Przygotowanie, dostarczenie i wydawanie na potrzeby stołówki szkolnej gorących posiłków w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Kaletach w roku szkolnym 2026/2027
PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 IM. ADAMA MICKIEWICZA W KALETACH
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00413833
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00413833/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-08-31 10:56
- Lokalizacja
- Kalety, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-11b80967-11e6-447b-9816-89ff55f6f6a7
- Identyfikator
- 6452576718
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-31
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00413833 z dnia 2026-08-31 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Przygotowanie, dostarczenie i wydawanie na potrzeby stołówki szkolnej gorących posiłków w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Kaletach w roku szkolnym 2026/2027
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 IM. ADAMA MICKIEWICZA W KALETACH
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000673644
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: 1 Maja 6
1.5.2.) Miejscowość: Kalety
1.5.3.) Kod pocztowy: 42-660
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL228 - Bytomski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: psp1@kalety.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://psp1.kalety.pl/bip/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-11b80967-11e6-447b-9816-89ff55f6f6a71.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przygotowanie, dostarczenie i wydawanie na potrzeby stołówki szkolnej gorących posiłków w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Kaletach w roku szkolnym 2026/20272.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-11b80967-11e6-447b-9816-89ff55f6f6a7
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00413833
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-31
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00363189/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.1 Przygotowanie, dostarczenie i wydawanie na potrzeby stołówki szkolnej gorących posiłków w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Kaletach w roku szkolnym 2026/2027
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00368355
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: PSP.271.1.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest przygotowanie, dostarczenie i wydawanie na potrzeby stołówki szkolnej gorących posiłków w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Kaletach w roku szkolnym 2026/2027.
Przygotowanie, dostarczenie i wydawanie na potrzeby stołówki szkolnej średnio dziennie ok. 140 gorących posiłków: obiady dwudaniowe z napojem w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Kaletach w roku szkolnym 2026/2027, na które składa się:
zupa – ok. 140 dań,
drugie danie wraz z napojem – ok. 140 dań.
Zamawiający zastrzega sobie prawo zwiększenia lub zmniejszenia ilości dostarczanych posiłków w trakcie trwania roku szkolnego, ilość zamawianych posiłków uzależniona jest od frekwencji uczniów zgodnie z rzeczywistym zapotrzebowaniem. Ilość zamawianych posiłków Dyrekcja Szkoły poda Wykonawcy najpóźniej do 8:30 dnia wydania posiłków.
Dostawa i wydawanie posiłków odbywać się będzie 5 dni w tygodniu od 01.09.2026 r. do końca zajęć dydaktycznych roku szkolnego 2026/2027. Wydawanie posiłków odbywać się będzie od godz. 11:30 do godziny 14:00 z wyłączeniem dni ustawowo wolnych i świąt oraz ferii.
Zamawiający dysponuje zapleczem w postaci stołówki szkolnej wraz z zapleczem do wydawania posiłków. Dostarczenie oraz wyposażenie stołówki w naczynia do wydawania posiłków – naczynia, zastawę stołową, sztućce oraz drobny sprzęt potrzebny do funkcjonowania stołówki należy do Wykonawcy.
Opis Przedmiotu zamówienia:
1) Wszystkie posiłki muszą być przygotowane zgodnie z obowiązującymi normami i przepisami prawa. Jadłospisy muszą spełniać wymagania określone w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 26 lipca 2016 r. w sprawie grup środków spożywczych przeznaczonych do sprzedaży dzieciom i młodzieży w jednostkach systemu oświaty oraz wymagań, jakie muszą spełniać środki spożywcze stosowane w ramach żywienia zbiorowego dzieci i młodzieży w tych jednostkach (Dz.U. 2016.1154). Wykonawca będzie przygotowywał i przedstawiał do akceptacji dyrektora szkoły tygodniowy jadłospis.
2) Wykonawca zobowiązany jest spełniać wymagania i procedury niezbędne dla zapewnienia bezpieczeństwa żywności i żywienia, o których mowa jest w ustawie z dnia 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (Dz.U. z 2023, poz. 1448) oraz rozporządzenia (WE) nr 852/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie higieny środków spożywczych (Dz. Urz. UE. L. 2004.139.1.).
3) Wykonawca zobowiązany jest stosować procedury zgodne z reżimem sanitarnym określonym dla placówek oświatowych przez GUS i MEN.
4) Wykonawca zobowiązany jest przygotowywać, dostarczyć i wydawać posiłki zachowując wymogi sanitarno-epidemiologiczne w zakresie personelu i warunków produkcji. Wykonawca ponosi odpowiedzialność za przestrzeganie przepisów w ww. zakresie.
5) Wykonawca zobowiązany jest do przygotowania posiłków o najwyższym standardzie, na bazie produktów najwyższej jakości i bezpieczeństwem zgodnie z normami HACCP/GMP/GHP.
6) Zamawiający zastrzega sobie prawo bieżącej kontroli w zakresie przestrzegania przez Wykonawcę przepisów dotyczących technologii produkcji i jakości wykonywanych usług.
7) Wykonawca zobowiązany jest przyjąć na siebie wszelkie sprawy organizacyjne związane z bezpośrednim wydawaniem posiłków dzieciom korzystającym z usług stołówki w godzinach od 11:30 do godziny 14:00 przez min. 2 pracowników.
8) Koszty związane z przygotowaniem i wydawaniem obiadów, myciem naczyń, sprzątaniem stołówki, wywozem resztek po posiłkach ponosić będzie Wykonawca.
4.5.3.) Główny kod CPV: 55523100-3 - Usługi w zakresie posiłków szkolnych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
55300000-3 - Usługi restauracyjne i dotyczące podawania posiłków
55321000-6 - Usługi przygotowywania posiłków
55520000-1 - Usługi dostarczania posiłków
55524000-9 - Usługi dostarczania posiłków do szkół
55521200-0 - Usługi dowożenia posiłków
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 275940,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 415044,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 275940,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: GRUPA GASTRONOMIA ŚLĄSK Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 6452542599
7.3.4) Miejscowość: Tarnowskie Góry
7.3.5) Kod pocztowy: 42-600
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-27
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 275940,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2027-06-25| 2026-08-31 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |