Dostawa agregatów prądotwórczych dla Gminy Miejskiej Lubawa

Gmina Miejska Lubawa

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00414095
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00414095/01
Typ
Contract Performing Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-08-31 11:54
Lokalizacja
Lubawa, warmińsko-mazurskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-f0e49b96-4d1a-49b0-8d0f-e6e6dff0a0e3
Identyfikator
7441660858
Ostatnia aktualizacja
2026-08-31

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Jednostki prądotwórczeGeneratory

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00414095 z dnia 2026-08-31

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Dostawy
Dostawa agregatów prądotwórczych dla Gminy Miejskiej Lubawa

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miejska Lubawa

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 510743479

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: Rzepnikowskiego 9A

1.4.2.) Miejscowość: Lubawa

1.4.3.) Kod pocztowy: 14-260

1.4.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL621 - Elbląski

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad-miasta@lubawa.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://lubawa.bip-wm.pl/public/

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f0e49b96-4d1a-49b0-8d0f-e6e6dff0a0e3

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00414095

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-31

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak

3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2026/BZP 00290527

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Nie

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Dostawy

3.7.) Nazwa zamówienia:

Dostawa agregatów prądotwórczych dla Gminy Miejskiej Lubawa

Umowa dla części nr 2

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

Przedmiotem zamówienia jest dostawa agregatów prądotwórczych dla Gminy Miejskiej Lubawa w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025 – 2026 zwane dalej tak-że „sprzętem” lub „przedmiotem zamówienia”
2) Część 2 – Dostawa i uruchomienie przenośnego agregatu prądotwórczych o kom-paktowej konstrukcji, przeznaczonego do łatwego transportu i szybkiego użycia w terenie o mocy znamionowej 14 kW
2.1) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz minimalne parametry techniczne w za-kresie objętym zamówieniem został zawarty w załączniku nr 4B do SWZ.
3. Zadanie realizowane jest jako zakup sprzętu do obrony cywilnej w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025-2026.
4. Wszystkie agregaty muszą:
• być fabrycznie nowe i nieużywane, w pełni sprawne i gotowe do użycia,
• być przystosowane do pracy w zmiennych warunkach atmosferycznych,
• spełniać obowiązujące normy jakości i bezpieczeństwa,
• posiadać wymagane certyfikaty oraz instrukcje obsługi w języku polskim,
• zostać dostarczone wraz z pełną dokumentacją techniczną i gwarancją producenta.
5. Agregaty mają być przystosowane do pracy na zewnątrz oraz odporne na działanie niekorzyst-nych warunków atmosferycznych. Agregaty mają zapewniać niezależne źródło zasilania dla in-frastruktury krytycznej, muszą spełniać wysokie wymagania w zakresie niezawodności, trwało-ści oraz bezpieczeństwa eksploatacji.
6. O terminie odbioru dostawy Wykonawca zawiadomi Zamawiającego, co najmniej na 3 dni przed datą odbioru dostawy agregatów.
7. Dostawa przedmiotu zamówienia będzie odbywać się na koszt i ryzyko Wykonawcy do miejsc wskazanych przez Zamawiającego na terenie miasta Lubawa.
8. Wszędzie tam, gdzie zostało wskazane pochodzenie (marka, znak towarowy, producent, do-stawca itp.) materiałów lub normy, aprobaty, specyfikacje i systemy, o których mowa w ustawie Prawo Zamówień Publicznych (zwana dalej ustawą), Zamawiający dopuszcza oferowanie sprzę-tu lub rozwiązań równoważnych pod warunkiem, że zapewnią uzyskanie parametrów technicz-nych takich samych lub lepszych niż wymagane przez Zamawiającego w dokumentacjach za-mówienia. Zamawiający informuje, że w takiej sytuacji przedmiotowe zapisy są jedynie przykła-dowe i stanowią wskazanie dla Wykonawcy jakie cechy powinny posiadać składniki użyte do realizacji przedmiotu zamówienia. Zamawiający dopuszcza oferowanie materiałów lub urządzeń równoważnych. Materiały lub urządzenia pochodzące od konkretnych producentów określają minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe, a także jakościowe (m.in.: wymiary, skład, zastosowany materiał, kolor, odcień, przeznaczenie materiałów i urządzeń, estetyka itp.) jakim muszą odpowiadać materiały lub urządzenia oferowane przez Wykonawcę, aby zostały spełnio-ne wymagania stawiane przez Zamawiającego. Operowanie przykładowymi nazwami producen-ta ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do okre-ślonego rozwiązania. Posługiwanie się nazwami producentów/produktów ma wyłącznie charak-ter przykładowy. Zamawiający, wskazując oznaczenie konkretnego producenta (dostawcy), konkretny produkt lub materiały przy opisie przedmiotu zamówienia, dopuszcza jednocześnie produkty równoważne o parametrach jakościowych i cechach użytkowych co najmniej na po-ziomie parametrów wskazanego produktu, uznając tym samym każdy produkt o wskazanych lub lepszych parametrach.
9. Wszędzie tam, gdzie w opisie przedmiotu zamówienia, dokumentacji technicznej, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych oraz w innych dokumentach Zamawiający odniósł się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji tech-nicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt. 2 oraz ust. 3 ustawy, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym.
10. Ciężar udowodnienia równoważności zaoferowanego przedmiotu spoczywa na Wykonawcy (zgodnie z art. 101 ust. 5 ustawy). Wykonawca w ofercie musi udowodnić, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104-107 ustawy, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia. W przypadku wątpliwości dotyczących równoważności oferowanych produktów Zamawiający wezwie Wykonawcę do złożenia we wskazanym terminie wyjaśnień dotyczących treści oferty,
11. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisane przez Zamawiającego, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego w ramach przedmiotu zamówienia materiały, elementy, systemy spełniają wymagania określone przez Zamawiającego.
12. Elementy wyposażenia (urządzenia) muszą być produktami należytej jakości, fabrycznie nowy-mi, kompletnymi, nieużywanymi, wolnymi od wad materiałowych, konstrukcyjnych i prawnych.

3.9.) Główny kod CPV: 31122000-7 - Jednostki prądotwórcze

3.10.) Dodatkowy kod CPV:

31120000-3 - Generatory

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-04

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

21 dni

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Pezal Produckt Sp. z o.o.

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 222033631

4.3.4.) Miejscowość: Przejazdowo

4.3.6.) Województwo: pomorskie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy: 17220,00 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2026/BZP 00386380/01

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak

5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-08-25

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 0

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 17220,00 PLN

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

nie dotyczy

2026-08-31 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Dostawy