Świadczenie usług transportu osób
Wojewódzki Szpital Zespolony im. dr. Romana Ostrzyckiego w Koninie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00413484
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00413484/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-08-31 09:07
- Lokalizacja
- Konin, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-4c08b802-31f1-4971-bdab-3a8dcb885a4b
- Identyfikator
- 6651042675
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-31
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00413484 z dnia 2026-08-31 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Usługi
Świadczenie usług transportu osób
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Wojewódzki Szpital Zespolony im. dr. Romana Ostrzyckiego w Koninie
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000311591
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Szpitalna 45
1.4.2.) Miejscowość: Konin
1.4.3.) Kod pocztowy: 62-504
1.4.4.) Województwo: wielkopolskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL414 - Koniński
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: szp@szpital-konin.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.szpital-konin.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4c08b802-31f1-4971-bdab-3a8dcb885a4b
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00413484
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-31
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2025/BZP 00252017
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Usługi
3.7.) Nazwa zamówienia:
Świadczenie usług transportu osób
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest: świadczenie przez Wykonawcę na rzecz Zamawiającego następujących usług:
- transport osób po zakończonej hospitalizacji w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. dr. Romana Ostrzyckiego w Koninie do miejsca zamieszkania, w razie konieczności transport materiałów biologicznych i preparatów krwiopochodnych - na terenie całego kraju;
- transport osób po zakończonej hospitalizacji z ich miejsca zamieszkania, z terenu Konina i okolic w promieniu 35 kilometrów, do najbliższej poradni specjalistycznej w celu kontroli leczenia;
- transport osób z ich miejsca zamieszkania, z terenu Konina i okolic w promieniu 35 kilometrów, do poradni specjalistycznych należących do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. dr. Romana Ostrzyckiego w Koninie, zlokalizowanych przy ul. Szpitalnej 45 oraz przy ul. Kard. S. Wyszyńskiego 1;
- transport osób z ich miejsca zamieszkania, z terenu Konina i okolic w promieniu 35 kilometrów, do Ośrodka Chemioterapii przy ul. Kard. S. Wyszyńskiego 1 w Koninie;
- transport osób z ich miejsca zamieszkania, z terenu Konina i okolic w promieniu 35 kilometrów, na zabiegi do Zakładu Fizjoterapii przy ul. Szpitalnej 45 w Koninie.
2. Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany w Załączniku nr 3 (Projektowane postanowienia umowy), w którym podano szacunkową ilość oraz opis przedmiotu zamówienia.
3. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych. Zamawiający nie dokonał podziału zamówienia na części. Realizacja zamówienia jest możliwa wyłącznie przez jednego Wykonawcę. Podział zamówienia na części wiązałby się z trudnościami technicznymi i zagrożeniem właściwego wykonania zamówienia z uwagi na utrudnioną koordynację działań różnych Wykonawców realizujących zamówienie, a w konsekwencji zwiększeniem kosztów Zamawiającego.
4. Warunki realizacji przedmiotu zamówienia zawarte zostały również w Projektowanych Postanowieniach Umowy, stanowiących Załącznik nr 3 do SWZ.
5. Minimalny gwarantowany poziom wartości zamówień, do złożenia których zobowiąże się Zamawiający (minimalny gwarantowany poziom wykorzystania wartości umowy), został określony w Projektowanych Postanowieniach Umowy, stanowiących Załącznik nr 3 do SWZ . SWZ wraz z załącznikami Zamawiający udostępni na stronie internetowej prowadzonego postepowania: https://platformazakupowa.pl/wsz_konin.
3.9.) Główny kod CPV: 60130000-8 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2025-06-18
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
12 miesiące4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): DAMBART Bartosz Szafrański
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6652567440
4.3.3.) Ulica: Wyzwolenia 3
4.3.4.) Miejscowość: Ślesin
4.3.5.) Kod pocztowy: 62-561
4.3.6.) Województwo: wielkopolskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 403500,00 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2025/BZP 00290209/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-08-04
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 1
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 2 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Umowa nr 17/2025 z dnia 18.06.2025 roku w przedmiocie świadczenia usług transportu osób została zawarta na okres 12 miesięcy od dnia 23.06.2025 roku a nowe postępowanie przetargowe nie zostało rozstrzygnięte do tego czasu. W związku z powyższym w celu zapewnienia świadczenia na rzecz Zamawiającego usług transportu osób do czasu zakończenia ww. postępowania Strony postanowiły przedłużyć termin realizacji Umowy do dnia zawarcia umowy w wyniku postępowania WSZ-EP-29/2026, jednak nie później niż do dnia 28.08.2026 roku. Zmiana ta nie modyfikuje ogólnego charakteru Umowy oraz nie przekracza 10% wartości pierwotnej umowy.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Strony zmieniły par. 3 ust. 1 Umowy, w ten sposób, że otrzymał on następujące brzmienie: "Strony ustalają termin realizacji Umowy od dnia 18.06.2025 roku do dnia zawarcia umowy przetargowej w wyniku postępowania WSZ-EP-29/2026, jednak nie później niż do dnia 28.08.2026."
Strony zmieniły par. 2 ust. 3 Umowy, w ten sposób, że otrzymał on następujące brzmienie: "Wartość umowy (wartość usługi) w czasie trwania Umowy nie może przekroczyć 439.815,00 zł brutto, - /słownie: czterysta trzydzieści dziewięć tysięcy osiemset piętnaście złotych (00/100) t.j. 163 500 km x 2,69 za 1 km brutto/, zgodnie z ofertą stanowiącą integralną część umowy ("wartość umowy")."
5.4.6.) Wartość zmiany: 36315,00
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 426488,30 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
nie dotyczy
SEKCJA VI INFORMACJE DODATKOWE
Umowa została przedłużona od dnia 24.06.2026 roku do dnia 14.07.2026 roku, zgodnie z oświadczeniem Zamawiającego z dnia 23.06.2026 roku, złożonym zgodnie z zapisami par. 2 ust. 5 umowy, w myśl którego Zamawiający ma prawo przedłużenia terminu obowiązywania umowy do czasu zrealizowania jej wartości, ale nie więcej niż o 3 miesiące. Przedłużenie dokonywane jest na podstawie jednostronnego oświadczenia Zamawiającego.Następnie zawarto aneks do umowy, przedłużający termin obowiązywania umowy oraz zwiększający ilość kilometrów z 150 000 km do 163 500 km, przy zachowaniu stawki za 1 km określonej w Umowie 17/2025.
| 2026-08-31 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Usługi |