DZ.271.14.2025 - Wykonanie robót budowlanych w systemie „zaprojektuj i wybuduj” dla zadania pn. Adaptacja pomieszczeń pod nowy aparat tomografu w budynku M4, parter
Krakowski Szpital Specjalistyczny im. św. Jana Pawła II
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00215329
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00215329/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2025-05-05 11:48
- Lokalizacja
- Kraków, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-b6eb93c5-f396-4086-8028-d6cd35f66f84
- Identyfikator
- 6771694570
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00215329 z dnia 2025-05-05 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
DZ.271.14.2025 - Wykonanie robót budowlanych w systemie „zaprojektuj i wybuduj” dla zadania pn. Adaptacja pomieszczeń pod nowy aparat tomografu w budynku M4, parter
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Krakowski Szpital Specjalistyczny im. św. Jana Pawła II
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000290073
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Prądnicka 80
1.5.2.) Miejscowość: Kraków
1.5.3.) Kod pocztowy: 31-202
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL213 - Miasto Kraków
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@szpitaljp2.krakow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.szpitaljp2.krakow.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/szpitaljp21.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
DZ.271.14.2025 - Wykonanie robót budowlanych w systemie „zaprojektuj i wybuduj” dla zadania pn. Adaptacja pomieszczeń pod nowy aparat tomografu w budynku M4, parter2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b6eb93c5-f396-4086-8028-d6cd35f66f84
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00215329
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-05-05
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00043489/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.12 Adaptacja pomieszczeń pod nowy aparat tomografu w budynku M-4 - parter
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00095861
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DZ.271.14.2025
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 2296000,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest Wykonanie robót budowlanych w systemie „zaprojektuj i wybuduj” dla zadania pn. Adaptacja pomieszczeń pod nowy aparat tomografu w budynku M4, parter zgodnie z Załącznikiem nr 3 do SWZ
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne
71244000-0 - Kalkulacja kosztów, monitoring kosztów
71247000-1 - Nadzór nad robotami budowlanymi
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45331210-1 - Instalowanie wentylacji
45331230-7 - Instalowanie urządzeń chłodzących
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 256 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Postępowanie zostało unieważnione na podstawie art. 256 ustawy Prawo zamówień publicznych:- Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia odpowiednio przed upływem terminu do składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo przed upływem terminu składania ofert, jeżeli wystąpiły okoliczności powodujące, że dalsze prowadzenie postępowania jest nieuzasadnione.
Uzasadnienie:
Zamawiający unieważnia postępowanie w związku z negatywną opinią Ministerstwa Zdrowia w sprawie protestu dot. opinii o celowości inwestycji skutkującej zmianą zakresu udzielonych świadczeń opieki zdrowotnej.
Inwestycja była związana z adaptacją pomieszczeń pod zakup nowego aparatu tomografu, w związku z otrzymaną negatywną opinią dot. „Zakupu tomografu wraz z adaptacją pomieszczeń w Pawilonie M4 w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. św. Jana Pawła II” realizacja jest bezcelowa.
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Postępowanie unieważniono w dniu 22.04.2025r. przed upływem terminu składania ofert.| 2025-05-05 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |