Część IV - Odbiór i transport odpadów komunalnych z sektora IV obejmujący gminy: Hańsk i Stary Brus.

Międzygminny Związek Celowy z siedzibą we Włodawie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00413640
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00413640/01
Typ
Contract Performing Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-08-31 09:58
Lokalizacja
Włodawa, lubelskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-ac555e9e-a0a4-11ed-9236-36fed59ea7dd
Identyfikator
5651447822
Ostatnia aktualizacja
2026-08-31

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi gospodarki odpadamiUsługi wywozu odpadówUsługi transportu odpadów

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00413640 z dnia 2026-08-31

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Usługi
Część IV - Odbiór i transport odpadów komunalnych z sektora IV obejmujący gminy: Hańsk i Stary Brus.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: Międzygminny Związek Celowy z siedzibą we Włodawie

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 060012278

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: Żołnierzy WiN 22

1.4.2.) Miejscowość: Włodawa

1.4.3.) Kod pocztowy: 22-200

1.4.4.) Województwo: lubelskie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL811 - Bialski

1.4.7.) Numer telefonu: 82 572-58-56

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@mzcwlodawa.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://mzcwlodawa.pl/

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ac555e9e-a0a4-11ed-9236-36fed59ea7dd

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00413640

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-31

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie klasyczne - wartości równej lub przekraczającej progi unijne

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak

3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2023/S 033-095580

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Nie

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie: art. 132 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Usługi

3.7.) Nazwa zamówienia:

Część IV - Odbiór i transport odpadów komunalnych z sektora IV obejmujący gminy: Hańsk i Stary Brus.

Umowa dla części nr 4

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

„Odbiór i transport odpadów komunalnych (lata 2023-2026) pochodzących z nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych położonych na terenie gmin należących do Międzygminnego Związku Celowego z siedzibą we Włodawie”, obejmująca część IV Zamówienia - odbiór i transport odpadów komunalnych z nieruchomości, położonych na terenie gmin: Hańsk i Stary Brus – sektor IV do miejsca ich zagospodarowania w ilości prognozowanej w Mg – 2 250.

3.9.) Główny kod CPV: 90533000-2 - Usługi gospodarki odpadami

3.10.) Dodatkowy kod CPV:

90511000-2 - Usługi wywozu odpadów

90512000-9 - Usługi transportu odpadów

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2023-05-09

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

od 2023-07-01 do 2026-07-31

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o. o.

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 565-000-01-19

4.3.3.) Ulica: Żołnierzy WiN 22

4.3.4.) Miejscowość: Włodawa

4.3.5.) Kod pocztowy: 22-200

4.3.6.) Województwo: lubelskie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy: 833490,00 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2023/S 095-294556

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak

5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-07-31

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 4

5.4.2.) Numer zmiany: 1

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Wzrost od stycznia 2024 r. wysokości płacy minimalnej.

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Wzrost od stycznia 2024 r. wysokości płacy minimalnej do kwoty 4 242,00 zł spowodował wzrost kosztów po stronie Wykonawcy w stosunku do 2023 r. Powyższe zmiany spowodowały zwiększenie się kosztów wykonania umowy na zadanie nr 4 z kwoty 370,44 zł brutto / 1 Mg do kwoty 390,24 zł brutto / 1 Mg.
Wartość zmiany umowy na zadanie nr 4 wynosi 747 722,72 zł brutto.

5.4.6.) Wartość zmiany: 747722,72

5.4.7.) Kod waluty: PLN

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak

5.4.2.) Numer zmiany: 2

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Wzrost od stycznia 2025 r. wysokości płacy minimalnej.

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Wzrost od stycznia 2025 r. wysokości płacy minimalnej do kwoty 4 666,00 zł spowodował wzrost kosztów po stronie Wykonawcy w stosunku do 2024 r. Powyższe zmiany spowodowały zwiększenie się kosztów wykonania umowy na zadanie nr 4 z kwoty 390,24 zł brutto / 1 Mg do kwoty 402,57 zł brutto / 1 Mg.
Wartość zmiany umowy na zadanie nr 4 wynosi 446 874,99 zł brutto.

5.4.6.) Wartość zmiany: 446874,99

5.4.7.) Kod waluty: PLN

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak

5.4.2.) Numer zmiany: 3

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Wzrost od stycznia 2026 r. wysokości płacy minimalnej.

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Wzrost od stycznia 2026 r. wysokości płacy minimalnej do kwoty 4 806,00 zł spowodował wzrost kosztów po stronie Wykonawcy w stosunku do 2025 r. Powyższe zmiany spowodowały zwiększenie się kosztów wykonania umowy na zadanie nr 4 z kwoty 402,57 zł brutto / 1 Mg do kwoty 409,01 zł brutto / 1 Mg.
Wartość zmiany umowy na zadanie nr 4 wynosi 148 639,05 zł brutto.

5.4.6.) Wartość zmiany: 148639,05

5.4.7.) Kod waluty: PLN

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak

5.4.2.) Numer zmiany: 4

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 2 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Strony postanowiły dokonać zmiany umowy polegającej na wydłużeniu okresu jej trwania, ponieważ trwające postępowanie przetargowe nie doprowadziłoby do zawarcia nowej umowy, która obowiązywałaby od 1 lipca 2026 r. Okres wydłużenia umowy o jeden miesiąc i wartość świadczenia wynosi 1/36 dotychczas zawartej umowy, a więc mniej niż 10%, o którym mowa w art. 455 ust 2 ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz.U z 2026 r. poz. 793).

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Strony wydłużyły okres trwania umowy o jeden miesiąc, tj. od 1 lipca 2026 r. do 31 lipca 2026 r. Okres wydłużenia umowy i wartości świadczenia wynosi 1/36 dotychczas zawartej umowy, a więc mniej niż 10%, o którym mowa w art. 455 ust 2 ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz.U z 2026 r. poz. 793).
Wartość zmiany umowy na zadanie nr 4 wynosi 34 054,17 zł brutto.

5.4.6.) Wartość zmiany: 34054,17

5.4.7.) Kod waluty: PLN

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 921144,96 PLN

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

nie dotyczy

2026-08-31 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie: art. 132 ustawy - Usługi