie rozrywarki z wykorzystaniem panelu operatorskiego dotykowego umieszczonego na zewnętrznej części szafy sterowniczej.
• Materiał elementów roboczych ze stali trudnościeralnej.
• Napęd przenośnika podłogi bunkra zasypowego realizowany poprzez przekładnię i silnik elektryczny sterowany falownikiem.
• Wykonanie podestów, klap serwisowych i rewizyjnych w miejscach niezbędnych do przeprowadzenia obsługi.
• Urządzenie musi posiadać certyfikat zgodności CE
• Naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne oraz przeglądy gwarancyjne muszą odbywać się tylko w miejscu wskazanym przez Zleceniodawcę w SWZ jako miejsce dostawy
• W przypadku braku możliwości naprawy urządzenia w miejscu wskazanym przez Zleceniodawcę w SWZ Zleceniobiorca zobowiązany jest na czas naprawy dostarczyć Zleceniodawcy urządzenie o podobnych parametrach dostosowane do pracy przy istniejącej instalacji do segregacji odpadów selektywnie zebranych
• Gwarancja na oferowane urządzenie min. 12 miesięcy
• Dostarczenie dokumentacji techniczno-rozruchowej oferowanego urządzenia w języku polskim wraz ze składaną ofertą


Zakres prac do wykonania obejmuje:
• Prace projektowe i technologiczne w zakresie nowego urządzenia.
• Montaż nowego urządzenia (mechaniczno - elektryczny).
• Uruchomienie, wykonanie prób i regulacji zainstalowanego urządzenia.
• Dostarczenie: dokumentacji techniczno-rozruchowej, katalogu części wraz z parametrami technicznymi części zamiennych w wersji cyfrowej i papierowej w języku polskim
• Szkolenie pracowników Zamawiającego z obsługi oferowanego urządzenia
Miejsce dostawy urządzenia:
Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i mieszkaniowej Sp. z o.o. w Tomaszowie Lubelskim
Baza Segregacji Odpadów Komunalnych
ul. Petera 65;
22-600 Tomaszów Lubelski

Separator folii
Urządzenia do separacji folii musi współpracować z oferowanym urządzeniem do rozrywania worków. Oba urządzenia mają tworzyć jeden ciąg technologiczny. Z separatora folii muszą wychodzić dwa taśmociągi. Jeden do leja zasypowego istniejącej linii sortowniczej, drugi z odseparowaną folią do boksu. Dopuszcza się dostawę jednego taśmociągu (odprowadzającego odseparowaną folię do boksu) pod warunkiem zapewnienia wysypu drugiej frakcji z separatora folii na istniejący taśmociąg będący w posiadaniu Zamawiającego. Długości taśmociągów muszą być dostosowane do potrzeb Zamawiającego. Zleceniobiorca określi długości taśmociągów w porozumieniu ze Zleceniodawcą podczas wizji lokalnej na Bazie Segregacji Odpadów Komunalnych w Tomaszowie Lubelskim przy ulicy Petera 65. Wszystkie taśmociągi muszą posiadać burty boczne zapobiegające wywiewaniu odpadów. Urządzenie ma skutecznie separować ze strumienia odpadów wychodzącego z rozrywarki worków odpady foliowe. Odpady mają być transportowane do komory roboczej urządzenia za pośrednictwem przenośnika taśmowego o szerokości roboczej min. 1000 mm. Wymaga się, aby proces separacji przebiegał na zasadzie pneumatyczno-mechanicznej. W komorze bocznej winien znajdować się wolnoobrotowy rotor o średnicy minimum 1,5 m. Rotor ma być wyposażony w masywne palce wyłapujące ze strumienia odpadów większe elementy foliowe. Palce wyłapujące elementy foliowe mają wysuwać się z rotora w obszarze, w którym następuje separacja, następnie mają samoczynnie chować się do wnętrza rotora, aby ograniczyć możliwość owijania się wokół rotora większych elementów foliowych. Dodatkowo separacja ma być wspomagana przez strumień powietrza przepływający przez komorę roboczą w kierunku z dołu do góry. W tym celu urządzenie ma być wyposażone w wentylator nadmuchowy oraz dysze zlokalizowane pod punktem przesypu materiału z przenośnika taśmowego do komory roboczej separatora folii. Należy zapewnić możliwość regulacji kierunku oraz siły strumienia powietrza w komorze roboczej separatora. Frakcje lekkie mają być zabierane przez strumień przepływającego powietrza oraz palce na rotorze i wyrzucane bezpośrednio na przenośnik obierający, zlokalizowany w przestrzeni za rotorem. Pozostały strumień odpadów pozbawionych folii ma opadać grawitacyjnie na przenośnik odbierający, znajdujący się bezpośrednio pod komorą roboczą separatora.
Separator musi spełniać następujące wymagania techniczno-użytkowe:
• wydajność min.:

3.9.) Główny kod CPV: 42914000-6 - Urządzenia do recyklingu

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-29

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

140 dni

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Konsorcjum firm: TEST Krapkowice Piotr Staszewski – Konsorcjant ul. Opolska 79, 47-300 Krapkowice TEST Krapkowice Sp. z o.o. ul. Opolska 79, 47-300 Krapkowice

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: Regon 362744527

4.3.3.) Ulica: ul. Opolska 79

4.3.4.) Miejscowość: Krapkowice

4.3.5.) Kod pocztowy: 47-300

4.3.6.) Województwo: opolskie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy: 1394600,00 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2026/S 126-458661

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak

5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-08-25

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 0

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 1394600,00 PLN

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

nie dotyczy

2026-08-31 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie: art. 132 ustawy - Dostawy