Usługa gastronomiczna polegająca na przygotowaniu i dostarczeniu posiłków dla dzieci i uczniów przedszkoli, szkół podstawowych i żłobka w roku szkolnym 2026/2027
Gmina Dębnica Kaszubska
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00414019
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00414019/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-08-31 11:35
- Lokalizacja
- Dębnica Kaszubska, pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-ba734bb3-f2d7-4bf9-88fe-a2046bc8bef1
- Identyfikator
- 8392192397
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-31
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00414019 z dnia 2026-08-31 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Usługa gastronomiczna polegająca na przygotowaniu i dostarczeniu posiłków dla dzieci i uczniów przedszkoli, szkół podstawowych i żłobka w roku szkolnym 2026/2027
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Dębnica Kaszubska
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 770979803
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ks. Antoniego Kani
1.5.2.) Miejscowość: Dębnica Kaszubska
1.5.3.) Kod pocztowy: 76-248
1.5.4.) Województwo: pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL636 - Słupski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@debnicakaszubska.eu
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://debnicakaszubska.eu/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-ba734bb3-f2d7-4bf9-88fe-a2046bc8bef11.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Tak
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Usługa gastronomiczna polegająca na przygotowaniu i dostarczeniu posiłków dla dzieci i uczniów przedszkoli, szkół podstawowych i żłobka w roku szkolnym 2026/20272.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ba734bb3-f2d7-4bf9-88fe-a2046bc8bef1
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00414019
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-31
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00054125/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.2 Usługa gastronomiczna polegająca na przygotowaniu i dostarczaniu posiłków dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym w roku szkolnym 2026/2027
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00343465
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RPI.271.13.2026.JD
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest usługa gastronomiczna polegająca na przygotowywaniu i dostarczaniu posiłków dla dzieci i uczniów szkół podstawowych, przedszkola i żłobka w roku szkolnym 2026/2027.
2. Usługa gastronomiczna polega na przygotowaniu i dostarczaniu posiłków na rzecz:
1) Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dębnicy Kaszubskiej, w tym:
a) Przedszkola w Dębnicy Kaszubskiej
Szacunkowa ilość dzieci dożywianych w roku szkolnym: 108 osób
Szacunkowa ilość dzieci dożywianych w okresie wakacji: 40 osób
b) Szkoły Podstawowej w Dębnicy Kaszubskiej – Odział przedszkolny
Szacunkowa ilość dzieci dożywianych w roku szkolnym: 56 osób
Szacunkowa ilość dzieci dożywianych w okresie wakacji: 12 osób
c) Szkoły Podstawowej w Dębnicy Kaszubskiej
Szacunkowa ilość dzieci dożywianych: 57 osób
Szczegółowy opis zamówienia zawiera załącznik nr 10.1. do SWZ.
2) Zespołu Szkół w Gogolewie, w tym:
a) Przedszkola w Borzęcinie
Szacunkowa ilość dzieci dożywianych: 34 osoby
b) Szkoły Podstawowej w Gogolewie
Szacunkowa ilość dzieci dożywianych: 105 osób
Szczegółowy opis zamówienia zawiera załącznik nr 10.2. do SWZ.
3) Zespołu Szkół w Motarzynie, w tym:
a) Przedszkola w Budowie
Szacunkowa ilość dzieci dożywianych: 33 osoby
b) Szkoły Podstawowej w Motarzynie
Szacunkowa ilość dzieci dożywianych: 32 osoby
Szczegółowy opis zamówienia zawiera załącznik nr 10.3. do SWZ.
4) Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębnicy Kaszubskiej, w tym:
a) Niepublicznego Przedszkola w Niepoględziu
Szacunkowa ilość dzieci dożywianych: 12 osób
b) Społecznej Szkoły Podstawowej w Niepoględziu
Szacunkowa ilość dzieci dożywianych: 20 osób
Szczegółowy opis zamówienia zawiera załącznik nr 10.4. do SWZ.
5) Żłobka w Dębnicy Kaszubskiej
Szacunkowa ilość dzieci dożywianych w roku szkolnym: 20 osób
Szacunkowa ilość dzieci dożywianych w okresie wakacji: 15 osób
Szczegółowy opis zamówienia zawiera załącznik nr 10.5. do SWZ.
3. Szacunkowe ilości dzieci dożywianych wskazane w pkt. 4.2. SWZ, zostały określone na podstawie aktualnej wiedzy Zamawiającego w zakresie potrzeb dożywiania dzieci w okresie objętym przedmiotem zamówienia.
4. Opis przedmiotu zamówienia określający rodzaj posiłków i szacunkowe ilości zamówienia (liczbę dzieci korzystających z posiłków) przedstawiony został w Formularzu cenowym, stanowiącym załącznik nr 1.1. do SWZ. Podane w Formularzu cenowym ilości są ilościami szacunkowymi, podanymi na potrzeby prowadzącego postępowania i mogą ulec zmianie. Podane ilości szacunkowe nie mogą być podstawą do zgłaszania roszczeń z tytułu niezrealizowanej usługi lub odmowy jej realizacji.
5. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmiany ilości dzieci dożywianych o maksymalnie 50% dla każdej placówki, w zależności od frekwencji dzieci w przedszkolu, oddziałach przedszkolnych, szkołach i żłobku. Wykonawca nie będzie podnosił wobec Zamawiającego żadnych roszczeń z tego tytułu, w tym zwrotu poniesionej szkody oraz utraconych korzyści.
6. Wymagania odnośnie przedmiotu zamówienia mogą ulec zmianie w trakcie realizacji umowy w przypadku zmiany przepisów prawa dotyczących bezpieczeństwa żywności i żywienia, wymagań odnośnie żywienia dzieci i młodzieży w placówkach oświatowych oraz norm żywienia i zaleceń Instytutu Żywności i Żywienia dotyczących docelowej grupy żywieniowej.
7. Warunki dodatkowe:
1) Wymagania dotyczące przedmiotu zamówienia przedstawione zostały w Szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia, tj. w załącznikach nr 10.1. – 10.5. do SWZ.
2) Wykonawca zobowiązany jest do nieodpłatnego użyczania pojemników do przechowania danej dostawy przy każdorazowej dostawie potraw - na okres do następnej dostawy.
3) Podane ilości zamawianych potraw mają charakter szacunkowy, co oznacza, że nie stanowią ostatecznego rozmiaru zamówienia, w wyniku czego nie mogą być podstawą do zgłaszania roszczeń z tytułu niezrealizowanych dostaw lub odmowy realizacji dostaw.
4) Przewidywaną ilość potraw Zamawiający będzie zgłaszać na dzień poprzedzający realizację zamówienia, a dokładną ilość do godz. 8-ej w dniu dostawy.
4.5.3.) Główny kod CPV: 55521200-0 - Usługi dowożenia posiłków
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
55524000-9 - Usługi dostarczania posiłków do szkół
55523100-3 - Usługi w zakresie posiłków szkolnych
55321000-6 - Usługi przygotowywania posiłków
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 886067,94 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 936656,50 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 886067,94 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Firma Usługowo Handlowa edyta Badowska
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 361561032
7.3.3) Ulica: Mielno
7.3.4) Miejscowość: Mielno
7.3.5) Kod pocztowy: 75-248
7.3.6.) Województwo: pomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-24
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 886067,94 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
Od 2026-09-01 do 2027-08-318.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-08-31 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |