Realizacja zadania remontowo-inwestycyjnego pn. Przebudowa i termomodernizacja budynku Prokuratury Rejonowej w Strzelinie przy ul. Bolka I Świdnickiego 6
Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00456674
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00456674/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-08-13 14:17
- Lokalizacja
- Wrocław, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-0d27982c-339f-11ef-acf6-4e696a6d8c25
- Identyfikator
- 8971560556
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00456674 z dnia 2024-08-13 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Realizacja zadania remontowo-inwestycyjnego pn. Przebudowa i termomodernizacja budynku Prokuratury Rejonowej w Strzelinie przy ul. Bolka I Świdnickiego 6
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000000431
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Podwale 30
1.5.2.) Miejscowość: Wrocław
1.5.3.) Kod pocztowy: 50-950
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL514 - Miasto Wrocław
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: beata.kielczyk@prokuratura.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.gov.pl/web/po-wroclaw
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-0d27982c-339f-11ef-acf6-4e696a6d8c251.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Porządek i bezpieczeństwo publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Realizacja zadania remontowo-inwestycyjnego pn. Przebudowa i termomodernizacja budynku Prokuratury Rejonowej w Strzelinie przy ul. Bolka I Świdnickiego 62.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0d27982c-339f-11ef-acf6-4e696a6d8c25
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00456674
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-08-13
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00252134/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Realizacja zadania inwestycyjno - remontowego pn: Przebudowa i termomodernizacja budynku Prokuratury Rejonowej w Strzelinie przy ul. Bolka I Świdnickiego 6.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00415351
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: 3047-7.261.2.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania remontowo - inwestycyjnego, polegającego na:
1) remoncie elewacji wraz z odtworzeniem elementów architektonicznych;
2) wykonaniu izolacji termicznej ścian zewnętrznych;
3) osuszaniu i izolacji ścian fundamentowych;
4) przebudowie kanalizacji deszczowej;
5) remoncie i modernizacji pomieszczeń biurowych i sanitariatów;
6) przebudowie instalacji wewnętrznych;
7) renowacji drzwi wejściowych;
8) wykonaniu prac konserwatorskich XIX-wiecznego ogrodzenia posesji
9) modernizacji budynku garażu
10) termomodernizacji budynku tj.:
a) wymianie stolarki okiennej – o współczynniku przenikania ciepła dla nowej stolarki okiennej nie gorszym niż 0,9W/(m2*K)
b) ociepleniu stropodachu – z zastrzeżeniem, że współczynnik przenikania ciepła dla przegrody po modernizacji nie będzie gorszy niż 0,15 W/(m2*K)
Uwaga: zakres zadania nie obejmuje remontu pokrycia i elementów konstrukcyjnych dachu.
2. Zadanie w części dotyczącej termomodernizacji (wymiana okien, ocieplenie stropodachu) dofinansowane jest ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
3. Planowane zadanie dotyczy zabudowy zlokalizowanej na działce nr 56 AM-15 obręb Strzelin. Powstała ok. 1875 r. nieruchomość jest obiektem użyteczności publicznej, historycznym, ujętym w wykazie zabytków i posiada kartę gminnej ewidencji zabytków – w związku z czym podlega ochronie konserwatorskiej w zakresie zachowania bryły architektonicznej, formy dachu, wystroju elewacji, rozmiarów i dyspozycji otworów okiennych, stolarki okiennej i drzwiowej, zastosowanych materiałów oraz kolorystyki zarówno całego budynku, jak i poszczególnych jego elementów.
Budynek, którego dotyczy zamówienie, stanowi siedzibę prokuratury rejonowej
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45262700-8 - Przebudowa budynków
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zgodnie z dyspozycją art. 255 pkt 3 ustawy Prawo zamówień Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeśli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.Kwota jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia wynosi 4 241 888,00 zł.
W wyznaczonym na składanie ofert terminie złożone zostały dwie oferty. Oferta z najniższą ceną wynosi 5 778 216,51 żł
Cena oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny złożonej oferty.
W związku z powyższym, na podstawie art. 255 pkt. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych, postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego należało unieważnić.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 5778216,51 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 5798777,07 PLN
| 2024-08-13 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |