Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych w ramach realizacji zadania pn. „Budowa żłobka miejskiego przy ul. Heweliusza w Toruniu”
Gmina Miasta Toruń
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00413450
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00413450/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-31 08:53
- Lokalizacja
- Toruń, kujawsko-pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-69601b59-d4dc-4891-84cc-f2ab412838e8
- Identyfikator
- 8790001014
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-31
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00413450 z dnia 2026-08-31 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych w ramach realizacji zadania pn. „Budowa żłobka miejskiego przy ul. Heweliusza w Toruniu”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miasta Toruń
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 871118856
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Wały Gen. Sikorskiego 8
1.4.2.) Miejscowość: Toruń
1.4.3.) Kod pocztowy: 87-100
1.4.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL613 - Bydgosko-toruński
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: wiir@um.torun.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.torun.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-69601b59-d4dc-4891-84cc-f2ab412838e8
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00413450
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-31
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2025/BZP 00060742
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Tak
3.4.) Nazwa projektu lub programu:
Program rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 "Aktywny Maluch" 2022-2029
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych w ramach realizacji zadania pn. „Budowa żłobka miejskiego przy ul. Heweliusza w Toruniu”
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowania i wykonania robót budowlanych w ramach realizacji zadania pn. „Budowa żłobka miejskiego przy ul. Heweliusza w Toruniu” wraz ze sprawowaniem nadzoru autorskiego nad realizacją wykonywanych robót budowlanych.
2. Przedmiot zamówienia obejmuje:
1) wykonanie wielobranżowej dokumentacji projektowej niezbędnej do realizacji zadania [w zakresie obejmującej w szczególności: wykonanie prac ogólnobudowlanych związanych z budową żłobka; wykonanie prac w zakresie wewnętrznych oraz zewnętrznych instalacji sanitarnych, elektrycznych i niskoprądowych; wykonanie prac związanych z zagospodarowaniem terenu m.in. utwardzenia, zieleń, elementy małej architektury, plac zabaw; dostawę i montaż wyposażenia technologii kuchni], z zastrzeżeniem pkt 1.3 SWZ. Wykaz opracowań wchodzących w skład przedmiotu zamówienia obejmuje w szczególności (dalej jako dokumentacja projektowa):
a) wielobranżowy projekt budowlany składający się z następujących opracowań:
- projekt zagospodarowania terenu,
- projekt architektoniczno-budowlany,
- projekt techniczny ze wszystkimi elementami projektu wykonawczego, w tym:
-- projekt architektoniczny,
-- projekt wyposażenia pomieszczeń,
-- projekt konstrukcji z obliczeniami statycznymi,
-- projekt technologii kuchni z zapleczem,
-- projekty wymagalnych przyłączy,
-- projekt instalacji sanitarnych m.in.: wod.-kan., c.o. i ciepłej wody użytkowej; kanalizacji deszczowej i sanitarnej; instalacji hydrantowej; ogrzewania na bazie rozwiązania hybrydowego (węzeł cieplny + odnawialne źródło energii typu pompa ciepła gruntowa lub powietrzna) w zależności od opłacalności i możliwości technicznych (Wykonawca przedstawi dla trzech wariantów obliczenia uzasadniające opłacalność zastosowania każdego z wariantów przy założeniu ich eksploatacji przez 10 lat oraz przez lat 20 oraz uzasadnienie techniczne dla każdego z wariantów); rozproszona wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła; klimatyzacji w wybranych pomieszczeniach; system sterowania i automatyki budynku obejmujący co najmniej ogrzewanie, chłodzenie i wentylację; kontrola i sterowanie temperaturą w pomieszczeniach na stały lub czasowy pobyt ludzi; system retencji wody opadowej wraz z automatycznym i manualnym podlewaniem na bazie bilansu wody oraz inne instalacje wymagane przepisami technicznymi i normami,
-- projekt instalacji elektrycznych uwzględniający m.in.: oświetlenie zewnętrzne i wewnętrzne podstawowe, awaryjne i ewakuacyjne; gniazda wtykowe; rozdzielnice; zabezpieczenie nadprądowe, przeciwporażeniowe i przepięciowe; połączenia wyrównawcze; instalację piorunochronną oraz inne instalacje wymagane przepisami technicznymi i normami,
-- projekt instalacji niskoprądowych uwzględniający m.in. instalacje sygnalizacji dzwonkowej i domofonowej; instalacje telekomunikacyjne wraz z kanalizacją budynkową; światłowodową infrastrukturę telekomunikacyjną budynku wraz z punktem połączenia z siecią publiczną; okablowanie, urządzenia i osprzęt strukturalny telekomunikacyjny, systemy i instalacje zapewniające dostępność osób ze szczególnymi potrzebami (np. instalacja przyzywowa, pętli indukcyjnej) oraz inne instalacje wymagane przepisami technicznymi i normami,
-- projekt instalacji fotowoltaicznej z magazynem energii,
-- inne opracowania w zakresie zapewniającym spełnienie wszystkich zakładanych funkcji obiektu i zagospodarowania terenu,
- załączniki projektu budowlanego, o których mowa w § 5 ust.1 pkt. 4 rozporządzenia Ministra Rozwoju z dnia 11 września 2020 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz. U. z 2022 r. poz. 1679 z późn. zm.),
b) projekt zieleni w ramach zagospodarowania terenu, zawierający wymagania i standardy, o których mowa w ust. 4,
c) instrukcja bezpieczeństwa pożarowego,
d) specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych (wszystkie branże),
e) przedmiar robót (wszystkie branże),
f) kosztorys inwestorski (wszystkie branże),
g) inne opracowania wynikające z otrzymanych warunków technicznych przyłączenia oraz niezbędne do spełnienia wszystkich zakładanych funkcji w budynku i uzyskania pozwolenia na budowę/ lub, gdy pozwolenie na budowę nie jest wymagane - do zgłoszenia zamiaru rozpoczęcia robót budowlanych (jeżeli jest wymagane) oraz pozwolenia na użytkowanie obiektu,
h) ocenę inwestycji pod kątem wpływu na realizację celów środowiskowych, w tym na zmiany klimatu, wpływu na łagodzenie zmian klimatu lub adaptację do zmian klimatu, oraz ocenę czy inwestycja nie wyrządza poważnych szkód względem żadnego z pozostałych celów środowiskowych wskazanych w przepisach, w tym rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2020/852 z 18 czerwca 2020 r. w sprawie ustanowienia ram ułatwiających zrównoważone inwestycje, zmieniającego rozporządzenie (UE) 2019/2088 (art. 17) i rozporządzenia delegowanego Komisji (UE) 2021/2139 z dnia 4 czerwca 2021 r. uzupełniającego rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2020/852, poprzez ustanowienie technicznych kryteriów kwalifikacji służących określeniu warunków, na jakich dana działalność gospodarcza kwalifikuje się jako wnosząca istotny wkład w łagodzenie zmian klimatu lub adaptację do zmian klimatu, a także określeniu, czy ta działalność gospodarcza nie wyrządza poważnych szkód względem żadnych z pozostałych celów środowiskowych (zaproponowane przez Wykonawcę rozwiązania projektowe i techniczne muszą doprowadzić do spełnienia przez inwestycję warunku braku negatywnego wpływu na środowisko (każdego z celów środowiskowych) lub zaproponowane rozwiązania muszą przewidywać odpowiednie środki zapobiegawcze i/lub łagodzące i/lub kompensacyjne, a ocena ma wskazywać odpowiednie dane, informacje, dokumenty, wyliczenia i uzasadnienia tych rozwiązań) (dalej jako: ocena inwestycji),
i) całość opracowań przedmiotu umowy także w wersji elektronicznej w formacie pdf oraz formatach edytowalnych: doc, dwg (zapisane w wersji AutoCAD 2008) oraz ath (przedmiary robót i kosztorysy inwestorskie).
2) uzyskanie w imieniu i na rzecz Zamawiającego wszystkich niezbędnych warunków technicznych, uzgodnień, opinii i zezwoleń wymaganych przepisami prawa, koniecznych dla prawidłowej realizacji zadania, odbioru robót budowlanych i oddania obiektu do użytkowania,
3) uzyskanie w imieniu i na rzecz Zamawiającego wszystkich niezbędnych decyzji administracyjnych wymaganych przy projektowaniu i realizacji zadania, w tym decyzji o pozwoleniu na usunięcie drzew i krzewów wraz z nasadzeniami zastępczymi, decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, decyzji o pozwoleniu na budowę/ lub, gdy pozwolenie na budowę nie jest wymagane – do zgłoszenia zamiaru rozpoczęcia robót budowlanych (jeżeli jest wymagane), decyzji o dopuszczeniu do użytkowania (jeżeli jest wymagana) oraz innych wymaganych przepisami prawa, koniecznych dla prawidłowej realizacji zadania, odbioru robót budowlanych i oddania obiektu do użytkowania,
4) kompleksowe wykonanie całości robót budowlanych zgodnie z odebraną przez Zamawiającego dokumentacją projektową i wszelkich innych czynności niezbędnych do wykonania zadania oraz oddania obiektu do użytkowania,
5) sprawowanie nadzoru autorskiego (wielobranżowego) nad realizacją wykonywanych robót budowlanych.
3. Szczegółowy zakres i opis przedmiotu zamówienia zawiera program funkcjonalno-użytkowy (oprac. wyk. przez ARCHENIKA Sp. z o.o.) , aneks do programu funkcjonalno-użytkowego (oprac. własne Zamawiającego) oraz wzór umowy stanowiące załącznik do SWZ.
Uwaga:
Poza zakresem zadania jest budowa Centrum Aktywności Międzypokoleniowej objętego opracowaniem programu funkcjonalno-użytkowego.
4. Zamawiający wymaga zatrudnienia na podstawie umowy o pracę przez Wykonawcę lub podwykonawcę, przez cały okres realizacji przedmiotu zamówienia, osób wykonujących wskazane poniżej czynności związane z robotami budowlanymi w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia:
czynności fizyczne i obsługa maszyn przy robotach ogólnobudowlanych, sanitarnych i elektrycznych. Szczegóły dotyczące wymagań zatrudnienia na podstawie stosunku pracy zawarte zostały we wzorze umowy, stanowiącym załącznik do SWZ.
5. Termin wykonania zamówienia
1) opracowanie całości dokumentacji projektowej:
- rozpoczęcie - z dniem zawarcia umowy,
- zakończenie - nie później niż 12 tygodni od zawarcia umowy,
z tym, że dokonanie powyższego winno być poprzedzone:
a) złożeniem do odbioru przez Zamawiającego projektów budowlanych niezbędnych do złożenia wniosku o uzyskanie zgody na realizację robót budowlanych i złożenie w organie architektoniczno-budowlanym kompletnego wniosku na uzyskanie zgody na realizację robót budowlanych - nie później niż 9 tygodni od zawarcia umowy
b) złożeniem do odbioru przez Zamawiającego pozostałych opracowań przedmiotu umowy,
2) realizacja robót budowlanych (w dostosowaniu do planowanego pozyskania dofinansowania z Programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „Aktywny Maluch” 2022-2029 i dostosowaniu do ustalonego w Programie terminu zakończenia zadania):
- rozpoczęcie - po uzyskaniu zgody na prowadzenie robót budowlanych/ zaświadczenia o braku podstaw do wniesienia sprzeciwu w sprawie zgłoszenia zamiaru rozpoczęcia robót budowlanych (jeżeli jest wymagane),
- zakończenie - do 31.03.2026 r.
Uwaga:
Przedmiot niniejszej umowy nie obejmuje dostawy wyposażenia pomieszczeń (przedstawionego w wykonanym projekcie wyposażenia pomieszczeń), za wyjątkiem objętej przedmiotem umowy dostawy i montażu wyposażenia technologii kuchni.
3) sprawowanie nadzoru autorskiego - z dniem rozpoczęcia robót budowlanych do dnia ich zakończenia,
4) złożenie do organu nadzoru budowlanego kompletnego wniosku z wymaganymi załącznikami o decyzję o pozwoleniu na użytkowanie (jeżeli będzie wymagana) – w terminie 7 dni od daty odbioru końcowego całości przedmiotu umowy w zakresie robót budowlanych.
6. Zapisy dot. rozwiązań równoważnych określone są w pkt 6 SWZ.
3.9.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
71250000-5 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i pomiarowe
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2025-04-08
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
do 2026-03-314.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): ARS Sp. z o.o.
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8792712239
4.3.3.) Ulica: Studzienna 62
4.3.4.) Miejscowość: Toruń
4.3.5.) Kod pocztowy: 87-100
4.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 12191153,37 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2025/BZP 00181343/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-05-29
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 2
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Przyczyny niezależne od Wykonawcy wynikające z uwarunkowań formalno-prawnych dotyczących wprowadzenia zmian do dokumentacji projektowej na etapie projektowania zadania (przeszkody środowiskowe-szlak migracyjny nietoperzy);
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
zmiana na podstawie art. 455 ust. 1 pkt1 oraz art. 455 ust. 2
Rozszerzenie zakresu przedmiotu Umowy o wykonanie dodatkowych prac projektowych, zmiana terminu realizacji zakończenia przedmiotu umowy: opracowanie całości dokumentacji projektowej - do 29.08.2025 r., opracowanie i złożenie do odbioru przez Zamawiającego projektów budowlanych niezbędnych do złożenia wniosku o uzyskanie zgody na realizację robót budowlanych i złożenie w organie architektoniczno-budowlanym kompletnego wniosku ona uzyskanie zgody na realizację robót budowlanych - do 18.07.2025 r., zakończenie realizacji robót budowlanych - do 29.05.2026 r
5.4.6.) Wartość zmiany: 147600,00
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.4.2.) Numer zmiany: 2
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Przyczyny niezależne od Wykonawcy wynikające z uwarunkowań formalno-prawnych dotyczących wprowadzenia w trakcie realizacji inwestycji na etapie projektowania zmian do dokumentacji projektowej względem programu funkcjonalno-użytkowego PFU, korekta usytuowania budynku, zwiększenia powierzchni użytkowej oraz zmianę okładzin elewacyjnych.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
zmiana na podstawie art. 455 ust. 1 pkt1 oraz art. 455 ust. 2
Rozszerzenie zakresu przedmiotu Umowy o wykonanie dodatkowych robót budowlanych.
5.4.6.) Wartość zmiany: 1105695,35
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 13444448,72 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
nie dotyczy
| 2026-08-31 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Roboty budowlane |