Modernizacja infrastruktury sportowej w Liceum Ogólnokształcącym im. II Armii Wojska Polskiego w Trzebnicy

Powiat Trzebnicki

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00414438
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00414438/01
Typ
Contract Performing Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-31 13:15
Lokalizacja
Trzebnica, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-b3e2ef61-c6c6-4cc5-bab2-1ea21a15454f
Identyfikator
9151605763
Ostatnia aktualizacja
2026-08-31

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnychRoboty budowlane w zakresie budowy obiektów sportowychRoboty budowlane związane z wielofunkcyjnymi obiektami sportowymi

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00414438 z dnia 2026-08-31

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Modernizacja infrastruktury sportowej w Liceum Ogólnokształcącym im. II Armii Wojska Polskiego w Trzebnicy

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: Powiat Trzebnicki

1.2.) Oddział zamawiającego: Starostwo Powiatowe w Trzebnicy

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 931934785

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: Ks. Dz. Bochenka 6

1.4.2.) Miejscowość: Trzebnica

1.4.3.) Kod pocztowy: 55-100

1.4.4.) Województwo: dolnośląskie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL518 - Wrocławski

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: powiat@powiat.trzebnica.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://powiat.trzebnica.pl/

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b3e2ef61-c6c6-4cc5-bab2-1ea21a15454f

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00414438

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-31

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak

3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2025/BZP 00522851

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Tak

3.4.) Nazwa projektu lub programu:

Zadanie jest współfinansowane ze środków budżetu Województwa Dolnośląskiego w ramach programu pn. Dolnośląski Fundusz Rozwoju Bazy Sportowej Edycja 2025

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Roboty budowlane

3.7.) Nazwa zamówienia:

Modernizacja infrastruktury sportowej w Liceum Ogólnokształcącym im. II Armii Wojska Polskiego w Trzebnicy

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na modernizacji infrastruktury sportowej w Liceum Ogólnokształcącym im. II Armii Wojska Polskiego w Trzebnicy.
2. Zakres zamierzenia inwestycyjnego obejmuje remont boiska wielofunkcyjnego, przebudowę bieżni lekkoatletycznej oraz budowę skoczni w dal. W ramach inwestycji zostaną wykonane prace przygotowawcze polegające na rozbiórce istniejących elementów wyposażenia boiska, rozbiórce części obrzeży istniejącej bieżni, rozbiórce placu wykonanego z poliuretanu oraz rozbiórce istniejącego boiska do pchnięcia kulą. Planuje się również budowę obiektów małej architektury, ławek i kubłów na śmieci.
3. W ramach inwestycji planuje się mi.in remont istniejącego boiska wielofunkcyjnego wraz z wyposażeniem, ze względu na nieprawidłowe wymiary oraz lokalizację blisko skarpy przebudowę bieżni 100m oraz budowę skoczni w dal (istniejąca skocznia nie nadaje się do użytku) w tym:
1) budowa małej infrastruktury:
a) budowa ławek 4 szt.;
b) budowa kubłów na śmieci 2 szt.;
c) budowa stojaków na rowery 1 szt.;
d) budowa skoczni w dal;
e) budowa piaskownicy do skoku w dal;
2) zakres remontu:
a) remont (wymiana) nawierzchni boiska wielofunkcyjnego w skład którego wchodzą boisko do piłki ręcznej, dwa boiska do koszykówki oraz boisko do siatkówki/tenisa;
b) remont ogrodzenia z siatki o wys. 4,0 m – wymiana siatki, naciągów i miejscowe malowanie, wymiana zniszczonych słupów, remont furtki;
c) wymiana urządzeń sportowych - 2 kosze, 2 bramki, 2 słupki do siatkówki/tenisa.
4. Adres inwestycji:
Liceum Ogólnokształcące im. II Armii Wojska Polskiego
ul. Wojska Polskiego 17
55-100 Trzebnica
5. Szczegółowe zakresy robót określają:
1) projekt wykonawczy (załącznik nr 11 do SWZ)
2) przedmiar robót (załącznik nr 12 do SWZ)
3) STWiOR (załącznik nr 13 do SWZ),
4) opinia geotechniczna (załącznik nr 14 do SWZ),
które stanowią integralną część SWZ.

3.9.) Główny kod CPV: 45112720-8 - Roboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnych

3.10.) Dodatkowy kod CPV:

45212200-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów sportowych

45212220-4 - Roboty budowlane związane z wielofunkcyjnymi obiektami sportowymi

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2025-12-16

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

6 miesiące

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Budmel - korty, boiska sportowe Tomasz Molus

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9151540874

4.3.3.) Ulica: Obrońców Pokoju 43/5

4.3.4.) Miejscowość: Trzebnica

4.3.5.) Kod pocztowy: 55-100

4.3.6.) Województwo: dolnośląskie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy: 662970,00 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2025/BZP 00624207/01

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak

5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-08-24

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 3

5.4.2.) Numer zmiany: 1

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Umowa przewidywała zapisy w takim zakresie, aby możliwe było wystawienie faktur częściowych w roku 2025 w łącznej wysokości 458 180,00 zł.
Podpisanie umowy nastąpiło dopiero w dniu 16.12.2025r., a tym samym realizacja zadania w takim zakresie, aby możliwe było zafakturowanie prac na kwotę 458 180,00 zł, ze względów technicznych/technologicznych, biorąc pod uwagę również termin i panujące warunki atmosferyczne, groziłaby niewykonaniem lub wadliwym wykonaniem przedmiotu umowy.
Zamawiający mimo to przewidział możliwość przedłużenia się postępowania i przewidział powyższą zmianę w SWZ (wzorze umowy) w § 13 ust. 1 pkt 8
Jednocześnie dnia 18.12.2025r. uchwałą nr XXIII/590/25 Sejmiku Województwa Dolnośląskiego środki w wysokości 458 180,00 zł zostały przeniesione na rok 2026.

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

W umowie usunięto § 3 ust. 2 pkt 19 i § 8 ust. 3 dotyczący realizacji prac oraz wypłaty wynagrodzenia za rok 2025

5.4.6.) Wartość zmiany: 0

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.4.2.) Numer zmiany: 2

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Problemy z dostępnością na rynku granulatu oraz brak ciągłości dostaw.

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Przedłużenie terminu realizacji zadania do dnia 31.07.2026r.

5.4.6.) Wartość zmiany: 0

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.4.2.) Numer zmiany: 3

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 2 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

W wyniku przeprowadzonych prac odkrywkowych przy konstrukcji muru oporowego w ogrodzeniu boiska stwierdzono liczne spękania betonu w kilkunastu miejscach muru oraz częściowy brak stabilizacji podbudowy muru oporowego.

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Konieczność wykonania robót dodatkowych oraz przedłużenie terminu realizacji zadania do dnia 14.08.2026r.

5.4.6.) Wartość zmiany: 24276,23

5.4.7.) Kod waluty: PLN

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 687246,23 PLN

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-08-31 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Roboty budowlane