Zakup specjalistycznego samochodu strażackiego dla OSP Dobroszyce.
GMINA DOBROSZYCE
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00413806
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00413806/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-08-31 10:47
- Lokalizacja
- Dobroszyce, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-4ef60db3-7205-42c3-8c5a-f2cb5d7541cf
- Identyfikator
- 9111777340
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-31
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00413806 z dnia 2026-08-31 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Dostawy
Zakup specjalistycznego samochodu strażackiego dla OSP Dobroszyce.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: GMINA DOBROSZYCE
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 931934779
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Rynek 16
1.4.2.) Miejscowość: Dobroszyce
1.4.3.) Kod pocztowy: 56-410
1.4.4.) Województwo: dolnośląskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL518 - Wrocławski
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@dobroszyce.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.dobroszyce.pl/
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4ef60db3-7205-42c3-8c5a-f2cb5d7541cf
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00413806
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-31
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2026/BZP 00141215
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Dostawy
3.7.) Nazwa zamówienia:
Zakup specjalistycznego samochodu strażackiego dla OSP Dobroszyce.
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zadania pn.: Zakup i dostawa używanego samochodu specjalnego – autodrabiny z napędem 4x2. Pojazd musi spełniać wymagania określone w SWZ oraz posiadać wszystkie niezbędne dokumenty dopuszczające pojazd do ruchu, zgodnie z przepisami obowiązującymi na terenie Rzeczpospolitej Polskiej (min. dowód rejestracyjny, karta pojazdu, tablice, faktura sprzedaży).
2) Wykonawca wskaże miejsce serwisu dostępnego na terenie Rzeczpospolitej Polskiej.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (dane techniczne, elementy wyposażenia), stanowi załącznik nr 1A do SWZ.
3) Wymagany przez Zamawiającego minimalny okres rękojmi na cały przedmiot zamówienia, liczony od dnia protokolarnego odbioru przedmiotu zamówienia wynosi 24 miesiące.
Ponadto na przedmiot dostawy Wykonawca udzieli rękojmi w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego na okres odpowiadającym okresowi rękojmi.
3.9.) Główny kod CPV: 34114000-9 - Pojazdy specjalne
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2026-03-19
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
3 miesiące4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Przedsiębiorstwo Inżynieryjne Wojciech Thiel, Os. Piastowskie 16/2/15, 57-400 Nowa Ruda
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 885-105-05-39
4.3.4.) Miejscowość: NOWA RUDA
4.3.6.) Województwo: dolnośląskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 370000,00 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2026/BZP 00186802/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-08-03
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 2
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
z uwagi na pismo Wykonawcy przesłane e-mailem w dniu 29 czerwca 2026r., dotyczącym wniosku o zmianę umowy wobec zaistnienia, wskazanych w piśmie, niezależnych od stron umowy okoliczności, stanowiących przesłankę zmiany terminu wykonania umowy, zawierają niniejszy aneks. Jednocześnie w związku z przedłużeniem terminu wykonania przedmiotu Umowy, brak jest podstawy do naliczenia Wykonawcy kar umownych z tytułu zwłoki w wykonaniu przedmiotu Umowy za okres objęty niniejszym przedłużeniem terminu.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
„1. Przedmiot umowy zostanie wykonany przez Wykonawcę w zakresie określonym w § 1 Umowy w terminie:
a) dostawa specjalistycznego samochodu strażackiego - do dnia 15.07.2026r.”
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 2
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
z uwagi na pismo Wykonawcy przesłane e-mailem w dniu 16 lipca 2026r., dotyczącym wniosku o zmianę umowy wobec zaistnienia, wskazanych w piśmie, niezależnych od stron umowy okoliczności, stanowiących przesłankę zmiany terminu wykonania umowy, zawierają niniejszy aneks. Jednocześnie w związku z przedłużeniem terminu wykonania przedmiotu Umowy, brak jest podstawy do naliczenia Wykonawcy kar umownych z tytułu zwłoki w wykonaniu przedmiotu Umowy za okres objęty niniejszym przedłużeniem terminu.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
„1. Przedmiot umowy zostanie wykonany przez Wykonawcę w zakresie określonym w § 1 Umowy w terminie:
a) dostawa specjalistycznego samochodu strażackiego - do dnia 31.07.2026r.”
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 370000,00 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
nie dotyczy
| 2026-08-31 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Dostawy |