Budowa studni głębinowej na ujęciu wody pitnej w Porębie
Gmina Leśnica
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00413774
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00413774/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-31 10:36
- Lokalizacja
- Leśnica, opolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-ebb9b866-5f5b-47e2-8fb4-135318d55e73
- Identyfikator
- 7561966152
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-31
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00413774 z dnia 2026-08-31 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa studni głębinowej na ujęciu wody pitnej w Porębie
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Leśnica
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 531413337
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: 1 Maja 9
1.5.2.) Miejscowość: Leśnica
1.5.3.) Kod pocztowy: 47-150
1.5.4.) Województwo: opolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL524 - Opolski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: um@lesnica.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.lesnica.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-ebb9b866-5f5b-47e2-8fb4-135318d55e731.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa studni głębinowej na ujęciu wody pitnej w Porębie2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ebb9b866-5f5b-47e2-8fb4-135318d55e73
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00413774
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-31
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00036568/08/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.4 Budowa studni głębinowej na ujęciu wody pitnej w Porębie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00397301
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.12.I.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem umowy jest budowa studni nr 6 na terenie ujęcia wód podziemnych
w miejscowości Poręba na działce nr 153/5 ark. 2 obręb 0065 Poręba, jednostka ewidencyjna 161104_5 Leśnica - obszar wiejski, na potrzeby zaopatrzenia w wodę wodociągu grupowego (tj. jako studnia uzupełniająca w ramach aktualnych, zatwierdzonych zasobów wodnych ujęcia).
2. Zakres zamówienia obejmuje trzy etapy:
1) Etap 1 przedsięwzięcia:
wykonanie odwiertu zgodnie z projektem prac geologicznych zatwierdzonym decyzją Marszałka Województwa Opolskiego znak DOŚ-RG.7430.09.2024.KM z dnia 11.12.2024r., a całość prac należy prowadzić pod nadzorem geologicznym zgodnie z obowiązującymi przepisami,
opracowanie dokumentacji hydrogeologicznej dla nowego otworu studziennego zgodnie z obowiązującymi przepisami i jej zatwierdzenie przez właściwy organ.
2) Etap 2 obejmujący:
opracowanie niezbędnej dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem wymaganych decyzji, uzgodnień i zezwoleń na potrzeby na potrzeby wykonania obudowy studni wraz z wyposażeniem, rurociągiem tłocznym wody surowej, przewodami zasilającymi i monitorującymi pracę studni nr 6, z uwzględnieniem włączenia do istniejącej infrastruktury ujęcia, w tym istniejących instalacji studni nr 4,
opracowanie niezbędnej dokumentacji i uzyskanie pozwolenia wodnoprawnego na wykonanie obudowy studni nr 6 oraz aktualizacja obecnego pozwolenia wodnoprawnego na pobór wody z ujęcia wód podziemnych w m. Poręba uwzględniającego dodatkową studnię nr 6.
3) Etap 3 obejmujący:
wykonanie na podstawie opracowanej dokumentacji projektowej oraz uzyskanych decyzji, uzgodnień i zezwoleń, obudowy studni wraz
z wyposażeniem, rurociągiem tłocznym wody surowej, przewodami zasilającymi i monitorującymi pracę studni nr 6.
3. Wykonawca ujmie także w kosztach ogólnych:
obsługę geodezyjną, inwentaryzację geodezyjną powykonawczą, wraz z wersją elektroniczną Cegeo,
organizację, zagospodarowanie i likwidację placu budowy,
sporządzenie planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, jeżeli odrębne przepisy wymagają sporządzenia takiego planu,
organizację i oznakowanie budowy,
remont i naprawę szkody powstałej w pasie drogowym,
zebranie odpadów powstałych w wyniku realizacji przedmiotu zamówienia i przekazanie ich do odzysku, unieszkodliwienia lub składowania (w tym koszt recyklingu materiałów z rozbiórki czy składowania odpadów na wysypisku śmieci),
uporządkowanie terenu budowy po zakończeniu robót,
4.5.3.) Główny kod CPV: 45255110-3 - Roboty budowlane w zakresie studni
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45262220-9 - Wiercenie studni wodnych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 257 pkt 1 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W związku z nieprzyznaniem środków publicznych przeznaczonych na sfinansowanie realizacji zamówienia, Zamawiający nie posiada środków finansowych umożliwiających realizację zamówienia na warunkach określonych w postępowaniu.| 2026-08-31 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |