Bieżące remonty dróg gruntowych kruszywem na terenie Gminy Dobroszyce

GMINA DOBROSZYCE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00413716
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00413716/01
Typ
Contract Performing Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-08-31 10:18
Lokalizacja
Dobroszyce, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-974fd895-f9a7-4fd1-934a-786e0b5893e8
Identyfikator
9111777340
Ostatnia aktualizacja
2026-08-31

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi naprawcze i konserwacyjne

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00413716 z dnia 2026-08-31

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Usługi
Bieżące remonty dróg gruntowych kruszywem na terenie Gminy Dobroszyce

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: GMINA DOBROSZYCE

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 931934779

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: Rynek 16

1.4.2.) Miejscowość: Dobroszyce

1.4.3.) Kod pocztowy: 56-410

1.4.4.) Województwo: dolnośląskie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL518 - Wrocławski

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: SEKRETARIAT@DOBROSZYCE.PL

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.dobroszyce.pl/

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-974fd895-f9a7-4fd1-934a-786e0b5893e8

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00413716

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-31

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak

3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2026/BZP 00281227

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Nie

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Usługi

3.7.) Nazwa zamówienia:

Bieżące remonty dróg gruntowych kruszywem na terenie Gminy Dobroszyce

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie bieżących remontów dróg gruntowych kruszywem na terenie Gminy Dobroszyce w szacunkowej ilości ok 9 500 m2.
2. Zakres prac:
1) oznakowanie prac zgodnie z obowiązującymi przepisami;
2) rozłożenie warstwy górnej kruszywa o frakcji 0-31,5 mm np. ładowarką lub równiarką (wypełnienie wyrw kruszywem w nawierzchni drogi) - wykonać zgodnie ze sztuką, materiał Wykonawcy;
3) nadanie spadków nawierzchni umożliwiających niezakłócony spływ wody z nawierzchni;
4) zagęszczenie gruntu przy użyciu walca wibracyjnego;
5) uporządkowanie terenu po zakończeniu robót.

3. Wykonawca zobowiązany jest do przekazania Zamawiającemu obmiaru powykonawczego wykonanych prac – zestawienie tabelaryczne dla każdej ulicy lub działki drogowej. Kolejność wykonania przedmiotu zamówienia, strony będą ustalać na bieżąco.
4. Szczegółowy zakres prac zawiera załącznik nr 1A do SWZ.
5. Przy czym Zamawiający zastrzega rezygnację z zakresy wskazanego w załączniku nr 1A do SWZ w przypadku wyczerpania maksymalnej wartości zamówienia

3.9.) Główny kod CPV: 50000000-5 - Usługi naprawcze i konserwacyjne

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-08

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

14 dni

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): URSA Roboty ziemne Szałankiewicz Artur, Osiek 1212, 55-200 Osiek

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 912 171 41 57

4.3.4.) Miejscowość: OSIEK

4.3.5.) Kod pocztowy: 55-200

4.3.6.) Województwo: dolnośląskie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy: 109839,00 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2026/BZP 00348013/01

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak

5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-08-13

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 1

5.4.2.) Numer zmiany: 1

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 2 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Wobec wystąpienia stwierdzonej przez Zamawiającego konieczności wykonania robót dodatkowych, niezbędnych do prawidłowej realizacji zadania na podstawie protokołu konieczności z dnia 16.07.2026r.)

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

- §5 ust. 2 otrzymuje następujące brzmienie:
„2. Całkowite wynagrodzenie Wykonawcy w okresie obowiązywania umowy nie może przekroczyć kwoty 117 219,00 zł brutto (słownie: sto siedemnaście tysięcy dwieście dziewiętnaście złote 00/100)”.
- §15 ust. 2 umowy otrzymuje brzmienie:
„2. Załącznikami do umowy są:
1) Specyfikacja Warunków Zamówienia,
2) oferta Wykonawcy,
3) klauzula RODO,
4) protokół konieczności z dnia 16.07.2026r..

5.4.6.) Wartość zmiany: 7380,00

5.4.7.) Kod waluty: PLN

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 117218,40 PLN

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-08-31 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Usługi