Modernizacja budynku Zespołu Placówek Oświatowych w Wiśniowej.
Gmina Wiśniowa
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00414071
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00414071/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-31 11:48
- Lokalizacja
- Wiśniowa, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-40396935-15f4-4243-84d3-9694383d24ff
- Identyfikator
- 6811381938
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-31
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00414071 z dnia 2026-08-31 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Modernizacja budynku Zespołu Placówek Oświatowych w Wiśniowej.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Gmina Wiśniowa
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 351556286
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Wiśniowa
1.4.2.) Miejscowość: Wiśniowa
1.4.3.) Kod pocztowy: 32-412
1.4.4.) Województwo: małopolskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL214 - Krakowski
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@wisniowa.malopolska.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.wisniowa.malopolska.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-40396935-15f4-4243-84d3-9694383d24ff
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00414071
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-31
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2026/BZP 00219008
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
Modernizacja budynku Zespołu Placówek Oświatowych w Wiśniowej.
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
1) Przedmiotem niniejszego postępowania jest zamówienie pn.: Modernizacja budynku Zespołu Placówek Oświatowych w Wiśniowej.
Zakres prac objętych niniejszym zamówieniem obejmował będzie między innymi wykonanie poniższych robót:
1. Zabezpieczenie podłóg folia
2. Zabezpieczenie okien i klatek schodowych folią
3. Zeskrobanie i zmycie starej farby, pomieszczenia o powierzchni podłogi ponad 5·m2 - zeskrobanie starej farby i lamperii na ścianach i sufitach.
4. Gruntowanie podłoży, powierzchnie pionowe
5. Gruntowanie podłoży, powierzchnie poziome
6. Ochrona narożników wypukłych kątownikiem metalowym
7. Gładzie gipsowe 1-warstwowe na ścianach w pomieszczeniach o powierzchni podłogi ponad 5·m2, (grubość 3·mm) na tynku
8. Gładzie gipsowe 1-warstwowe na stropach o powierzchni ponad 5·m2, (grubość 3·mm) na tynku
9. Malowanie farbami emulsyjnymi starych tynków, 2-krotne, ścian - farba lateksowa matowa kolor jasny do ustalenia z Zamawiającym
10. Malowanie farbami emulsyjnymi starych tynków, 2-krotne, sufitów - farba lateksowa matowa kolor biały
11. Malowanie farbami emulsyjnymi starych tynków, 1-krotne, ściany i sufity, tynki wewnętrzne - lakier bezbarwny ochronny półmat
12. Demontaż grzejnika stalowego płytowego - demontaż grzejników w celu pomalowania ściany za grzejnikiem (grzejnik podwójny wymiary długość 1,40m x wysokość 0,45m)
13. Demontaż grzejnika stalowego płytowego - demontaż grzejników w celu pomalowania ściany za grzejnikiem (grzejnik podwójny wymiary długość 1,80m x wysokość 0,45m)
14. Grzejnik stalowy - montaż grzejników z wcześniejszego demontażu (grzejnik podwójny wymiary długość 1,40m x wysokość 0,45m)
15. Grzejnik stalowy - montaż grzejników z wcześniejszego demontażu (grzejnik podwójny wymiary długość 1,80m x wysokość 0,45m)
16. Rozebranie drzwi wewnętrznych wraz z ościeżnicami
17. Ręczne skucie powierzchni betonu zbrojonego - podkucie części nadproża w celu osadzenia drzwi
18. Rozebranie elementów z cegieł na zaprawie c.: ścian, filarów, kolumn - poszerzenie drzwi
19. Wywóz gruzu spryzmowanego samochodami skrzyniowymi do 1·km
20. Wywóz gruzu spryzmowanego samochodami skrzyniowymi na każdy następny 1·km
21. Otwory w ścianach murowanych, ułożenie nadproży prefabrykowanych L19
22. Montaż ościeźnic drzwiowych na całą szerokość muru wraz z opaskami po obu stronach muru (szerokość muru około 30 cm) - analogia
23. Montaż ościeźnic drzwiowych na całą szerokość muru wraz z opaskami po obu stronach muru (szerokość muru około 15 cm) – analogia
24. Skrzydła drzwiowe płytowe wewnętrzne, akustyczne, płycinowe w okleinie HPL 42 dB
25. Skrzydła drzwiowe płytowe wewnętrzne, akustyczne, łazienkowe, płycinowe w okleinie HPL z kratka wentylacyjną
26. Uzupełnienie tynków zwykłych wewnętrznych kat. III, (ściany płaskie, słupy prostokątne, z cegły, pustaków ceramicznych, gazo- i pianobetonu) zaprawa cem-wap, do 5·m2 (w 1 miejscu)
27. Posadzki z płytek ceramicznych
28. Licowanie ścian płytkami na klej, płytki, metoda zwykła
29. Mycie po robotach malarskich, okien zespolonych
30. Mycie i czyszczenie po robotach malarskich, mycie posadzek
3.9.) Główny kod CPV: 45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
45442100-8 - Roboty malarskie
45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania
45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian
45410000-4 - Tynkowanie
45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-10
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
50 dni4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): PUBLIC 3 INVEST GROUP SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ UL. WŁADYSŁAWA ORKANA 59, 34-730 MSZANA DOLNA
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7372248970
4.3.3.) Ulica: UL. WŁADYSŁAWA ORKANA 59
4.3.4.) Miejscowość: MSZANA DOLNA
4.3.5.) Kod pocztowy: 34-730
4.3.6.) Województwo: małopolskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 208570,76 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2026/BZP 00284681/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-08-18
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 1
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 2 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Uzasadnieniem wprowadzenia zmian do Umowy opisanych w § 2 pkt 1 aneksu nr 1 z dnia 20 lipca 20226 r. jest konieczność wykonania robót zamiennych, nieobjętych przedmiotem Umowy, polegających na:
- zamontowaniu drzwi aluminiowych przeszkolonych wyposażonych w samozamykacz w pomieszczeniu służącym jako szkolny sklepik zamiast drzwi pełnych w laminacie HPL.
W trakcie realizacji zamówienia, po dokonaniu analizy sposobu użytkowania pomieszczenia przeznaczonego na sklepik szkolny, zaistniała potrzeba zmiany rodzaju drzwi przewidzianych pierwotnie jako drzwi pełne w laminacie HPL.
Z uwagi na specyfikę użytkowania pomieszczenia, w szczególności częstotliwość otwierania drzwi oraz konieczność sprawnej i bezpiecznej obsługi uczniów i pracowników szkoły, zastosowanie drzwi aluminiowych wyposażonych w samozamykacz oraz okienko do wydawania towarów uznano za rozwiązanie bardziej funkcjonalne i trwałe.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Zastosowanie okienka umożliwia bezpośrednie wydawanie towarów bez konieczności każdorazowego otwierania całego skrzydła drzwiowego. Rozwiązanie to ogranicza liczbę cykli otwierania drzwi, usprawnia obsługę sklepiku.
Zastosowanie okienka umożliwia bezpośrednie wydawanie towarów bez konieczności każdorazowego otwierania całego skrzydła drzwiowego. Rozwiązanie to ogranicza liczbę cykli otwierania drzwi, usprawnia obsługę sklepiku.
Drzwi aluminiowe, ze względu na zastosowane rozwiązania konstrukcyjne i materiałowe, zapewniają również większą odporność na intensywne użytkowanie oraz uszkodzenia mechaniczne, co ma istotne znaczenie w przypadku pomieszczenia użytkowanego przez dużą liczbę osób, w szczególności dzieci i młodzież.
Zmiana ma na celu podniesienie trwałości, funkcjonalności oraz bezpieczeństwa.
5.4.6.) Wartość zmiany: 3013,50
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 211584,26 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-08-31 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane |