„Rozwój aktywności społeczno – gospodarczej poprzez rewitalizację obszarów zdegradowanych w Szydłowcu w formule „zaprojektuj i wybuduj” – Budowa Parku Wodnego przy Zalewie w Szydłowcu”.

GMINA SZYDŁOWIEC

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00413888
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00413888/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-31 11:08
Lokalizacja
Szydłowiec, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-43a85c42-6099-49ca-8405-c61ad2b2d47d
Identyfikator
7991913158
Ostatnia aktualizacja
2026-08-31

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneUsługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolnePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejRoboty w zakresie zagospodarowania terenuRoboty w zakresie kształtowania placów zabawRoboty budowlane w zakresie basenów pływackich

Wykonawcy

1 przyznane

ARBUD INVESTMENT SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄRadom, PL · lot 0
3 936 000 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00413888 z dnia 2026-08-31

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Rozwój aktywności społeczno – gospodarczej poprzez rewitalizację obszarów zdegradowanych w Szydłowcu w formule „zaprojektuj i wybuduj” – Budowa Parku Wodnego przy Zalewie w Szydłowcu”.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA SZYDŁOWIEC

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 670223391

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: RYNEK WIELKI 1

1.5.2.) Miejscowość: Szydłowiec

1.5.3.) Kod pocztowy: 26-500

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL921 - Radomski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@szydlowiec.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.szydlowiec.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-43a85c42-6099-49ca-8405-c61ad2b2d47d

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Rozwój aktywności społeczno – gospodarczej poprzez rewitalizację obszarów zdegradowanych w Szydłowcu w formule „zaprojektuj i wybuduj” – Budowa Parku Wodnego przy Zalewie w Szydłowcu”.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-43a85c42-6099-49ca-8405-c61ad2b2d47d

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00413888

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-31

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00045454/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.10 „Rozwój aktywności społeczno – gospodarczej poprzez rewitalizację obszarów zdegradowanych w Szydłowcu w formule „zaprojektuj i wybuduj” – Budowa Parku Wodnego przy Zalewie w Szydłowcu”.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego Priorytet IX "Mazowsze bliższe obywatelom dzięki Funduszom Europejskim", Działanie 9.1 "Rewitalizacja Miast".

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00279085

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZPI.271.14.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest „Rozwój aktywności społeczno – gospodarczej poprzez rewitalizację obszarów zdegradowanych w Szydłowcu w formule „zaprojektuj i wybuduj” - Budowa Parku Wodnego przy Zalewie w Szydłowcu” obejmuje wykonanie prac projektowych oraz robót budowlanych w systemie „Zaprojektuj i wybuduj” wraz z uzyskaniem wymaganych przepisami prawa uzgodnień, pozwoleń, decyzji jak i wszelkich prac budowlanych i montażowych dotyczących robót opisanych w Programie Funkcjonalno – Użytkowym (PFU) oraz niewymienionych, a koniecznych do prawidłowej realizacji zamówienia.
I ETAP zamówienia obejmuje - opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej w oparciu o Program Funkcjonalno – Użytkowy oraz dane zawarte w udostępnionych dokumentach, wykonanej zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, niezbędnej do wykonania robót budowlanych w ramach przedmiotowego zadania i obejmującej w szczególności opracowanie:
1) projektów budowlanych wszystkich koniecznych branż dotyczących wodnego placu zabaw i przyłączy wraz z niezbędnymi opiniami, badaniami gruntu i uzgodnieniami umożliwiającymi uzyskanie pozwolenia na budowę,
2) projektów technicznych uzupełniających i uszczegóławiających projekty budowane. Projekty te muszą uwzględniać wymagania określone w § 5 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. 2021 poz. 2454), sporządzenie specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych, przez które należy rozumieć opracowania zawierające w szczególności zbiory wymagań niezbędnych do określenia standardu i jakości wykonania robót, w zakresie sposobu wykonania robót budowlanych, właściwości wyrobów budowlanych oraz oceny prawidłowości wykonania poszczególnych robót. Specyfikacje muszą uwzględniać wymagania określone w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno - użytkowego (Dz. U. 2021 poz. 2454),
3) przedmiarów robót, przez które należy rozumieć opracowania zawierające zestawienie przewidzianych do wykonania robót w kolejności technologicznej ich wykonania lub wskazaniem podstaw ustalających szczegółowy opis, z wyliczeniem i zestawieniem ilości jednostek miar robót podstawowych oraz wskazaniem podstaw do ustalania cen jednostkowych robót lub jednostkowych nakładów rzeczowych. Przedmiary muszą uwzględniać wymagania określone w paragrafach od 6 do 10 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno- użytkowego (Dz. U. 2021 poz. 2454),
4) kosztorysów inwestorskich,
5) sporządzenie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (BIOZ),
6) uzyskanie niezbędnych pozwoleń, uzgodnień, decyzji wraz z ostateczną uprawomocnioną decyzją o pozwoleniu na budowę i rozbiórkę istniejącego budynku.
ETAP II zamówienia obejmuje - roboty budowlane dotyczące budowy wodnego placu zabaw w Szydłowcu, w zakresie:
a) Wykonania konstrukcji tarasu z drewna iglastego impregnowanego ciśnieniowo wraz z podkonstrukcją drewnianą pod nieckę brodzika.
b) Dostawy i montaż niecki basenowej akrylowej (ABS) o powierzchni około 200 m2 i głębokości 15 cm
b) Wykonania kompletnej technologii uzdatniania wody basenowej.
c) Dostawę i montaż kontenera technicznego zawierającego:
- część magazynową na dozowanie chemii,
- część technologiczną uzdatniania i oczyszczania wody
- część użytkową dla obsługi obiektu.
Dostawę i montaż atrakcji wodnych:
- zjeżdżalnia wodna trzytorowa z wanną hamowną,
- zabawki wodne,
- kołomyjka wraz z natryskami zewnętrznymi otwartymi,
- wanien SPA.
d) Budowy przyłączy wodociągowego, kanalizacji sanitarnej, elektroenergetycznego.
e) Wyposażenia wykonanych obiektów w instalacje, oprzyrządowanie i sprzęt.
f) Budowy dojść pieszych i komunikacji wewnętrznej
g) Wykonania instalacji oświetlenia terenu
h) Wyposażenia terenu w małą architekturę, wykonanie hamaków miejskich, ogrodzenia.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Program Funkcjonalno – Użytkowy stanowiący – Załącznik Nr 7 do SWZ i wzór umowy stanowiący załącznik nr 8 do SWZ. PFU służy do ustalenia planowanych kosztów prac projektowych i robót budowlanych oraz prawidłowego przygotowania oferty.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

45112723-9 - Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw

45212212-5 - Roboty budowlane w zakresie basenów pływackich

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 3936000,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 3936000,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 3936000,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ARBUD INVESTMENT Spółką z ograniczoną odpowiedzialnością

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 146171889

7.3.3) Ulica: Al. Wojska Polskiego

7.3.4) Miejscowość: Radom

7.3.5) Kod pocztowy: 26-600

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-20

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 3936000,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 10 miesiące

2026-08-31 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane