Przedszkole Miejskie nr 3 – przebudowa drogi dojazdowej do budynku

MIASTO KOSTRZYN NAD ODRĄ

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00414190
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00414190/01
Typ
Contract Performing Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-31 12:14
Lokalizacja
Kostrzyn nad Odrą, lubuskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-b7554b12-c090-4427-a212-f7687a39a3e7
Identyfikator
5992771328
Ostatnia aktualizacja
2026-08-31

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty rozbiórkoweRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty budowlane w zakresie dróg podrzędnychRoboty w zakresie różnych nawierzchniInstalowanie urządzeń oświetlenia drogowegoUsługi związane z budownictwem

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00414190 z dnia 2026-08-31

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Przedszkole Miejskie nr 3 – przebudowa drogi dojazdowej do budynku

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: MIASTO KOSTRZYN NAD ODRĄ

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 210966674

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: ul. Graniczna 2

1.4.2.) Miejscowość: Kostrzyn nad Odrą

1.4.3.) Kod pocztowy: 66-470

1.4.4.) Województwo: lubuskie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL431 - Gorzowski

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: a.paluch@kostrzyn.um.gov.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://kostrzyn.pl

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b7554b12-c090-4427-a212-f7687a39a3e7

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00414190

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-31

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak

3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2026/BZP 00136287

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Nie

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Roboty budowlane

3.7.) Nazwa zamówienia:

Przedszkole Miejskie nr 3 – przebudowa drogi dojazdowej do budynku

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

1. Przedmiotem zamówienia jest zadanie polegające na przebudowie terenów utwardzonych na terenie Przedszkola Miejskiego nr 3 w Kostrzynie nad Odrą,

Zakres zadania obejmuje m.in.:
- przebudowę drogi pożarowej o szerokości jezdni 4,00, o nawierzchnie jezdni z kostki betonowej behaton EKO o łącznej pow. ok. 289 m2 wraz z placem do zawracania
o wymiarach 20x20 m z płyt ażurowych o łącznej pow. ok. 313 m2 ,
- przebudowę chodnika z kostki betonowej, oraz utwardzenie terenu z kostki betonowej, pod wiatę śmietnikową, magazynek narzędziowy i magazynek ogrodniczy i stojak na rowery o łącznej pow. ok. 185 m2,
- rozbiórka zabudowy śmietnikowej z cegły i betonu.
- demontaż i ponowny montaż istniejącego magazynku z blachy
- wykonanie ogrodzenia z paneli, o wys. 1,50 m i długości łącznej ok.68 m,
- dostosowanie zjazdu na posesję i chodnika na działce o nr ewd. 132/2 do projektowanego zagospodarowania terenu,
- remont oświetlenia – wymiana słupów i opraw oświetleniowych – kpl. 5,
- wycięcie drzew – szt. 4 oraz przycięcie konarów pozostałych drzew do wysokości skrajni – 4,20 m, w tym:
• uprzątnięcie terenu, w tym usunięcie gałęzi i liści wraz z ich utylizacją wykonaną zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami,
• selekcję drewna z podziałem na gatunki oraz oszacowaniem w m3 ilości każdego rodzaju drzewa oraz pocięcie pozyskanego drewna na kawałki o długości do 100cm i przetransportowanie w miejsce wskazane przez Zamawiającego.
- montaż stojaka na rowery,
- montaż prefabrykowanej wiaty śmietnikowej i magazynku narzędziowego,
- budowa kanału technologicznego długości ok. 73 m,
- zabezpieczenie istniejących kabli rurami osłonowymi.
- roboty wykończeniowe, uporządkowanie terenu, wywiezienie i utylizacja, śmieci, gruzu i urobku.
- inne prace i obowiązki wchodzące w zakres przedmiotu zamówienia w tym m.in.: nadzór wykonawczy nad ww. robotami; wykonanie geodezyjnej dokumentacji powykonawczej, dokonanie w imieniu Zamawiającego zgłoszenia, o którym mowa w art. 30 ustawy Prawo Budowlane dot. montażu wiaty śmietnikowej i magazynku narzędziowego, istniejącego magazynku ogrodniczego.

3.9.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

3.10.) Dodatkowy kod CPV:

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45233123-7 - Roboty budowlane w zakresie dróg podrzędnych

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

71500000-3 - Usługi związane z budownictwem

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2026-04-14

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

4 miesiące

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): FIRMA TERBUD Czesław Kotliński

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 211195552

4.3.3.) Ulica: Rzemieślnicza 3

4.3.4.) Miejscowość: Kostrzyn nad Odrą

4.3.5.) Kod pocztowy: 66-470

4.3.6.) Województwo: lubuskie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy: 389671,88 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2026/BZP 00207222/01

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak

5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-08-13

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 1

5.4.2.) Numer zmiany: 1

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Konieczność wykonania robót dodatkowych

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Wykonanie robót dodatkowych tj
Usunięcie pozostałości murów fundamentowych i stropów betonowych kolidujących z wykonywaną drogą dojazdową.

5.4.6.) Wartość zmiany: 38295,74

5.4.7.) Kod waluty: PLN

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 427967,62 PLN

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-08-31 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane