Opracowanie dokumentacji dla przebudowy dróg powiatowych Powiatu Kłobuckiego - 6 części

Powiat Kłobucki

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00413534
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00413534/01
Typ
Contract Performing Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-08-31 09:28
Lokalizacja
Kłobuck, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-0fd74177-da2e-4f5e-b86b-e97eafcf8ab7
Identyfikator
5742056518
Ostatnia aktualizacja
2026-08-31

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00413534 z dnia 2026-08-31

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Usługi
Opracowanie dokumentacji dla przebudowy dróg powiatowych Powiatu Kłobuckiego - 6 części

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: Powiat Kłobucki

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 152180754

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: Rynek im. Jana Pawła II 13

1.4.2.) Miejscowość: Kłobuck

1.4.3.) Kod pocztowy: 42-100

1.4.4.) Województwo: śląskie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL224 - Częstochowski

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: o.grzyb@klobuck.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.powiatklobucki.pl/

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0fd74177-da2e-4f5e-b86b-e97eafcf8ab7

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00413534

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-31

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak

3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2026/BZP 00275783

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Nie

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Usługi

3.7.) Nazwa zamówienia:

Opracowanie dokumentacji dla przebudowy dróg powiatowych Powiatu Kłobuckiego - 6 części

Umowa dla części nr 3

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

Opracowanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej dla zadania pn.: ,,Przebudowa drogi powiatowej nr 2040 S w m. Waleńczów poprzez budowę drogi dla rowerów”.
Droga powiatowa nr 2040 S stanowi połączenie drogi krajowej nr 43
z drogą powiatową nr 2039 S. Droga zlokalizowana jest na terenie Gminy Opatów oraz przebiega w terenie zabudowanym i niezabudowanym. Posiada wymagania techniczne i użytkowe oznaczone symbolem „Z” - drogi zbiorcze. Na odcinku przewidzianym do przebudowy droga posiada nieregularną szerokość jezdni od 5,60 m – 6,00 m o nawierzchni bitumicznej. Odwodnienie drogi odbywa się za pomocą spadków podłużnych i poprzecznych jezdni do rowów przydrożnych. Wzdłuż drogi powiatowej nr 2040 S występuje oznakowanie pionowe i poziome. Droga posiada obustronne pobocza nieutwardzone.
W związku z planowaną przebudową odcinka drogi powiatowej Nr 2040 S, przewiduje się opracowanie projektowane na długości około 430 mb.
Projekt budowlano – wykonawczy powinien uwzględniać następujące elementy drogi do przebudowy: wykonanie drogi dla rowerów o szerokości 2,5 m – od skrzyżowania ul. Słonecznej z ul. J. Słowackiego do zjazdu na cmentarz parafialny, wykonanie systemu odwodnienia drogi, regulację zjazdów na posesje, projekt organizacji ruchu od skrzyżowania z drogą krajową 43 do końca opracowania (rejon cmentarza parafialnego).

3.9.) Główny kod CPV: 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-25

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

90 dni

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Biuro Projektowe SPK PROJEKT Krzysztof Polaczek

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 5751744318

4.3.4.) Miejscowość: Lubliniec

4.3.6.) Województwo: śląskie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy: 60270,00 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2026/BZP 00309328/01

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Nie

5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-08-18

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 0

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 0 PLN

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

nie dotyczy

SEKCJA VI INFORMACJE DODATKOWE

Zamawiający informuje, iż zgodnie z art. 8 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (tj. Dz.U. z 2026 r., poz. 793), art. 353(1) ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks Cywilny (Dz.U. z 2026 r., poz. 795) oraz §15 ust. 2 umowy nr 36/IR/26 z dnia 25 czerwca 2026 r. umowa nr 36/IR/26 z dnia 25 czerwca 2026 r. została rozwiązana za porozumieniem stron.

Rozwiązanie umowy nastąpiło z uwagi na ujawnione w toku realizacji zamówienia uwarunkowania terenowe, które uniemożliwiły wykonanie przedmiotu umowy zgodnie z określonymi warunkami zamówienia. W wyniku przeprowadzonych analiz stwierdzono, iż istniejący pas drogowy nie zapewnia możliwości wykonania przebudowy drogi powiatowej nr 2040 S w m. Waleńczów poprzez budowę drogi dla rowerów o parametrach zgodnych z obowiązującymi przepisami oraz wymaganiami określonymi w dokumentacji zamówienia. Stwierdzone uwarunkowania terenowe uniemożliwiają zatem prawidłową realizację przedmiotu umowy w zakresie i na warunkach przewidzianych w dokumentacji zamówienia.
2026-08-31 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Usługi