Dowóz uczniów zamieszkałych na terenie gminy Raków

GMINA RAKÓW

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00414165
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00414165/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-08-31 12:08
Lokalizacja
Raków, świętokrzyskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-e23fc00e-fa72-450e-977b-490cb180b321
Identyfikator
6572524517
Ostatnia aktualizacja
2026-08-31

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi w zakresie transportu drogowegoUsługi w zakresie publicznego transportu drogowego

Wykonawcy

1 przyznane

ROBERT OPARAKorczyn, PL · lot 0
474 853,2 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00414165 z dnia 2026-08-31

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Dowóz uczniów zamieszkałych na terenie gminy Raków

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA RAKÓW

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 291010642

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: OGRODOWA 1

1.5.2.) Miejscowość: Raków

1.5.3.) Kod pocztowy: 26-035

1.5.4.) Województwo: świętokrzyskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL721 - Kielecki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@rakow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.rakow.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-e23fc00e-fa72-450e-977b-490cb180b321

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dowóz uczniów zamieszkałych na terenie gminy Raków

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e23fc00e-fa72-450e-977b-490cb180b321

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00414165

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-31

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00151372/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.2 Dowóz uczniów zamieszkałych na terenie gminy Raków

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00362551

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RŚUK 271.2.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 528455,28 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług w zakresie dowozu uczniów do szkół na terenie Gminy Raków. Termin realizacji zadania obejmuje okres od 1 września 2026 roku do 30 czerwca 2027 roku Dowóz i odwóz uczniów realizowany będzie w formie zakupu biletów miesięcznych.

Przedmiotem zamówienia jest dowóz 257 uczniów zamieszkałych na terenie Gminy Raków do:
a) Zespół Szkolno – Przedszkolny w Rakowie ul. Łagowska 25; 26-035 Raków
liczba uczniów – 106 ( w tym liczba 5-latków - 15)
dowóz uczniów do szkoły obejmuję miejscowości Rakówka, Jamno, Chańcza, Celiny, Głuchów, Głuchów Lasy, Potok, Księża Niwa, Życiny, Smyków, Mędrów, Drogowle.

b) Zespół Szkolno – Przedszkolny w Ociesękach, Ociesęki 63, 26-035 Raków
liczba uczniów – 98 (w tym liczba 5-latków - 10)
dowóz uczniów do szkoły obejmuję miejscowości Papiernia, Celiny, Korzenno, Widełki, Nowa Huta, Wólka Pokłonna, Nowa Wieś (Ociesęki), Koziel.

c) Szkoła Podstawowa w Szumsku:
Liczba uczniów – 53 ( w tym liczba 5-latków - 8)

dowóz uczniów do szkoły obejmuję miejscowości, Radostów, Szumsko-Kolonia, Zalesie, Zalesie Modrzewina, Zalesie Poręba, Lipiny, Rembów, Pułaczów

Przedmiot zamówienia obejmuję również: powrót uczniów do miejsca zamieszkania po skończonych zajęciach lekcyjnych.


Dowóz będzie odbywał się od poniedziałku do piątku, w dni nauki szkolnej z wyłączeniem dni wolnych od zajęć szkolnych.
Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmiany ilości uczniów (tj. zwiększenia lub zmniejszenia) w wielkości 5%.

4.5.3.) Główny kod CPV: 60100000-9 - Usługi w zakresie transportu drogowego

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

60112000-6 - Usługi w zakresie publicznego transportu drogowego

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 474853,20 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 474853,20 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 474853,20 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Robert Opara Przewóz Osób

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 9591839637

7.3.4) Miejscowość: Strawczyn

7.3.5) Kod pocztowy: 26-067

7.3.6.) Województwo: świętokrzyskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-27

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 474853,20 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2027-06-30

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-08-31 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi