Dostawa sprzętu komputerowego oraz oprogramowania biurowego na potrzeby PUZ w Suwałkach

PAŃSTWOWA UCZELNIA ZAWODOWA IM. PROF. EDWARDA F. SZCZEPANIKA W SUWAŁKACH

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00413480
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00413480/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-08-31 09:05
Lokalizacja
Suwałki, podlaskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-df9ba67d-3a3e-4125-9bd0-da7ff1e7b3d9
Identyfikator
8442171642
Ostatnia aktualizacja
2026-08-31

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Urządzenia komputeroweKomputer biurkowyKomputer tabletKomputery przenośneMonitory ekranoweMyszka komputerowaKlawiatury komputerowePakiety oprogramowania i systemy informatycznePakiety oprogramowania do tworzenia dokumentów

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00413480 z dnia 2026-08-31

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa sprzętu komputerowego oraz oprogramowania biurowego na potrzeby PUZ w Suwałkach

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: PAŃSTWOWA UCZELNIA ZAWODOWA IM. PROF. EDWARDA F. SZCZEPANIKA W SUWAŁKACH

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 200026507

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Teofila Noniewicza 10

1.5.2.) Miejscowość: Suwałki

1.5.3.) Kod pocztowy: 16-400

1.5.4.) Województwo: podlaskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL843 - Suwalski

1.5.7.) Numer telefonu: 729 052 615

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@puz.suwalki.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.puz.suwalki.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-df9ba67d-3a3e-4125-9bd0-da7ff1e7b3d9

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa sprzętu komputerowego oraz oprogramowania biurowego na potrzeby PUZ w Suwałkach

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-df9ba67d-3a3e-4125-9bd0-da7ff1e7b3d9

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00413480

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-31

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00081192/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.1 Dostawa sprzętu komputerowego oraz oprogramowania biurowego

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Erasmus +

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00322731

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RO-300.2622.5.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 222811,00 PLN

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 86512,02 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia dla części 1 jest dostawa sprzętu komputerowego w tym komputer stacjonarny typu All-in-One - 13 szt., komputer stacjonarny typu Tower – 2 szt., komputer przenośny typu Laptop – 2 szt., monitor 24” - 1 szt., tablet multimedialny - 13 szt.;
2. Szczegółowy zakres dostawy obejmuje:
1) dostawę urządzeń zgodnie ze wszystkimi wymaganymi funkcjonalnościami zgodnie z załącznikiem nr 4 opis przedmiotu zamówienia,
2) przekazanie Zamawiającemu dokumentów gwarancyjnych,
3. Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany w załączniku nr 4 do SWZ. Opis ten należy odczytywać wraz z ewentualnymi zmianami treści specyfikacji będącymi np. wynikiem udzielonych odpowiedzi na zapytania Wykonawców.
4. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert na wybrane pozycje asortymentowe wskazane w załączniku nr 2 do SWZ formularz asortymentowo-cenowy. Oferty niepełne, złożone na wybrane pozycje zostaną odrzucone.
5. Miejsce dostaw i realizacji: Państwowa Uczelnia Zawodowa im. prof. Edwarda F. Szczepanika w Suwałkach ul. Noniewicza 10, 16-400 Suwałki.
6. Wymagany przez Zamawiającego okres gwarancji i rękojmi dla części 1 postępowania wynosi minimum 36 miesięcy licząc od daty protokolarnego odbioru. Wydłużenie okresu gwarancji i rękojmi powyżej minimalnego okresu stanowi kryterium nr 2 oceny ofert dla części 1 sprzęt komputerowy. Wskazany przez Wykonawcę okres gwarancji i rękojmi musi być taki sam dla wszystkich oferowanych urządzeń.
7. Przedmiot zamówienia został opisany zgodnie z art. 100 ust. 1 ustawy tj. z uwzględnieniem wymagań w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników w minimalnym zakresie wskazanym poniżej:
1) ergonomia monitorów: monitor musi zapewniać możliwość regulacji wysokości (Height), pochylenia (Tilt) oraz kąta obrotu (Pivot/Swivel);
2) wsparcie ochrony zdrowia i wzroku: monitor musi posiadać certyfikowaną technologię redukcji światła niebieskiego oraz technologię wolną od migotania;
3) klawiatura: układ QWERTY w wersji polskiego programisty oraz czytelne, kontrastowe oznaczenia klawiszy i wyczuwalne punkty orientacyjne na klawiszach "F" oraz "J",
4) mysz: uniwersalna (dla osób prawo- i leworęcznych), kształt ergonomiczny wspierający dłoń;
5) interfejsy i oprogramowanie: system operacyjny musi posiadać polską wersję językową oraz intuicyjny graficzny interfejs;
8. Przedmiot zamówienia został opisany w sposób o którym mowa w przepisach art. 99-101 ustawy Pzp. Rozwiązania równoważne:
1) Jeżeli dokumentacja postępowania wraz z załącznikami, wskazywałyby w odniesieniu do niektórych materiałów lub urządzeń znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, normy, oceny techniczne, specyfikacje techniczne, systemy referencji technicznych, Zamawiający, zgodnie z art. 99 ust. 5 i art. 101 ust. 4 Pzp, dopuszcza oferowanie materiałów lub urządzeń równoważnych. Ponadto należy przyjąć, że wszystkim takim odniesieniom towarzyszą wyrazy "lub równoważne".
2) Materiały lub urządzenia pochodzące od konkretnych producentów określają minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe, jakim muszą odpowiadać materiały lub urządzenia oferowane przez wykonawcę, aby zostały spełnione wymagania stawiane przez Zamawiającego. Materiały lub urządzenia pochodzące od konkretnych producentów stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia. Pod pojęciem minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe Zamawiający rozumie wymagania dotyczące materiałów lub urządzeń zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, jak np. katalogach czy stronach internetowych producentów. Operowanie przykładowymi nazwami producenta ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania. Posługiwanie się nazwami producentów/produktów ma wyłącznie charakter przykładowy. Zamawiający, wskazując oznaczenie konkretnego producenta (dostawcy) lub konkretny produkt przy opisie przedmiotu zamówienia, dopuszcza jednocześnie produkty równoważne o parametrach jakościowych i cechach użytkowych co najmniej na poziomie parametrów wskazanego produktu, uznając tym samym każdy produkt o wskazanych lub lepszych parametrach. W takiej sytuacji Zamawiający wymaga złożenia stosownych dokumentów, uwiarygodniających te materiały lub urządzenia. W przypadku zaś opisania przedmiotu zamówienia przez odniesienie do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, Zamawiający dopuszcza wykonanie zamówienia z zastosowaniem rozwiązań równoważnych opisywanym. Ponadto należy przyjąć, że wszystkim takim odniesieniom towarzyszą wyrazy "lub równoważne". W takim wypadku, procedurę opisaną na wstępie niniejszego punktu stosuje się odpowiednio. W przypadku opisu za pomocą norm za rozwiązania równoważne uznaje się takie rozwiązania, które zapewniają spełnienie wymagań minimalnych określonych w normie na poziomie nie gorszym niż opisano to w stosownych normach. W przypadku przywołanych w SWZ norm (jeżeli nie określono tego szczegółowo) rozumie się normy aktualne.
3) Mając na uwadze treść art. 105 ustawy Pzp, Zamawiający podkreśla, iż nie ogranicza katalogu dokumentów jakie Wykonawca, w celu udowodnienia równoważności, winien przedłożyć w ofercie.
4) Jeżeli do oferty Wykonawcy nie zostanie załączony wykaz proponowanych technologii/systemów/urządzeń/materiałów równoważnych Zamawiający przyjmie, iż Wykonawca odstępuje od oferowania tego rodzaju technologii, systemów, urządzeń lub materiałów.
9. Zamawiający nie określa dodatkowych wymagań związanych z realizacją zamówienia o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt. 2 ustawy.
10. Zamawiający nie zastrzega udzielenia zamówienia zgodnie z art. 94 ustawy.
11. Zamawiający nie wymaga zatrudnienia na podstawie ar. 95 ustawy.
12. Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium.
13. Termin realizacji wynosi max. 30 dni.
14. Zamawiający wymaga złożenia wraz z ofertą przedmiotowych środków dowodowych zgodnie z rozdziałem 12 SWZ.
15. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań.
16. Zamawiający informuje, że w ramach postępowania prawidłową stawką podatku VAT jest stawka 23%. Wskazanie w ofercie innej stawki podatku VAT będzie traktowane jako inna omyłka i zostanie poprawione zgodnie z art. 223 ust. 2 pkt. 3. Zamawiający informuje, że po rozstrzygnięciu postępowania zwróci się do organu nadzorującego o wydanie zaświadczenia na podstawie art. 83 ust. 1 pkt 26 ustawy o VAT o opodatkowaniu 0% stawką VAT na sprzęt, wymieniony w załączniku nr 8 do ww. ustawy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 30200000-1 - Urządzenia komputerowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

30213300-8 - Komputer biurkowy

30213200-7 - Komputer tablet

30213100-6 - Komputery przenośne

30231300-0 - Monitory ekranowe

30237410-6 - Myszka komputerowa

30237460-1 - Klawiatury komputerowe

4.5.5.) Wartość części: 80361,40 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia dla części 2 jest dostawa oprogramowania biurowego w tym: Microsoft Office LTSC Standard 2024 dla Edukacji (dla systemu Windows) lub równoważny – 15 szt., Office 365 A3 for Faculty subskrypcja 12 miesięcy (dla systemu Windows) lub równoważny – 3 szt.
2. Szczegółowy zakres dostawy obejmuje dostawę licencji ze wszystkimi wymaganymi funkcjonalnościami zgodnie z załącznikiem nr 4 opis przedmiotu zamówienia,
3. Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany w załączniku nr 4 do SWZ. Opis ten należy odczytywać wraz z ewentualnymi zmianami treści specyfikacji będącymi np. wynikiem udzielonych odpowiedzi na zapytania Wykonawców.
4. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert na wybrane pozycje asortymentowe wskazane w załączniku nr 2 do SWZ formularz asortymentowo-cenowy. Oferty niepełne, złożone na wybrane pozycje zostaną odrzucone.
5. Miejsce dostaw i realizacji: Państwowa Uczelnia Zawodowa im. prof. Edwarda F. Szczepanika w Suwałkach ul. Noniewicza 10, 16-400 Suwałki.
6. Przedmiot zamówienia został opisany zgodnie z art. 100 ust. 1 ustawy tj. z uwzględnieniem wymagań w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników w minimalnym zakresie wskazanym poniżej:
1) ergonomia monitorów: monitor musi zapewniać możliwość regulacji wysokości (Height), pochylenia (Tilt) oraz kąta obrotu (Pivot/Swivel);
2) wsparcie ochrony zdrowia i wzroku: monitor musi posiadać certyfikowaną technologię redukcji światła niebieskiego oraz technologię wolną od migotania;
3) klawiatura: układ QWERTY w wersji polskiego programisty oraz czytelne, kontrastowe oznaczenia klawiszy i wyczuwalne punkty orientacyjne na klawiszach "F" oraz "J",
4) mysz: uniwersalna (dla osób prawo- i leworęcznych), kształt ergonomiczny wspierający dłoń;
5) interfejsy i oprogramowanie: system operacyjny musi posiadać polską wersję językową oraz intuicyjny graficzny interfejs;
7. Przedmiot zamówienia został opisany w sposób o którym mowa w przepisach art. 99-101 ustawy Pzp. Rozwiązania równoważne:
1) Jeżeli dokumentacja postępowania wraz z załącznikami, wskazywałyby w odniesieniu do niektórych materiałów lub urządzeń znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, normy, oceny techniczne, specyfikacje techniczne, systemy referencji technicznych, Zamawiający, zgodnie z art. 99 ust. 5 i art. 101 ust. 4 Pzp, dopuszcza oferowanie materiałów lub urządzeń równoważnych. Ponadto należy przyjąć, że wszystkim takim odniesieniom towarzyszą wyrazy "lub równoważne".
2) Materiały lub urządzenia pochodzące od konkretnych producentów określają minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe, jakim muszą odpowiadać materiały lub urządzenia oferowane przez wykonawcę, aby zostały spełnione wymagania stawiane przez Zamawiającego. Materiały lub urządzenia pochodzące od konkretnych producentów stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia. Pod pojęciem minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe Zamawiający rozumie wymagania dotyczące materiałów lub urządzeń zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, jak np. katalogach czy stronach internetowych producentów. Operowanie przykładowymi nazwami producenta ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania. Posługiwanie się nazwami producentów/produktów ma wyłącznie charakter przykładowy. Zamawiający, wskazując oznaczenie konkretnego producenta (dostawcy) lub konkretny produkt przy opisie przedmiotu zamówienia, dopuszcza jednocześnie produkty równoważne o parametrach jakościowych i cechach użytkowych co najmniej na poziomie parametrów wskazanego produktu, uznając tym samym każdy produkt o wskazanych lub lepszych parametrach. W takiej sytuacji Zamawiający wymaga złożenia stosownych dokumentów, uwiarygodniających te materiały lub urządzenia. W przypadku zaś opisania przedmiotu zamówienia przez odniesienie do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, Zamawiający dopuszcza wykonanie zamówienia z zastosowaniem rozwiązań równoważnych opisywanym. Ponadto należy przyjąć, że wszystkim takim odniesieniom towarzyszą wyrazy "lub równoważne". W takim wypadku, procedurę opisaną na wstępie niniejszego punktu stosuje się odpowiednio. W przypadku opisu za pomocą norm za rozwiązania równoważne uznaje się takie rozwiązania, które zapewniają spełnienie wymagań minimalnych określonych w normie na poziomie nie gorszym niż opisano to w stosownych normach. W przypadku przywołanych w SWZ norm (jeżeli nie określono tego szczegółowo) rozumie się normy aktualne.
3) Mając na uwadze treść art. 105 ustawy Pzp, Zamawiający podkreśla, iż nie ogranicza katalogu dokumentów jakie Wykonawca, w celu udowodnienia równoważności, winien przedłożyć w ofercie.
4) Jeżeli do oferty Wykonawcy nie zostanie załączony wykaz proponowanych technologii/systemów/urządzeń/materiałów równoważnych Zamawiający przyjmie, iż Wykonawca odstępuje od oferowania tego rodzaju technologii, systemów, urządzeń lub materiałów.
8. Zamawiający nie określa dodatkowych wymagań związanych z realizacją zamówienia o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt. 2 ustawy.
9. Zamawiający nie zastrzega udzielenia zamówienia zgodnie z art. 94 ustawy.
10. Zamawiający nie wymaga zatrudnienia na podstawie ar. 95 ustawy.
11. Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium.
12. Termin realizacji wynosi max. 30 dni.
13. Zamawiający wymaga złożenia wraz z ofertą przedmiotowych środków dowodowych zgodnie z rozdziałem 12 SWZ.
14. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań.

4.5.3.) Główny kod CPV: 48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

48310000-4 - Pakiety oprogramowania do tworzenia dokumentów

4.5.5.) Wartość części: 6150,62 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W przedmiotowym postępowaniu w wyznaczonym terminie tj. do dnia 22.07.2026 r. do godz. 10:00 w zakresie części 1 sprzęt komputerowy zostały złożone 4 oferty. Wszystkie oferty podlegały odrzuceniu w tym 3 na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 2 lit. c oraz 1 na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 3 w zw. z art. 63. Brak choćby jednej prawidłowej oferty powoduje, że postępowanie o udzielenie zamówienia nie może osiągnąć swego celu w postaci wyboru najkorzystniejszej oferty i zawarcia umowy w sprawie zamówienia. Biorąc pod uwagę powyższe Zamawiający unieważnia postępowanie w zakresie części 1 na podstawie art. 255 pkt. 2) ustawy Pzp.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 4

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W przedmiotowym postępowaniu w wyznaczonym terminie tj. do dnia 22.07.2026 r. do godz. 10:00 w zakresie części 2 oprogramowanie biurowe zostało złożonych 6 ofert. Wszystkie oferty podlegały odrzuceniu w tym 5 na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 2 lit. c oraz 1 na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 3 w zw. z art. 63. Brak choćby jednej prawidłowej oferty powoduje, że postępowanie o udzielenie zamówienia nie może osiągnąć swego celu w postaci wyboru najkorzystniejszej oferty i zawarcia umowy w sprawie zamówienia. Biorąc pod uwagę powyższe Zamawiający unieważnia postępowanie w zakresie części 2 na podstawie art. 255 pkt. 2) ustawy Pzp.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 6

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

2026-08-31 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy