Kompleksowa dostawa gazu ziemnego wysokometanowego typu E, obejmująca sprzedaż oraz świadczenie usługi dystrybucji Centralnej Szkole Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie

Centralna Szkoła Państwowej Straży Pożarnej

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00413720
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00413720/01
Typ
Contract Performing Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-08-31 10:18
Lokalizacja
Częstochowa, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-cb28355e-3d46-44a1-8c09-4ef1909389f7
Identyfikator
5731177649
Ostatnia aktualizacja
2026-08-31

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Gaz ziemnyPrzesył gazu

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00413720 z dnia 2026-08-31

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Dostawy
Kompleksowa dostawa gazu ziemnego wysokometanowego typu E, obejmująca sprzedaż oraz świadczenie usługi dystrybucji Centralnej Szkole Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: Centralna Szkoła Państwowej Straży Pożarnej

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 150123657

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: ul. Sabinowska 62/64

1.4.2.) Miejscowość: Częstochowa

1.4.3.) Kod pocztowy: 42-200

1.4.4.) Województwo: śląskie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL224 - Częstochowski

1.4.7.) Numer telefonu: +48 47 85 86 100

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@cspsp.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.gov.pl/web/cspsp-czestochowa

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-cb28355e-3d46-44a1-8c09-4ef1909389f7

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00413720

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-31

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie klasyczne - wartości równej lub przekraczającej progi unijne

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak

3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2025/S 059-190510

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Nie

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie: art. 132 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Dostawy

3.7.) Nazwa zamówienia:

Kompleksowa dostawa gazu ziemnego wysokometanowego typu E, obejmująca sprzedaż oraz świadczenie usługi dystrybucji Centralnej Szkole Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie

Umowa dla części nr 2

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

Część II-Kompleksowa dostawa gazu ziemnego wysokometanowego-grupa E dla punktu poboru PPG 8018590365500030975274 dla obiektu przy ul. Artyleryjskiej 1c Opis: 1.Kompleksowa dostawa gazu ziemnego wysokometanowego-grupa E dla punktu poboru PPG 8018590365500030975274 dla obiektu przy ul. Artyleryjskiej 1c 2.Maksymalna ilość gazu ziemnego która będzie dostarczona w okresie 12 miesięcy wynosi Dla części II- 172.809,00 kWh przy współczynniku konwersji 10,972 [kWh/m3] co daje ok 15.750,00 m3 3. Minimalną ilość gazu, która będzie dostarczona w okresie obowiązywania umów, wynosi Dla Części II- 130.000 kWh dla punktu poboru PPG 8018590365500030975274 4.Wskazane powyżej ilości mają jedynie charakter orientacyjny i są ilością maksymalną gazu jaką Zamawiająca zamierza zakupić. Zamawiająca nie jest zobowiązana do zakupu gazu ziemnego w podanej ilości. Wykonawcy nie będzie przysługiwało jakiekolwiek roszczenie z tytułu nie pobrania przez Zamawiającego maksymalnej podanej ilości gazu. 5.Oświadczenie odbiorcy paliwa gazowego o przeznaczeniu paliwa gazowego stanowi odpowiednio załącznik nr 12 do SWZ 6.Zamawiająca oświadcza, iż nie posiada zawartych umów/aneksów w ramach akcji promocyjnych, które uniemożliwiają zawarcie nowej umowy sprzedażowej w terminach przewidzianych w SWZ. 7.Opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 1.2. do SWZ. 8. W chwili obecnej Centralna Szkoła PSP w Częstochowie związana jest umową kompleksową, obejmującą sprzedaż oraz świadczenie usługi dystrybucji gazu odpowiednio dla części II ul. Artyleryjskiej 1c, Częstochowa: PGNIG Obrót Detaliczny Sp. z o.o., ul. Jana Kazimierza 3, 01- 248 Warszawa umowa zawarta została na czas oznaczony do dnia 31.07.2025r 9.Sprzedaż gazu ziemnego realizowana będzie na zasadach określonych w ustawie Prawo energetyczne z dnia 10 kwietnia 1997 r.( Dz.U. z 2024 r. poz. 266 ze zm.) oraz w wydanych na jej podstawie aktach wykonawczych, ogólnie obowiązujących przepisów prawnych. 10.Wykonawca jest zobowiązany skalkulować cenę oferty tak, aby obejmowała wszystkie koszty, jakie Wykonawca poniesie przy prawidłowym i pełnym zrealizowaniu zamówienia oraz uwzględnić inne opłaty i podatki ( w tym podatek akcyzowy), a także ewentualne upusty i rabaty zastosowane przez Wykonawcę jak i koszty przygotowania oferty

3.9.) Główny kod CPV: 09123000-7 - Gaz ziemny

3.10.) Dodatkowy kod CPV:

65210000-8 - Przesył gazu

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2025-06-04

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

od 2025-08-01 do 2026-08-01

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Unimot Energia i Gaz Sp. z o.o.

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9730421440

4.3.3.) Ulica: Aleje Jerozolimskie

4.3.4.) Miejscowość: Warszawa

4.3.5.) Kod pocztowy: 02-305

4.3.6.) Województwo: mazowieckie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy: 60680,54 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2025/S 108-365517

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak

5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-08-01

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 3

5.4.2.) Numer zmiany: 1

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Zmiana taryfy w zakresie obrotu gazem ziemnym wysokometanowym, Przedsiębiorstwa: UNIMOT ENERGIA i GAZ Sp. zo.o. zatwierdzona przez Prezesa Urzędu Regulacji i Energetyki

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

W związku ze zimną taryfy zmianie ulega cena jednostkowa paliwa gazowego, a co za tym idzie wartość umowy. Zmiana powyższa została przewidziana w umowie.

5.4.6.) Wartość zmiany: 3464,64

5.4.7.) Kod waluty: PLN

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.4.2.) Numer zmiany: 2

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Zmiana taryfy w zakresie obrotu gazem ziemnym wysokometanowym, Przedsiębiorstwa: UNIMOT ENERGIA i GAZ Sp. zo.o. zatwierdzona przez Prezesa Urzędu Regulacji i Energetyki

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

W związku ze zimną taryfy zmianie ulega cena jednostkowa paliwa gazowego, a co za tym idzie wartość umowy. Zmiana powyższa została przewidziana w umowie.

5.4.6.) Wartość zmiany: 1756,16

5.4.7.) Kod waluty: PLN

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.4.2.) Numer zmiany: 3

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Zmiana taryfy w zakresie obrotu gazem ziemnym wysokometanowym, Przedsiębiorstwa: UNIMOT ENERGIA i GAZ Sp. zo.o. zatwierdzona przez Prezesa Urzędu Regulacji i Energetyki

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

W związku ze zimną taryfy zmianie ulega cena jednostkowa paliwa gazowego, a co za tym idzie wartość umowy. Zmiana powyższa została przewidziana w umowie.

5.4.6.) Wartość zmiany: 25,19

5.4.7.) Kod waluty: PLN

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 56105,28 PLN

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

nie dotyczy

2026-08-31 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie: art. 132 ustawy - Dostawy