Modernizacja instalacji C.O. w OLP Malinówka w formule zaprojektuj i wybuduj
Nadleśnictwo Ełk
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00413499
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00413499/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-31 09:12
- Lokalizacja
- Ełk, warmińsko-mazurskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-ddec4143-02af-4247-847c-ffe10e3f638b
- Identyfikator
- 8480005101
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-31
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00413499 z dnia 2026-08-31 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja instalacji C.O. w OLP Malinówka w formule zaprojektuj i wybuduj
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Nadleśnictwo Ełk
1.3.) Oddział zamawiającego: Nadleśnictwo Ełk
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 790011233
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Mrozy Wielkie 21
1.5.2.) Miejscowość: Ełk
1.5.3.) Kod pocztowy: 19-300
1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL623 - Ełcki
1.5.7.) Numer telefonu: 87 6202513
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: elk@bialystok.lasy.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://elk.bialystok.lasy.gov.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/lasy_elk1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
leśnictwo
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Modernizacja instalacji C.O. w OLP Malinówka w formule zaprojektuj i wybuduj2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ddec4143-02af-4247-847c-ffe10e3f638b
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00413499
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-31
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00259182/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Modernizacja instalacji C.O. w OSW Malinowka
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00346494
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: S.270.2.8.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 580000,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zadania inwestycyjnego polegającego na: modernizacji instalacji C.O. w OLP Malinówka wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną w formule zaprojektuj i wybuduj.
1. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje:
1) sporządzenie inwentaryzacji budynku kotłowni,
2) wykonanie dokumentacji projektowej, w tym projektu geologicznego dla odwiertów wraz z uzgodnieniem i zatwierdzeniem przez Starostwo Powiatowe w Ełku
3) uzyskanie wymaganych uzgodnień,
4) wykonanie robót budowlano-instalacyjnych,
5) Wykonanie odwiertów pod sondy pomp ciepła
5) dostawę i montaż urządzeń pomp ciepła,
6) rozruch technologiczny instalacji,
7) przekazanie instalacji do użytkowania.
2. Zamówieniem objętym jest cały zakres prac niezbędnych do wykonania i odbioru robót związanych z modernizacją kotłowni oraz przeprowadzenia rozruchu technologicznego kompletnych instalacji wraz z ich przekazaniem do eksploatacji.
3. Szczegółowe informacje dotyczące przedmiotu zamówienia znajdują się w Programie Funkcjonalno- Użytkowym, stanowiącym załącznik nr 2 do SWZ. Wykonawca przy wycenie przedmiotu zamówienia winien wziąć pod uwagę postanowienia PFU oraz wymagania i wytyczne zawarte w niniejszej SWZ.
4. Zamawiający informuje, że Program Funkcjonalno-Użytkowy stanowi opis podstawowych wymagań i oczekiwań Zamawiającego. PFU nie stanowi ograniczeń dla koncepcji Wykonawcy i nie może stanowić podstaw do późniejszych roszczeń o zwiększenie zakresu i zmiany wysokości oferty.
5. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje prace projektowe, pełnienie nadzoru autorskiego nad wykonana dokumentacją projektową, roboty budowlano-montażowe w kotłowni oraz pierwszy rozruch wraz z przeprowadzeniem instruktażu użytkowania pomp ciepła.
6. Zamawiający, działając na podstawie art. 91 ust. 2 ustawy Pzp, dokonał analizy możliwości podziału zamówienia i uznał, że jest on nie zasadny z przyczyn technicznych i funkcjonalnych gdyż Przedmiot zamówienia stanowi powiązaną całość, obejmującą zarówno opracowanie dokumentacji projektowej, jak i wykonanie robót budowlanych w obiektach OLP Malinówka, których instalacje technologiczne pozostają we wzajemnej zależności i muszą zapewniać spójność działania całego systemu zasilania w ciepło. Dodatkowo należy podkreślić, że realizacja zamówienia w formule „zaprojektuj i wybuduj” wymaga ścisłej integracji etapu projektowego z wykonawczym, co przemawia za powierzeniem całości zamówienia jednemu wykonawcy, który będzie ponosił pełną odpowiedzialność za efekt końcowy inwestycji.
7. Zamawiający informuje, że nie zastrzega kluczowych zadań do wykonania siłami własnymi tj. bez udziału podwykonawców lub dalszych podwykonawców.
8. Wykonawca może powierzyć realizację elementów (części) przedmiotu zamówienia podwykonawcom. W przypadku zamiaru wykonywania przedmiotu zamówienia z udziałem podwykonawców Wykonawca zobowiązany jest do wskazania w swojej ofercie części zamówienia (zakresów rzeczowych), których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz podania nazw ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani. Wskazanie takie należy umieścić na Ofercie. W przypadku braku wskazania w Formularzu ofertowym (Załącznik nr 2 do SWZ) podwykonawstwa Wykonawca będzie mógł wprowadzić podwykonawcę wyłącznie na warunkach określonych w umowie.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45231100-6 - Ogólne roboty budowlane związane z budową rurociągów
45231110-9 - Roboty budowlane w zakresie kładzenia rurociągów
45262220-9 - Wiercenie studni wodnych
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
71321200-6 - Usługi projektowania systemów grzewczych
71322200-3 - Usługi projektowania rurociągów
45432120-1 - Instalowanie nawierzchni podłogowych
45262321-7 - Wyrównywanie podłóg
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 856080,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1563699,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 856080,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe "Dar-Tech" Dariusz Marek Szrejter
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8481171356
7.3.3) Ulica: Łukasiewicza 2
7.3.4) Miejscowość: Ełk
7.3.5) Kod pocztowy: 19-300
7.3.6.) Województwo: warmińsko-mazurskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-28
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 856080,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2026-11-30| 2026-08-31 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |