Rozbudowa sieci wodociągowej w Raciborowicach
GMINA MOSZCZENICA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00414224
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00414224/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-31 12:21
- Lokalizacja
- Moszczenica, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-b7e86789-4e4c-4d69-9aa9-74c3957999e9
- Identyfikator
- 7711661550
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-31
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00414224 z dnia 2026-08-31 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Rozbudowa sieci wodociągowej w Raciborowicach
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: GMINA MOSZCZENICA
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 590647948
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: ul. Kosowska 1
1.4.2.) Miejscowość: Moszczenica
1.4.3.) Kod pocztowy: 97-310
1.4.4.) Województwo: łódzkie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL712 - Łódzki
1.4.7.) Numer telefonu: 446169625
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: ug@moszczenica.eu
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://ug.moszczenica.eu/
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b7e86789-4e4c-4d69-9aa9-74c3957999e9
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00414224
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-31
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2026/BZP 00104302
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
Rozbudowa sieci wodociągowej w Raciborowicach
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
1 A. Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
45231300-8 Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
1 B. Skrócony opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na rozbudowie sieci wodociągowej w miejscowości Raciborowice, w gminie Moszczenica, na działkach ewidencyjnych nr 185 i 186, zgodnie z dokumentacją projektową oraz obowiązującymi przepisami prawa. Inwestycja prowadzona będzie na podstawie Zgłoszenia robót budowlanych nie wymagających pozwolenia na budowę do Starosty Piotrkowskiego znak: GBR.6743.694.2025.IB z dnia 12.05.2025 r.
Łączne zestawienie uzbrojenia przewidzianego do realizacji to:
sieć wodociągowa PE SDR 11, PN 16 o średnicy 160 i łącznej długości około 549,2m,
hydranty naziemne HP DN 80 PN 16 wraz z elementami przyłączeniowymi,
przejście pod nawierzchnią utwardzoną metodą bezwykopową w rurze osłonowej 315 PP SN12 lub PE SDR 17 na odcinku około 9,8m,
włączenie do istniejącej sieci wodociągowej PVC 160 wraz z montażem zasów.
Zamówienie obejmuje kompleksowe wykonanie prac, dostawę wszystkich materiałów, wykonanie robót ziemnych, montażowych, przeprowadzenie prób, pomiarów, badań, sprawdzeń i uruchomień na własny koszt, wykonanie dokumentacji powykonawczej, oraz wszystkich innych zgłoszeń i uzyskania decyzji do Instytucji zewnętrznych, które są niezbędne dla realizacji danego zamierzenia inwestycyjnego (zgłoszenia do odbiorów Państwowej Straży Pożarnej, Państwowej Inspekcji Sanitarnej) oraz uzyskanie pozwolenia na użytkowanie lub uzyskanie oświadczenia o braku wniesienia sprzeciwu wydanego przez właściwy organ nadzoru budowlanego do zawiadomienia o zakończeniu budowy.
Projekt budowlany, projekt techniczny, specyfikacja techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych oraz szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wyczerpująco określają zadanie objęte zamówieniem, w szczególności w zakresie warunków wykonania, wymaganych metod i technik budowy, zastosowania materiałów i ich cech, badań, kontroli i odbioru obiektu budowlanego oraz wszelkich pozostałych warunków technicznych.
Dokonując wyceny przedmiotu zamówienia należy wziąć pod uwagę przedmiary robót, które zostały załączone do Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych a także skalkulować w ofercie wykonanie wszystkich prac (kosztów zajęcia pasa drogowego na czas prowadzenia robót, odtworzenia terenu itp.)
Projekt budowlany, projekt techniczny oraz Specyfikacja Techniczna są integralną częścią SIWZ.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera SWZ oraz dokumentacja techniczna.
3.9.) Główny kod CPV: 45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2026-03-24
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
3 miesiące4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Firma EDAN Jadwiga Piech
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON:590258477
4.3.3.) Ulica: ul. Mielczarskiego 26
4.3.4.) Miejscowość: Bełchatów
4.3.5.) Kod pocztowy: 97-400
4.3.6.) Województwo: łódzkie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 187126,89 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2026/BZP 00172579/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-07-14
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 1
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Konieczność zmiany technologii wykonania sieci wodociągowej wynikającej z okoliczności ujawnionych w toku realizacji inwestycji (przeszkody techniczne i fizyczne) z metody wykopowej na metodę bezwykopową.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Zachodzi konieczność wykonania robót zamiennych polegających na zmianie technologii wykonania sieci wodociągowej z metody wykopowej na metodę bezwykopową (przewiert sterowany HDD)
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 187126,89 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-08-31 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane |