„Dostosowanie budynku do obowiązujących przepisów p.poż. oraz wymiana okien w części sal lekcyjnych w XV Liceum Ogólnokształcącym w Gdańsku, przy ul. Pilotów 7.”
Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska działająca w imieniu i na rzecz Gminy Miasta Gdańska
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00414370
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00414370/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-31 12:57
- Lokalizacja
- Gdańsk, pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-a6284c52-8562-11eb-86b1-a64936a8669f
- Identyfikator
- 5840203274
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-31
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00414370 z dnia 2026-08-31 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
„Dostosowanie budynku do obowiązujących przepisów p.poż. oraz wymiana okien w części sal lekcyjnych w XV Liceum Ogólnokształcącym w Gdańsku, przy ul. Pilotów 7.”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska działająca w imieniu i na rzecz Gminy Miasta Gdańska
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000168372
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Żaglowa 11
1.4.2.) Miejscowość: Gdańsk
1.4.3.) Kod pocztowy: 80-560
1.4.4.) Województwo: pomorskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL633 - Trójmiejski
1.4.7.) Numer telefonu: 58 320 51 00
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: drmg@gdansk.gda.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.drmg.gdansk.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający
Jednostka organizacyjna administracji samorządowej
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a6284c52-8562-11eb-86b1-a64936a8669f
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00414370
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-31
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2021/BZP 00017645/01
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
„Dostosowanie budynku do obowiązujących przepisów p.poż. oraz wymiana okien w części sal lekcyjnych w XV Liceum Ogólnokształcącym w Gdańsku, przy ul. Pilotów 7.”
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania inwestycyjnego pn.: „Dostosowanie budynku do obowiązujących przepisów p.poż. oraz wymiana okien w części sal lekcyjnych w XV Liceum Ogólnokształcącym w Gdańsku, przy ul. Pilotów 7”. Realizacja zadania obejmuje: przebudowę dwóch klatek schodowych, zgodnie z dokumentacją projektową stanowiącą załącznik do OPZ prace instalacyjne w zakresie : instalacji c.o. , instalacji elektrycznych i niskoprądowych systemu sygnalizacji pożaru i oddymiania w budynku szkolnym; wymianę okien w pomieszczeniach lekcyjnych nr 201, 202, 203, 204,103 i 219 na okna PCV, Okna według danych technicznych i schematu załączonego do przedmiaru, Współczynnik przenikania ciepła dla całej konstrukcji okna U=0,9 W/m2K. Stolarka okienna w kolorze białym. 2. Zakres rzeczowy zamówienia obejmuje w szczególności:2.1. przebudowę dwóch klatek schodowych oraz towarzyszące instalacje w budynku szkoły 1) Roboty rozbiórkowe i demontażowe.2) Roboty budowlano montażowe związane z przebudową i odymianiem klatek schodowych. 3) Przebudowę wewnętrznych instalacji elektrycznych. 4) Budowę instalacji niskoprądowych – systemu sygnalizacji pożaru i oddymiania. 5) Przebudowę instalacji c.o.
3.9.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków
45232460-4 - Roboty sanitarne
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2021-04-30
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
4 miesiące4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): KSS-GROUP Sp. z o.o.
4.3.3.) Ulica: Świętokrzyska 25/120
4.3.4.) Miejscowość: Gdańsk
4.3.5.) Kod pocztowy: 80-180
4.3.6.) Województwo: pomorskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 1144958,83 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2021/BZP 00053546/02
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2022-08-15
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 2
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Opóźnienie w udostępnieniu obiektu przez użytkownika, ograniczenie przez użytkownika czasu, w jakim mogłyby być prowadzone roboty budowlane, konieczność uszczegółowienia części rozwiązań projektowych przez nadzór autorski oraz utrudnienia i opóźnienia w pomiarze i dostawie stolarki okiennej.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Zmiana terminu wykonania robót na 10 listopada 2021 r.
5.4.6.) Wartość zmiany: 0
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 2
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Tymczasowy brak możliwości prowadzenia robót budowlanych związanych z
wykonaniem klap oddymiających wymagający wyłączenia części sal lekcyjnych z użytkowania (brak zgody użytkownika na takie wyłączenie).
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Wyodrębnienie robót budowlanych związanych z wykonaniem klap oddymiających jako odrębnego przedmiotu odbioru, wraz z odpowiednim podziałem wynagrodzenia i zmianą terminu wykonania dla wyodrębnionego przedmiotu odbioru poprzez jego wydłużenie do dnia 15 sierpnia 2022 r.
5.4.6.) Wartość zmiany: 0
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 1144958,83 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
nie dotyczy
| 2026-08-31 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane |