Dostawa gazów specjalnych, technicznych i dzierżawa butli dla Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologiczne w Szczecinie.
ZACHODNIOPOMORSKI UNIWERSYTET TECHNOLOGICZNY W SZCZECINIE
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00413611
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00413611/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-08-31 09:51
- Lokalizacja
- Szczecin, zachodniopomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-b4b6db30-6772-4ff8-aad3-7f49c6700f8e
- Identyfikator
- 8522545056
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-31
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
GazyWodór, argon, gazy szlachetne, azot i tlenAzot ciekły
Wykonawcy
2 przyznane
MESSER POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄChorzów, PL · lot 0
247 165,12 PLNMESSER POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄChorzów, PL · lot 1
31 531,79 PLNTreść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00413611 z dnia 2026-08-31 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa gazów specjalnych, technicznych i dzierżawa butli dla Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologiczne w Szczecinie.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: ZACHODNIOPOMORSKI UNIWERSYTET TECHNOLOGICZNY W SZCZECINIE
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 320588161
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: al. Piastów 17
1.5.2.) Miejscowość: Szczecin
1.5.3.) Kod pocztowy: 70-310
1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL424 - Miasto Szczecin
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: starnawski@zut.edu.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zut.edu.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-b4b6db30-6772-4ff8-aad3-7f49c6700f8e1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Nauka i Edukacja
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostawa gazów specjalnych, technicznych i dzierżawa butli dla Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologiczne w Szczecinie.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b4b6db30-6772-4ff8-aad3-7f49c6700f8e
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00413611
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-31
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00233770
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP/AZP/508/26
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa gazów i butli do jednostek organizacyjnych Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie – asortymentu wyszczególnionego w załączniku nr 2 do niniejszej specyfikacji w ramach Zadania nr 1. Szczegółowy opis asortymentu będącego przedmiotem zamówienia - określa załącznik nr 2 do specyfikacji w zakresie zadania nr 1.2. Ilości wskazane w Załączniku nr 2 specyfikacji są wielkościami orientacyjnymi ustalonymi na podstawie potrzeb poszczególnych jednostek organizacyjnych, przyjętymi dla celu porównania ofert i wyboru najkorzystniejszej oferty. Wykonawcy, z którym zamawiający podpisze umowę nie przysługuje roszczenie o realizację dostawy w wielkościach podanych w Załączniku nr 2.
3. Dostawa stanowiąca przedmiot zamówienia obejmuje przeniesienie na zamawiającego własności gazu, dzierżawy butli oraz dostarczenie go zamawiającemu. Wykonawca zobowiązany będzie do dostarczenia i odbioru od zamawiającego gazów i butli, które będą przedmiotem dostawy na każdorazowe wezwanie Zamawiającego.
4. Wykonawca dostarczać będzie gazy sukcesywnie, na każdorazowe wezwanie Zamawiającego, stosownie do potrzeb poszczególnych jednostek ZUT położonych na terenie miasta Szczecin – do jednostki organizacyjnej wskazanej w zamówieniu jednostkowym – od dnia podpisania umowy przez okres maksymalnie 24 miesięcy.
5. W zakres zamówienia wchodzi również udzielenie gwarancji jakości oferowanego gazu.
6. W zakres zamówienia wchodzi obowiązek dostarczenia zamawiającemu dokumentów związanych z użytkowaniem gazów o ile taki obowiązek nakładają przepisy prawa.
7. Sposób i warunki wykonania czynności w ramach ust. 1 – 6 niniejszego działu określać będzie umowa o zamówienie publiczne zawarta między zamawiającym i wykonawcą, określona we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 5 SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 24100000-5 - Gazy
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
24111000-5 - Wodór, argon, gazy szlachetne, azot i tlen
4.5.5.) Wartość części: 248951,63 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa azotu ciekłego do jednostek organizacyjnych Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie – asortymentu wyszczególnionego w załączniku nr 2 do niniejszej specyfikacji w ramach Zadania nr 2. Szczegółowy opis asortymentu będącego przedmiotem zamówienia - określa załącznik nr 2 do specyfikacji w zakresie zadania nr 2.2. Ilości wskazane w Załączniku nr 2 specyfikacji są wielkościami orientacyjnymi ustalonymi na podstawie potrzeb poszczególnych jednostek organizacyjnych, przyjętymi dla celu porównania ofert i wyboru najkorzystniejszej oferty. Wykonawcy, z którym zamawiający podpisze umowę nie przysługuje roszczenie o realizację dostawy w wielkościach podanych w Załączniku nr 2.
3. Dostawa stanowiąca przedmiot zamówienia obejmuje przeniesienie na zamawiającego własności gazu, oraz dostarczenie go zamawiającemu. Wykonawca zobowiązany będzie do dostarczenia gazów, które będą przedmiotem dostawy na każdorazowe wezwanie Zamawiającego.
4. Wykonawca dostarczać będzie gazy sukcesywnie, na każdorazowe wezwanie Zamawiającego, stosownie do potrzeb poszczególnych jednostek ZUT położonych na terenie miasta Szczecin – do jednostki organizacyjnej wskazanej w zamówieniu jednostkowym – od dnia podpisania umowy przez okres maksymalnie 24 miesięcy.
5. W zakres zamówienia wchodzi również udzielenie gwarancji jakości oferowanego gazu.
6. W zakres zamówienia wchodzi obowiązek dostarczenia zamawiającemu dokumentów związanych z użytkowaniem gazów o ile taki obowiązek nakładają przepisy prawa.
7. Sposób i warunki wykonania czynności w ramach ust. 1 – 6 niniejszego działu określać będzie umowa o zamówienie publiczne zawarta między zamawiającym i wykonawcą, określona we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 5 SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 24111800-3 - Azot ciekły
4.5.5.) Wartość części: 21807,2 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 247165,12 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 271353,25 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 247165,12 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Messer Polska Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8510109326
7.3.4) Miejscowość: Chorzów
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-10
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 247165,12 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 24 miesiące
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 31531,79 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 33298,65 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 31531,79 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Messer Polska Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8510109326
7.3.4) Miejscowość: Chorzów
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-10
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 31531,79 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 24 miesiące
| 2026-08-31 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |