Rozbudowa i przebudowa budynku pawilonu wielofunkcyjnego zlokalizowanego w kompleksie rekreacyjnym Ulina Park o pomieszczenie zaplecza scenicznego sali audytoryjnej
Gmina Gołcza
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00414365
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00414365/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-31 12:56
- Lokalizacja
- Gołcza, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-33f2d60a-0fdd-4dfe-a435-58c26f1dc8ba
- Identyfikator
- 6591545880
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-31
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00414365 z dnia 2026-08-31 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rozbudowa i przebudowa budynku pawilonu wielofunkcyjnego zlokalizowanego w kompleksie rekreacyjnym Ulina Park o pomieszczenie zaplecza scenicznego sali audytoryjnej
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Gołcza
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 351555921
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Gołcza 80
1.5.2.) Miejscowość: Gołcza
1.5.3.) Kod pocztowy: 32-075
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL214 - Krakowski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ug@golcza.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.golcza.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/golcza1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Rozbudowa i przebudowa budynku pawilonu wielofunkcyjnego zlokalizowanego w kompleksie rekreacyjnym Ulina Park o pomieszczenie zaplecza scenicznego sali audytoryjnej2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-33f2d60a-0fdd-4dfe-a435-58c26f1dc8ba
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00414365
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-31
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00077320/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.6 Budowa zaplecza w kompleksie kulturalno-rekreacyjnym Ulina Park
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00357559
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RIR.271.11.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja w formule „zaprojektuj i wybuduj” zadania inwestycyjnego pn. Rozbudowa i przebudowa budynku pawilonu wielofunkcyjnego zlokalizowanego w kompleksie rekreacyjnym Ulina Park o pomieszczenie zaplecza scenicznego sali audytoryjnej.
2. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje:
1) Wykonanie wszystkich prac, czynności i robót koniecznych do wykonania zadania inwestycyjnego w tym:
a) Opracowanie dokumentacji projektowej:
projekt zagospodarowania terenu, projekt architektoniczno-budowlany, złączniki do projektu budowlanego, w zakresie niezbędnym do należytego wykonania zadania,
projekt techniczny z podziałem na branże,
specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót, kosztorysy inwestorskie z przedmiarami robót.
b) Opracowanie projektów wykonawczych dla każdej z branż, w zakresie niezbędnym do należytego wykonania zadania,
2) uzyskanie niezbędnych do realizacji ostatecznych decyzji, w tym decyzji pozwolenia na budowę wydanym przez właściwy organ administracji architektoniczno-budowalnej, opinii, ekspertyz i pozwoleń oraz wytycznych wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego oraz przeprowadzeniem wszelkich niezbędnych odbiorów i skompletowanie pełnej dokumentacji w celu uzyskania przez Zamawiającego decyzji pozwolenia na użytkowanie obiektu/dokonanie zgłoszenia zakończenia robót.
3) Kompleksową realizację robót budowlanych w oparciu o dokumentację zatwierdzoną przez właściwy organ administracji architektoniczno-budowalnej, SWZ, umowę oraz zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa oraz zasadami wiedzy technicznej.
3. Wykonawca zobowiązany jest do przekazania Zamawiającemu 2 kompletnych egzemplarzy dokumentacji projektowej tożsamej z wersją zatwierdzoną przez organ administracji architektoniczno-budowanej w wersji papierowej oraz w wersji elektronicznej na elektronicznym nośniku danych.
4. Ponadto zakres Przedmiotu Umowy obejmuje:
1) Zapewnienie pełnej obsługi geodezyjnej w czasie wykonywania zamówienia i wykonanie geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej zadania,
2) Zapewnienie przez Wykonawcę zadania kierowników odpowiednich branż odpowiedzialnych za kierowanie robotami budowlanymi, posiadających odpowiednie uprawnienia wymagane prawem budowlanym,
3) Zapewnienie przez Wykonawcę projektantów odpowiednich branż odpowiedzialnych za opracowanie dokumentacji projektowej posiadających odpowiednie uprawnienia wymagane prawem budowlanym,
4) Przekazania kompletu dokumentów ze strony Wykonawcy niezbędnych do zgłoszenia rozpoczęcia budowy w Organie nadzoru budowlanego,
5) Przekazanie Zamawiającemu przedmiotu umowy na zasadach określonych w Umowie,
6) Sprawowanie nadzoru autorskiego przez cały okres realizacji zamówienia,
7) Opracowanie, skompletowanie i przekazanie Zamawiającemu dokumentacji powykonawczej w formie operatu, zawierającej geodezyjną inwentaryzację powykonawczą,
8) Zapewnienie nadzoru przyrodniczego (ornitologicznego, botanicznego, herpetologicznego, itp.), archeologicznego, saperskiego – jeżeli zajdzie taka potrzeba,
9) W trakcie realizacji robót wykonanie wszelkich niezbędnych prób, sprawdzeń, uzyskanie wszelkich niezbędnych protokołów, decyzji niezbędnych do dokonania odbioru obiektu oraz dokonanie przeszkolenia personelu Zamawiającego w zakresie obsługi budynku.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, opis wymagań zamawiającego w zakresie realizacji i odbioru określają:
1) Opis Przedmiotu Zamówienia – załącznik do SWZ,
2) Program Funkcjonalno-Użytkowy – załącznik do SWZ,
3) Projektowane postanowienia umowy - załącznik do SWZ.
5. Ponadto do obowiązków Wykonawcy należeć będzie:
1) organizację i zagospodarowanie zaplecza i placu budowy w tym ogrodzenia, bariery itp.,
2) poniesienie ewentualnych kosztów wyłączeń i włączeń energii elektrycznej, koszty zużycia wody i energii w okresie realizacji robót, opłat za zajęcie pasa drogowego,
3) w przypadku zniszczenia lub uszkodzenia robót, ich części bądź urządzeń w toku realizacji –naprawienie ich i doprowadzenie do stanu pierwotnego,
4) wykonanie badań, prób i rozruchu, jak również do dokonania odkrywek w przypadku niezgłoszenia do odbioru robót ulegających zakryciu lub zanikających,
5) zapewnienie dozoru, a także właściwych warunków bezpieczeństwa i higieny pracy,
6) utrzymania terenu budowy w stanie wolnym od przeszkód komunikacyjnych oraz usuwanie na bieżąco zbędnych materiałów, odpadów i śmieci,
7) oznakowanie, zabezpieczenie i oświetlenie miejsc kolizyjnych,
8) po zakończeniu robót doprowadzenie placu budowy do stanu pierwotnego, demontaż obiektów tymczasowych oraz uporządkowanie terenu,
9) powiadamianie właściwych organów/instytucji/urzędów o prowadzonych robotach w związku z otrzymanymi warunkami/uzgodnieniami dokumentacji projektowej
10) skoordynowanie robót budowlanych z użytkownikiem terenu tj: Centrum Kultury Gminy Gołcza w Gołczy oraz prowadzić prace na terenie kompleksu edukacyjno-rekreacyjnym Ulina Park nie powodując utrudnień i zakłóceń jego funkcjonowania, a także narażać osób korzystających z parku na niebezpieczeństwo
6. Niniejsze postępowanie obejmuje wyłącznie wyodrębniony zakres rzeczowy projektu, tj. rozbudowę i przebudowę budynku.
7. Miejsce realizacji: Ulina Wielka 105, działki ewidencyjne nr 589, 664, 571/2, 572/2, 573/2, 574/2, 575/2, 568/4, Gmina Gołcza planowana rozbudowa umiejscowiona jest na działkach ewidencyjnych 589 i 664, pozostałe działki ujęte zostały w PFU z uwagi na fakt, iż znajduje się na nich pawilon wielofunkcyjny wraz z przyległym terenem służącym do obsługi komunikacyjnej).
8. Wszystkie materiały wykorzystane do wykonania przedmiotu zamówienia muszą być dopuszczone do stosowania w budownictwie zgodnie z obowiązującymi przepisami, oraz muszą posiadać odpowiednie atesty i certyfikaty.
UWAGA: wszystkie zastosowane materiały muszą posiadać aktualne wymagane prawem dokumenty potwierdzające dopuszczenie do stosowania w budownictwie na terenie Polski, potwierdzające możliwość stosowania w miejscach publicznych
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45262700-8 - Przebudowa budynków
45262800-9 - Rozbudowa budynków
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne
71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją
71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego
71223000-7 - Usługi architektoniczne w zakresie rozbudowy obiektów budowlanych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 745000,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1200000,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 745000,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: BB Budownictwo Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6372236239
7.3.3) Ulica: ul. Szlachecka 48
7.3.4) Miejscowość: Chełm
7.3.5) Kod pocztowy: 32-340
7.3.6.) Województwo: małopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-27
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 745000,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 8 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-08-31 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |