Kompleksowa dostawa gazu ziemnego wysokometanowego (grupa E) obejmująca – sprzedaż i dystrybucję gazu dla potrzeb Gminy Głuchołazy oraz gminnych jednostek organizacyjnych
Gmina Głuchołazy
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00413874
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00413874/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-08-31 11:04
- Lokalizacja
- Głuchołazy, opolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-b899afb9-ceb3-4efa-b307-d5ac865e1cab
- Identyfikator
- 7532382690
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-31
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00413874 z dnia 2026-08-31 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Dostawy
Kompleksowa dostawa gazu ziemnego wysokometanowego (grupa E) obejmująca – sprzedaż i dystrybucję gazu dla potrzeb Gminy Głuchołazy oraz gminnych jednostek organizacyjnych
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Gmina Głuchołazy
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 531412792
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Rynek 15
1.4.2.) Miejscowość: Głuchołazy
1.4.3.) Kod pocztowy: 48-340
1.4.4.) Województwo: opolskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL523 - Nyski
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@glucholazy.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://glucholazy.pl/1189/strona-glowna.html
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b899afb9-ceb3-4efa-b307-d5ac865e1cab
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00413874
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-31
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2025/BZP 00249330
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Dostawy
3.7.) Nazwa zamówienia:
Kompleksowa dostawa gazu ziemnego wysokometanowego (grupa E) obejmująca – sprzedaż i dystrybucję gazu dla potrzeb Gminy Głuchołazy oraz gminnych jednostek organizacyjnych
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa dostawa gazu ziemnego wysokometanowego (grupa E) obejmująca – sprzedaż i dystrybucję gazu dla potrzeb Gminy Głuchołazy oraz gminnych jednostek organizacyjnych. Wielkość zamówienia planowanego w trakcie trwania zamówienia wynosi:
1) dla punktów poboru gazu (zwane ppg), które będą rozliczane wg ceny taryfowej zatwierdzonej przez Prezesa URE w rozumieniu ustawy z dnia 26 stycznia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców paliw gazowych w związku z sytuacją na rynku gazu (Dz. U. z 2022 r., poz. 202) wskazanych w załączniku nr 2A do Specyfikacji Warunków Zamówienia - Formularz cenowy wynosi: 2 392 662 kWh. Adresy punktów poboru, grupy taryfowe, dane o umowach oraz inne niezbędne informacje zawiera załącznik nr 1 do SWZ – Szczegółowy wykaz przedmiotu zamówienia, wykaz ppg.
2) dla punktów poboru gazu (zwane ppg), które będą rozliczane wg ceny rynku konkurencyjnego oraz w części rozliczanych wg ceny taryfowej zatwierdzonej przez Prezesa URE dla Punktów Poboru Gazu wskazanych w załączniku nr 2B do Specyfikacji Warunków Zamówienia- Formularz cenowy wynosi: 502 016 kWh. Adresy punktów poboru, grupy taryfowe, dane o umowach oraz inne niezbędne informacje zawiera załącznik nr 1 do SWZ – Szczegółowy wykaz przedmiotu zamówienia, wykaz ppg.
3.9.) Główny kod CPV: 09123000-7 - Gaz ziemny
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
65200000-5 - Przesył gazu i podobne usługi
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2025-07-03
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
od 2025-08-01 do 2026-07-314.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): RESPECT ENERGY FUELS SP. Z O. O.
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 1070001436
4.3.4.) Miejscowość: Warszawa
4.3.6.) Województwo: mazowieckie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 1085304,11 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2025/BZP 00317139/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-07-31
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 1
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
poprawienie omyłki pisarskiej nr NIP CK w Głuchołazach
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
W umowie Nr ZP.272.32.2025.JSz Strony umowy poprawiają w głowie umowy oczywistą omyłkę pisarską:
W umowie było:
„1. Centrum Kultury w Głuchołazach im. Kawalerów Orderu Uśmiechu, ul. Bohaterów Warszawy 7, 48-340 Głuchołazy, NIP: 7550008335”
W umowie jest:
„1. Centrum Kultury w Głuchołazach im. Kawalerów Orderu Uśmiechu, ul. Bohaterów Warszawy 7, 48-340 Głuchołazy, NIP: 7532465217”
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 1083048,05 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
nie dotyczy
| 2026-08-31 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Dostawy |