„Koszenie poboczy dróg powiatowych i terenów zielonych położonych w pasach dróg powiatowych na terenach powiatu lubińskiego, w tym na terenach gmin: Rudna, Lubin, Ścinawa”

POWIAT LUBIŃSKI

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00215417
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00215417/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-05-05 12:14
Lokalizacja
Lubin, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-3c862ef2-8b0e-45a9-a55a-979e6c7f5de0
Identyfikator
6922340500
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi utrzymania gruntów

Wykonawcy

1 przyznane

RMK-MASZYNY SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄLubin, PL · lot 0
223 263 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00215417 z dnia 2025-05-05

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
„Koszenie poboczy dróg powiatowych i terenów zielonych położonych w pasach dróg powiatowych na terenach powiatu lubińskiego, w tym na terenach gmin: Rudna, Lubin, Ścinawa”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: POWIAT LUBIŃSKI

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 390647222

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Jana Kilińskiego 12B

1.5.2.) Miejscowość: Lubin

1.5.3.) Kod pocztowy: 59-300

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL516 - Legnicko-głogowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: bzp@powiat-lubin.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: powiat-lubin.bip.gov.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://powiat-lubin.ezamawiajacy.pl/pn/powiat-lubin/demand/198738/notice/public/details

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Koszenie poboczy dróg powiatowych i terenów zielonych położonych w pasach dróg powiatowych na terenach powiatu lubińskiego, w tym na terenach gmin: Rudna, Lubin, Ścinawa”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3c862ef2-8b0e-45a9-a55a-979e6c7f5de0

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00215417

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-05-05

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00025891/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.6 Koszenie poboczy dróg powiatowych

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00145362

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: BZP.272.6.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 181992,49 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1.Przedmiotem zamówienia jest wykonywanie usług związanych koszeniem poboczy dróg powiatowych położonych na terenie powiatu lubińskiego.
2. Zakres usług obejmuje:
a) wykonanie trzykrotnego obustronnego pokosu pobocza dróg powiatowych o długości 217 km,
przy zachowaniu 2,0 m szerokości koszenia pobocza. Zakres robót obejmuje m.in. koszenie poboczy dróg, rejonów skrzyżowań, podkaszanie urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego, drzew, słupów, znaków drogowych, przepustów itp.,
b) koszenie terenów zielonych (łącznie 1,35 ha), w tym pasów dzielących chodnik od jezdni i terenów zielonych, przyległych do dróg powiatowych m. in w miejscowościach Ścinawa, Karczowiska, Rynarcice,
c) koszenie rowów przydrożnych z porastających je traw, samosiewów drzew i krzewów wraz z zagospodarowaniem we własnym zakresie usuniętej biomasy,
d) wykaszanie traw po zewnętrznej stronie chodników (łączna długość 47 km) za obrzeżem,
na głębokość min 0,5 m z zebraniem biomasy i uporządkowaniem chodnika po pracach.

4.5.3.) Główny kod CPV: 77314000-4 - Usługi utrzymania gruntów

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 223263,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 369975,60 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 223263,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: RMK - Maszyny sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6922537220

7.3.3) Ulica: Rzeźnicza 4

7.3.4) Miejscowość: Lubin

7.3.5) Kod pocztowy: 59-300

7.3.6.) Województwo: dolnośląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-04-25

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 223263,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2025-10-31

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2025-05-05 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi