Termomodernizacja gminnych budynków mieszkalnych w ramach zadania p.n.: ”Termomodernizacja budynku Sienkiewicza 13”

Samorządowy Zakład Budżetowy Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00414148
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00414148/01
Typ
Contract Performing Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-31 12:05
Lokalizacja
Dąbrowa Górnicza, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-3684519b-0787-478b-a559-83bfbf1d148b
Identyfikator
6290012427
Ostatnia aktualizacja
2026-08-31

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty budowlane w zakresie budynkówRoboty izolacyjneRoboty instalacyjne elektryczneRoboty elewacyjneUrządzenia centralnego ogrzewaniaInstalowanie wentylacjiWykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00414148 z dnia 2026-08-31

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Termomodernizacja gminnych budynków mieszkalnych w ramach zadania p.n.: ”Termomodernizacja budynku Sienkiewicza 13”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: Samorządowy Zakład Budżetowy Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 271518876

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: Tysiąclecia 20

1.4.2.) Miejscowość: Dąbrowa Górnicza

1.4.3.) Kod pocztowy: 41-303

1.4.4.) Województwo: śląskie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22B - Sosnowiecki

1.4.7.) Numer telefonu: (32)2608652

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@mzbm.com.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.mzbm.com.pl

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samorządowy zakład budżetowy

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3684519b-0787-478b-a559-83bfbf1d148b

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00414148

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-31

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak

3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2025/BZP 00551549

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Nie

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Roboty budowlane

3.7.) Nazwa zamówienia:

Termomodernizacja gminnych budynków mieszkalnych w ramach zadania p.n.: ”Termomodernizacja budynku Sienkiewicza 13”

Umowa dla części nr 2

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie wszelkich prac remontowych i czynności niezbędnych do prawidłowego zrealizowania niniejszego zamówienia:
ZADANIE NR 2 - Wykonanie docieplenia budynku oraz remont klatek schodowych
W ramach zdania należy wykonać poniższe prace:
Część a) Docieplenie: wykonanie ETICS ścian zewnętrznych (EPS/MW) z wyprawą tynkarską, docieplenia stropodachu z remontem pokrycia dachu, wymiana wybranej stolarki, roboty murowe i tynkarskie, remont balkonów, wykonanie opaski wokół budynku, izolacje pionowe, obróbki blacharskie, wywóz i utylizacja odpadów oraz prace pozostałe zgodnie z dokumentacją projektową i przedmiarem robót. W ramach zadania
Wykonawca dodatkowo wykona i zamontuje na swój własny koszt tablicę informacyjną o inwestycji wg wzoru graficznego określonego w załączniku nr 12 do SWZ, w terminie wskazanym przez Zamawiającego w okresie gwarancji umowy.
Część b) Remont klatek schodowych: usunięcie starych powłok, szpachlowanie i gruntowanie, dwu-krotne malowanie ścian, sufitów farbami emulsyjnymi, wykonanie cokołów, malowanie balustrad, wymiana okładziny pochwytów (PCV), mycie posadzek i uporządkowanie, wywóz i utylizacja odpadów oraz prace pozostałe zgodnie z dokumentacją projektową i przedmiarem robót.

1.Szczegółowy zakres robót określają przedmiary robót - załącznik nr 2 do SWZ dla Zadania 1, Załącznik nr 2a do SWZ dla Zadania nr 2, dokumentacja projektowo-techniczna załącznik nr 3 do SWZ oraz wzór umowy stanowiący Załącznik nr 6 do SWZ.
2.Do obowiązków Wykonawcy należy zawarcie umów z dostawcami mediów, albo zabezpieczenie dostępu do mediów we własnym zakresie. Wykonawca ponosi koszty zużycia wszystkich mediów potrzebnych mu do właściwej realizacji zadania.
3.Wykonawca zobowiązany jest do wykonania przedmiotu zamówienia zgodnie z zasadami wiedzy technicznej i sztuki budowlanej oraz obowiązującymi przepisami prawa.
4.Zamawiający wymaga udzielenia gwarancji na wykonane roboty i zastosowane materiały na okres minimum 60 miesięcy.
5.Wymagania środowiskowe: Wykonawca zobowiązany jest do gospodarowania odpadami budowlanymi w BDO zgodnie z Ustawą z dnia 12 grudnia 2012 roku o odpadach (tekst jednolity Dz.U.2023.0.1587), stosowania materiałów zgodnych z aprobatami technicznymi, ograniczenie emisji pyłów (organizacja robót).

3.9.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

3.10.) Dodatkowy kod CPV:

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45443000-4 - Roboty elewacyjne

39715210-2 - Urządzenia centralnego ogrzewania

45331210-1 - Instalowanie wentylacji

45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2026-01-12

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

do 2026-06-30

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Zakład Remontowo-Budowlany ULBUD Grzegorz Stolarski

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5731736066

4.3.3.) Ulica: Botaniczna 26 lok. 16

4.3.4.) Miejscowość: Częstochowa

4.3.5.) Kod pocztowy: 42-216

4.3.6.) Województwo: śląskie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy: 1458503,42 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2026/BZP 00025587/01

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 3

5.4.2.) Numer zmiany: 1

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

zmiana przepisów dot. KSeF

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

zmiana zapisu w sprawie sposobu wystawienia faktury

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.4.2.) Numer zmiany: 2

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

zmiana przepisów dot KSeF

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

zmiana zapisu w sprawie sposobu wystawienia faktury - zgodnie z zarządzeniem Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.4.2.) Numer zmiany: 3

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

konieczność wydłużenia terminu realizacji zadania z uwagi na warunki atmosferyczne

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

wydłużono termin realizacji zamówienia o 48 dni tj. do dnia 17.08.2026 r.

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 1453158,19 PLN

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

nie dotyczy

2026-08-31 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane