Przebudowa i remont budynku usługowego przy ul. Karłowicza 17A w Jeleniej Górze z przeznaczeniem do działalności medycznej.

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Szpital Specjalistyczny MSWiA w Jeleniej Górze

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00414078
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00414078/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-31 11:50
Lokalizacja
Jelenia Góra, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-1b0340f4-2bf5-4a99-8ca9-6ae49df5a682
Identyfikator
6112223286
Ostatnia aktualizacja
2026-08-31

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Przygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty inżynieryjne i budowlaneRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneRoboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ściekówRoboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowejRoboty w zakresie kanalizacji ściekowejRoboty instalacyjne elektryczneRoboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznychInstalacyjne roboty elektrotechniczneInstalacje zasilania elektrycznegoRoboty budowlaneRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejBetonowanieRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychRoboty w zakresie budowy drógRoboty w zakresie różnych nawierzchniRoboty w zakresie nawierzchni drógRoboty w zakresie nawierzchni, z wyjątkiem drógRoboty w zakresie zagospodarowania terenu

Wykonawcy

1 przyznane

ZAKŁAD USŁUGOWO-REMONTOWY IDZIASZEK SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄNowe Miasto nad Wartą, PL · lot 0
12 931 738,18 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00414078 z dnia 2026-08-31

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa i remont budynku usługowego przy ul. Karłowicza 17A w Jeleniej Górze z przeznaczeniem do działalności medycznej.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Szpital Specjalistyczny MSWiA w Jeleniej Górze

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 230173142

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Cieplicka 69/71

1.5.2.) Miejscowość: Jelenia Góra

1.5.3.) Kod pocztowy: 58-560

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL515 - Jeleniogórski

1.5.7.) Numer telefonu: +48 756435700

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@szpitalmsw.net

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.szpitalmsw.net

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-1b0340f4-2bf5-4a99-8ca9-6ae49df5a682

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa i remont budynku usługowego przy ul. Karłowicza 17A w Jeleniej Górze z przeznaczeniem do działalności medycznej.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1b0340f4-2bf5-4a99-8ca9-6ae49df5a682

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00414078

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-31

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00146746/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Dostosowanie obiektu do działalności leczniczej – ul. Karłowicza 17A

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00223792

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 5/2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 10513608,28 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiot zamówienia stanowi: zamówienie będące przedmiotem niniejszego postępowania obejmuje wykonanie na podstawie dokumentacji projektowej opracowanej przez Autorską Pracownię Architektury A ATELIER arch. Artura Turanta robót budowlanych polegających na: przebudowie i remoncie budynku usługowego przy ul. Karłowicza 17A w Jeleniej Górze. W chwili sporządzania niniejszej SWZ złożono na ręce Prezydenta Miasta Jeleniej Góry wniosek o zatwierdzenie dokumentacji projektowej oraz udzielenie pozwolenia na budowę. Ogólny zakres robót objętych zamówieniem polegać będzie na wykonaniu pełnej przebudowy pomieszczeń wskazanych w wykazie. Planowane zadanie inwestycyjne obejmuje wykonanie prac związanych z przebudową części budynku. W ramach przedmiotowego zamówienia przewidziano realizację następujących robót budowlanych:
- roboty rozbiórkowe w zakresie niezbędnym,
- likwidacja istniejącej windy i przygotowanie miejsca pod wykonanie nowego szybu windowego,
- demontaż drzwi wraz z ościeżnicami,
- demontaż wykładzin PCV, listew przypodłogowych, progów metalowych i innych wtórnych warstw wykończeniowych,
- demontaż balustrad przy schodach oraz innych elementów kolidujących z projektowanym układem,
- wyburzenia ścian działowych, lokalne poszerzenia i korekty otworów drzwiowych,
- demontaż nadproży nad drzwiami w niezbędnym zakresie, zgodnie z projektem konstrukcyjnym,
- demontaż opraw oświetleniowych i elementów obudów instalacyjnych,
- demontaż wyposażenia mocowanego do ścian, skrzynek technicznych i szaf technicznych,
- demontaż kratek wentylacyjnych, grzejników i sufitów podwieszonych,
- usunięcie odspojonych tynków, starych powłok malarskich, okładzin i elementów wtórnych,
- demontaże części instalacji elektrycznej, grzewczej, wentylacyjnej i sanitarnej w zakresie objętym przebudową,
- roboty przygotowawcze związane z organizacją placu budowy, przygotowaniem terenu budowy do inwestycji,
- roboty rozbiórkowe i budowlane na zewnątrz, przebudowa strefy parkingowej - pochylni dla niepełnosprawnych z dostępem do laboratorium, zadaszenia, utwardzenia terenu wokół budynku,
- roboty rozbiórkowe schodów zewnętrznych wraz z wykonaniem muru oporowego oraz wykonaniu okna do pomieszczenia sali gimnastycznej w przyziemiu,
- roboty ogólnobudowlane,
- wykonanie zamurowań z bloczków gazobetonowych lub ceramicznych zgodnie z częścią rysunkową,
- uzupełnienia posadzek po wyburzeniach ścian i wykonanie nowych warstw podkładowych,
- wykonanie wylewek samopoziomujących w niezbędnym zakresie,
- osadzenie nowych nadproży przy poszerzonych otworach drzwiowych,
- wykonanie wzmocnień ścian nośnych przy przejściach kanałów lub większych otworach,
- wykonanie nowych ścian działowych w technologii murowanej oraz suchej zabudowy,
- montaż drzwi, ślusarki i nowych balustrad przy schodach,
- uzupełnienie tynków w miejscach ubytków, po wymianie stolarki i po demontażu krat,
- wykonanie nowych warstw wykończeniowych posadzek, ścian i sufitów,
- wykonanie obudów instalacyjnych oraz sufitów podwieszanych z rewizjami,
- montaż odbojnic, narożników ochronnych, płyt zabezpieczających i innych osłon ścian,
- wykonanie nowych tablic informacyjnych i oznakowania funkcjonalnego obiektu,
- uporządkowanie terenu i przygotowanie obiektu do użytkowania,
- roboty branży sanitarnej w zakresie C.O., wodno-kanalizacyjnej, wentylacji mechanicznej i klimatyzacji wybranych pomieszczeń,
- roboty branży elektrycznej i niskoprądowej związane także z wykonaniem instalacji w zakresie ochrony przeciwpożarowej i kontroli dostępu w wyznaczonych miejscach,
- likwidacja studni rewizyjnej zlokalizowanej w przyziemiu w pomieszczeniu laboratorium i wykonanie nowej studni poza budynkiem,
- dostosowanie strefy wejściowej do przyziemia - pochylni, stolarki drzwiowej,
- dostosowanie do wymogów pomieszczeń dla potrzeb osób niepełnosprawnych pod względem układu funkcjonalnego, budowlanego oraz instalacji,
- demontaż elementów zewnętrznych pochylni, podestu, drzwi i stolarki do przyziemia,
- wykonanie zadaszenia strefy wejściowej do przyziemia, wykonanie remontu elementów konstrukcyjnych podestów, nowych schodów oraz pochylni, wykonanie nowych nawierzchni, zamontowanie balustrad ze stali nierdzewnej z pochwytami, wykonanie remontu elewacji w strefie wejściowej do przyziemia,
- demontaż ceramiki sanitarnej, grzejników, okien, drzwi i innych elementów zużytych oraz przebicia,
- demontaż osłon ścian, sufitów podwieszonych i demontaż wszystkich elementów wykończeniowych jak wykładziny, płytki itp.;
- zamontowanie nowych grzejników wraz z zaworami termostatycznymi;
- rozprowadzenie instalacji wod.-kan.; wykończenie podejść białym montażem;
- wykonanie instalacji wentylacji, wymiana kratek wentylacyjnych;
- rozprowadzenie instalacji elektrycznej i zamontowanie osprzętu elektrycznego wraz z kompletnymi oprawami typu LED (w tym słaboprądowej, telekomunikacyjnej i sygnalizacji p.poż.),
- zamontowanie nowej stolarki okiennej wraz z parapetami wewnętrznymi'
- osadzenie nowych ościeży oraz drzwi spełniające wszelkie wymogi pod względem akustycznym,
- wymiana dźwigu osobowego z dostosowaniem dla osób niepełnosprawnych i robotami towarzyszącymi;
- demontaż hydrantów na klatkach schodowych oraz wykonanie nowych hydrantów w strefie komunikacji poza klatką schodową,
- wykonanie klap oddymiających na klatkach schodowych.
Szczegółowy opis zamówienia stanowią załączniki do niniejszej SWZ:
Załącznik nr 1 - Dokumentacja projektowa,
Załącznik nr 2 - Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót,
Załącznik nr 3 - Przedmiary robót.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45232130-2 - Roboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowej

45232410-9 - Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45315100-9 - Instalacyjne roboty elektrotechniczne

45315300-1 - Instalacje zasilania elektrycznego

45000000-7 - Roboty budowlane

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45262300-4 - Betonowanie

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233250-6 - Roboty w zakresie nawierzchni, z wyjątkiem dróg

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 12931738,18 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 13029659,81 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 12931738,18 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Zakład Usługowo-Remontowy IDZIASZEK Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7861478534

7.3.3) Ulica: ul. Jarocińska 11C

7.3.4) Miejscowość: Nowe Miasto nad Wartą

7.3.5) Kod pocztowy: 63-040

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

Instalacje elektryczne - ARKAM S.C., ul. Kasprowicza 15A/6, 58-600 Jelenia Góra,
Instalacje sanitarne - Instalatorstwo Sanitarne Zbigniew Trzebiński. ul. Łomnicka 8/2, 58-533 Mysłakowice,
Wentylacje-klimatyzacje - ICEWIND BIS Sp. z o.o., ul. Świdnicka 11, 87-100 Toruń,
Roboty rozbiórkowe - KONKRET Sławomir Karasiewicz, ul. Ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego 12/4, 87-140 Chełmża

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-17

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 12931738,18 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2026-08-25 do 2026-12-23
2026-08-31 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane