Wykonanie remontów cząstkowych nawierzchni bitumicznych dróg i ulic miasta Leszna w 2025 i 2026 roku
Miasto Leszno
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00414260
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00414260/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-31 12:29
- Lokalizacja
- Leszno, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-b4d0897e-a4b5-44d5-bf4a-df551485dadb
- Identyfikator
- 6972259898
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-31
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00414260 z dnia 2026-08-31 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Wykonanie remontów cząstkowych nawierzchni bitumicznych dróg i ulic miasta Leszna w 2025 i 2026 roku
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Miasto Leszno
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 411050445
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Kazimierza Karasia 15
1.4.2.) Miejscowość: Leszno
1.4.3.) Kod pocztowy: 64-100
1.4.4.) Województwo: wielkopolskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL417 - Leszczyński
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: bzp@leszno.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.leszno.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b4d0897e-a4b5-44d5-bf4a-df551485dadb
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00414260
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-31
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Nie
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
Wykonanie remontów cząstkowych nawierzchni bitumicznych dróg i ulic miasta Leszna w 2025 i 2026 roku
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie remontów cząstkowych nawierzchni bitumicznych dróg i ulic miasta Leszna w 2025 i 2026 roku.
Oznaczenie przedmiotu zamówienia wg wspólnego słownika zamówień CPV:
45233142 – 6 (roboty w zakresie naprawy dróg),
2. Potrzebą Zamawiającego jest wykonanie, wg. bieżących potrzeb remontów cząstkowych nawierzchni bitumicznych dróg i ulic miasta Leszna, we wskazanych przez Zamawiającego miejscach, w następujących technologiach:
a) mieszanką mineralno-bitumiczną o uziarnieniu 0/8 mm (AC8 S) lub 0/11 mm (AC11 S), dla KR 3-4, przy grubości wyboju 4 cm i zachowaniu następującej technologii prac:
mechaniczne wycięcie frezarką uszkodzonych miejsc nawierzchni z nadaniem regularnych kształtów,
oczyszczenie uszkodzonych miejsc z usunięciem i wywozem rumoszu,
skropienie naprawianego miejsca wraz z krawędziami szybkorozpadową emulsją asfaltową K-65,
mechaniczne rozścielenie mieszanki mineralno-bitumicznej wytworzonej na gorąco, z mechanicznym zagęszczeniem,
ręczne skropienie powierzchni górnej warstwy w ilości 1,1 kg/m2 szybkorozpadową emulsją rozpadową K-65 i zasypanie grysem kamiennym 2-4 mm w ilości 8,0 kg/m2 z nadaniem regularnych kształtów krawędziom łaty, przy czym krawędź powierzchniowego zamknięcia powinna wychodzić o 5 cm poza krawędzie rzeczywiste remontu,
b) mieszanką mineralno-bitumiczną o uziarnieniu 0/8 mm (AC8 S) lub 0/11 mm (AC11 S), dla KR3-4, przy grubości wyboju 4 cm i zachowaniu następującej technologii prac:
mechaniczne wycięcie frezarką uszkodzonych miejsc nawierzchni z nadaniem regularnych kształtów,
oczyszczenie uszkodzonych miejsc z usunięciem i wywozem rumoszu,
skropienie naprawianego miejsca wraz z krawędziami szybkorozpadową emulsją asfaltową K-65,
ręczne rozścielenie mieszanki mineralno-bitumicznej wytworzonej na gorąco z mechanicznym zagęszczeniem,
ręczne skropienie powierzchni górnej warstwy w ilości 1,1 kg/m2 szybkorozpadową emulsją rozpadową K-65 i zasypanie grysem kamiennym 2-4 mm w ilości 8,0 kg/m2 z nadaniem regularnych kształtów krawędziom łaty, przy czym krawędź powierzchniowego zamknięcia powinna wychodzić o 5 cm poza krawędzie rzeczywiste remontu,
c) mieszanką mineralno-bitumiczną o uziarnieniu 0/8 mm (AC8 S) lub 0/11 mm (AC11 S), dla KR 3-4, przy grubości wyboju 4 cm i zachowaniu następującej technologii prac:
oczyszczenie i skropienie naprawianego miejsca wraz z krawędziami szybkorozpadową emulsją asfaltową K-65,
ręczne rozścielenie mieszanki mineralno-bitumicznej wytworzonej na gorąco z mechanicznym zagęszczeniem,
ręczne skropienie powierzchni górnej warstwy w ilości 1,1 kg/m2 szybkorozpadową emulsją rozpadową K-65 i zasypanie grysem kamiennym 2-4 mm w ilości 8,0 kg/m2 z nadaniem regularnych kształtów krawędziom łaty, przy czym krawędź powierzchniowego zamknięcia powinna wychodzić o 5 cm poza krawędzie rzeczywiste remontu,
d) mieszanką mineralno-bitumiczną o lepiszczu asfaltowym, produkowaną i wbudowywaną na zimno przy grubości wyboju 4 cm i zachowaniu następującej technologii prac:
wycięcie uszkodzonych miejsc nawierzchni z nadaniem regularnych kształtów,
oczyszczenie uszkodzonych miejsc z usunięciem i wywozem rumoszu,
ręczne rozścielenie mieszanki mineralno-bitumicznej wytworzonej na zimno, o lepiszczu asfaltowym z mechanicznym zagęszczeniem,
e) przy pomocy urządzenia typu „PATCHER” do dwufrakcyjnego dozowania pod ciśnieniem grysów i emulsji, przy grubości wyboju do 2 cm,
f) wypełnienie pęknięć nawierzchni masą zalewową o elastyczności nie mniejszej niż 50% przy zachowaniu następującej technologii prac:
wykonanie nacięcia warstwy ścieralnej w miejscu spękania lub rysy,
oczyszczenie uszkodzonych miejsc,
wypełnienie masą zalewową o elastyczności nie mniejszej niż 50%.
Zakres prac do wykonania oraz dobranie odpowiedniej technologii robót każdorazowo będą określane przez Zamawiającego.
3. Realizacja przedmiotowego zamówienia publicznego będzie następowała poprzez zlecanie Wykonawcy, przez Zamawiającego, robót objętych zamówieniem w miarę występujących w tym zakresie potrzeb. Zamawiający będzie każdorazowo określał zakres rzeczowy zlecanych robót.
3.9.) Główny kod CPV: 45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2025-06-25
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
od 2025-08-01 do 2026-07-314.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Przedsiębiorstwo Dróg i Ulic Leszno Sp. z o.o.
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6971993113
4.3.3.) Ulica: gen. J. Bema
4.3.4.) Miejscowość: Leszno
4.3.5.) Kod pocztowy: 64-100
4.3.6.) Województwo: wielkopolskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 926451,00 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2025/BZP 00315262/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-07-31
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 1
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
W związku z koniecznością wprowadzenia przepisów związanych z Krajowym Systemem e-Faktur.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Wykonawca zostaje zobligowany do wystawiania faktur zgodnie z obowiązującymi przepisami. Pozostałe warunki zamówienia nie ulegają zmianie.
5.4.6.) Wartość zmiany: 0
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 700576,43 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
nie dotyczy
SEKCJA VI INFORMACJE DODATKOWE
Aneks nr 1 z dnia 26.01.2026 do umowy nr INF-MZD.272.26.2025 zawartej w dniu 25.06.2025 r.| 2026-08-31 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy - Roboty budowlane |