Uszczelnienie i odtworzenie przekroju lewostronnego wału przeciwpowodziowego rzeki Odry w m. Narok gm. Dąbrowa

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00414444
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00414444/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-31 13:17
Lokalizacja
Warszawa, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-f9482582-9627-4ec1-830d-1f894669192d
Identyfikator
5272825616
Ostatnia aktualizacja
2026-08-31

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie ochrony przeciwpowodziowejPrzygotowanie terenu pod budowęRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaBudowa obiektów inżynierii wodnejUsługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

Wykonawcy

1 przyznane

WOJCIECH FERENCOzimek, PL · lot 0
2 699 850 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00414444 z dnia 2026-08-31

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Uszczelnienie i odtworzenie przekroju lewostronnego wału przeciwpowodziowego rzeki Odry w m. Narok gm. Dąbrowa

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 368302575

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Chałubińskiego 8

1.5.2.) Miejscowość: Warszawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 00-613

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.gliwice@wody.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.gov.pl/web/wody-polskie

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://wodypolskie.ezamawiajacy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający


Państwowa osoba prawna

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Środowisko

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Uszczelnienie i odtworzenie przekroju lewostronnego wału przeciwpowodziowego rzeki Odry w m. Narok gm. Dąbrowa

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f9482582-9627-4ec1-830d-1f894669192d

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00414444

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-31

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00116193/12/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.39 Uszczelnienie i odtworzenie przekroju lewostronnego wału przeciwpowodziowego rzeki Odry w m. Narok gm. Dąbrowa

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00213856

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: C.ROZ.270.2.110.2026.MB

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 3492866,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia w ramach formuły zaprojektuj i wybuduj jest zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych dotyczących modernizacji lewostronnego wału przeciwpowodziowego rzeki Odry NAROK. Zadanie obejmuje przywrócenie wymaganych parametrów bezpieczeństwa dla obiektu hydrotechnicznego III klasy ważności oraz zwiększenie szczelności i odporności konstrukcji na filtrację oraz działalność zwierząt.
Zakres prac obejmuje w szczególności:
 usunięcie roślinności drzewiastej i krzewiastej z korony, skarp oraz pasa przywałowego,
 wykonanie zabezpieczenia przeciwfiltracyjnego w jednym z wariantów:
Wariant I: ekran skarpowy z bentomaty (skarpa odwodna),
lub
Wariant II: przesłona przeciwfiltracyjna w technologii CDMM (oś wału),
 montaż siatki stalowej przeciw działalności zwierząt na skarpach,
 nadbudowę korpusu wału do wymaganych rzędnych Qk 0,5% + 0,3 m,
 korektę i wyrównanie korony wału w pozostałym zakresie,
 humusowanie, plantowanie i obsiew skarp mieszanką traw,
 naprawę i wzmocnienie przejazdów wałowych,
 wykonanie pełnej dokumentacji powykonawczej oraz pomiarów geodezyjnych powykonawczych.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45246400-7 - Roboty w zakresie ochrony przeciwpowodziowej

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

45240000-1 - Budowa obiektów inżynierii wodnej

71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2699850,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 3945557,79 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 2699850,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Zakład Usług Hydrotechniczno-Melioracyjnych Wojciech Ferenc

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7541956021

7.3.3) Ulica: Kolejowa 1-82

7.3.4) Miejscowość: Ozimek

7.3.5) Kod pocztowy: 46-040

7.3.6.) Województwo: opolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

Opracowanie dokumentacji projektowej, nadzór autorski - Biuro Studiów i Projektów Budownictwa Wodnego „Hydroprojekt” Sp. z o. o. ul. Grunwaldzka 21, 60-783 Poznań

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-05

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 2699850,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-11-25
2026-08-31 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane