Zakup samochodu ciężarowego na potrzeby PZD w Świeciu

Powiat Świecki

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00414547
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00414547/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-08-31 13:37
Lokalizacja
Świecie, kujawsko-pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-06c1b67e-9503-4212-9374-014c605e9d38
Identyfikator
5591876820
Ostatnia aktualizacja
2026-08-31

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Pojazdy utrzymania drógCiężarówki z platformami płaskimi i wywrotkiPługi odśnieżające lemieszowe i wirnikowePiaskarki

Wykonawcy

1 przyznane

DAMIAN POLAŃSKINysa, PL · lot 0
498 150 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00414547 z dnia 2026-08-31

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Zakup samochodu ciężarowego na potrzeby PZD w Świeciu

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Świecki

1.3.) Oddział zamawiającego: Powiatowy Zarząd Dróg w Świeciu

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 092350978

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. gen. Józefa Hallera 9

1.5.2.) Miejscowość: Świecie

1.5.3.) Kod pocztowy: 86-100

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL618 - Świecki

1.5.7.) Numer telefonu: 525683228

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: drogi@drogi.csw.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://pzd-swiecie.rbip.mojregion.info/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/csw

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zakup samochodu ciężarowego na potrzeby PZD w Świeciu

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-06c1b67e-9503-4212-9374-014c605e9d38

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00414547

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-31

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00028911/09/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.2 Zakup samochodu ciężarowego na potrzeby PZD w Świeciu

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00388574

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: PZD 241/11/2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 410000 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest zakup oraz dostawa używanego, dwuosiowego samochodu ciężarowego (specjalnego) o nadwoziu typu wywrotka wraz z osprzętem do zimowego utrzymania dróg (pług i piaskarka) na potrzeby PZD Świecie.
2. Wymagania dotyczące przedmiotu zamówienia:
a) Najpóźniej w dniu dostawy do Zamawiającego pojazd musi być zarejestrowany na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej jako pojazd specjalny (z odpowiednim wpisem rodzaju pojazdu w dowodzie rejestracyjnym), posiadać aktualne badanie techniczne, ważne i opłacone ubezpieczenie OC oraz komplet dokumentów niezbędnych do przerejestrowania pojazdu przez Zamawiającego (w szczególności dowód rejestracyjny). Kompletny pojazd wraz z osprzętem musi być w pełni sprawny technicznie i gotowy do podjęcia natychmiastowej pracy.
b) W ramach realizacji zamówienia Wykonawca dostarczy samochód ciężarowy wraz z osprzętem na własny koszt do Obwodu Drogowo-Mostowego w Drzycimiu ul. Świecka 1, 86-140 Drzycim, Wykonawca zawiadomi Zamawiającego o terminie dostawy najpóźniej na 3 dni przed terminem dostawy poprzez emaila osoby wskazanej do kontaktu w sprawie postępowania. Zamawiający zastrzega godziny dostawy w dni robocze w godz. od 8.00 do 13.00.
c) Zamawiający wymaga, aby Wykonawca udzielił minimum 1 miesiąca gwarancji jakości za dostarczony przedmiot zamówienia liczony od daty protokolarnego przekazania przedmiotu zamówienia. Gwarancja obejmować będzie wszystkie podzespoły mechaniczne i blacharskie oraz elektronikę w kabinie i klimatyzację, z wyłączeniem elementów i materiałów eksploatacyjnych podlegających naturalnemu zużyciu w trakcie normalnej eksploatacji sprzętu.
d) W okresie gwarancyjnym wszelkie koszty związane z naprawą podlegającą gwarancji oraz dojazdem serwisanta ponosi Wykonawca. Zamawiający wymaga podjęcia naprawy gwarancyjnej samochodu maksymalnie do 7 dni roboczych od chwili zgłoszenia w miejscu postoju samochodu, a długotrwałe techniczne naprawy winny być dokonane w terminie i miejscu uzgodnionym pisemnie z Zamawiającym.
e) Wykonawca przekazując przedmiot zamówienia dostarczy Zamawiającemu dwa komplety kluczyków oraz wszelkie wymagane dokumenty, certyfikaty, atesty, homologacje, niezbędne do przerejestrowania pojazdu.
f) Samochód w dniu wydania Zamawiającemu nie może posiadać wgnieceń i innych widocznych uszkodzeń mechanicznych, za wyjątkiem normalnych śladów wynikających z eksploatacji, przy czym za normalne ślady eksploatacji nie uważa się pęknięć szyb, wycieków płynów eksploatacyjnych, niesprawności układów elektronicznych lub aktywnych kontrolek błędów na desce rozdzielczej.
g) Wykonawca składający ofertę zobowiązuje się wydać Zamawiającemu samochód po przeglądzie i wymianie olejów (silnik, układ hydrauliki siłowej) i filtrów (olejowy, kabinowy, filtr powietrza, filtr oleju hydraulicznego) oraz z pełnymi zbiornikami płynów eksploatacyjnych.
h) Rękojmia z tytułu wykonania przedmiotu umowy będzie wynosić 12 miesięcy.
i) Zamawiający dokona odbioru przedmiotu zamówienia protokołem zdawczo-odbiorczym,
j) Wykonawca przeszkoli w cenie dostawy min. 2 operatorów Zamawiającego w zakresie obsługi pojazdu ciężarowego oraz osprzętu.

2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia

Wymagania techniczne:

a) Pojazd ciężarowy:
1) pojazd spełniający wymagania dopuszczonego do poruszania się po drogach publicznych zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy Prawo o ruchu drogowym, w pełni sprawny z ważnymi badaniami technicznymi, nie może być powypadkowy, przeznaczenie pojazdu: pojazd specjalny.
2) dwuosiowy, napęd 4x4 z blokadą mostu przedniego, mostu tylnego oraz blokadą międzymostową i reduktorem prędkości,
3) długość całkowita maszyny: min. 700 cm bez pługa i piaskarki,
4) pojazd nie starszy niż 2018 r.,
5) przebieg nie większy niż 60 000 km,
6) norma spalania nie niższa niż EURO 6,
7) moc nie niższa niż 240 KM,
8) pojemność silnika nie niższa niż 7500cm3,
9) zawieszenie resorowe (przód i tył),
10) dwubiegowy układ hydrauliczny wyprowadzony z silnika pojazdu oraz jednoobiegowy układ hydrauliczny wyprowadzony ze skrzyni biegów,
11) instalacja hydrauliczna wyposażona w szybkozłącza do podłączenia piaskarki oraz pługa, wraz ze sterowaniem z kabiny,
12) nowa zabudowa wywrotki trzystronnej z całkowicie nową instalacją hydrauliczną, układ hydrauliczny wywrotu niezależny od hydrauliki piaskarki,
13) Wysokość burty nie niższa niż 80cm, podwyższona ściana przednia wywrotki
14) burty boczne otwierane ręcznie, podwójne sprężyny, tylna burta z zamkiem pneumatycznym (otwieranie góra/dół),
15) dopuszczalna Masa Całkowita od 16 000 kg do 18 000 kg,
16) zautomatyzowana lub automatyczna skrzynia biegów,
17) oświetlenie do ruchu na drogach publicznych składające się z:
 świateł mijania
 świateł tylnych,
 kierunkowskazów z przodu i z tyłu,
 świateł cofania,
 światła odblaskowego,
 dodatkowe światła do pracy z pługiem (światła mijania, drogowe i kierunkowskazy) montowane na podszybiu pojazdu,
 oświetlenie ostrzegawcze montowane na dachu pojazdu,
18) kabina z układem ogrzewania i klimatyzacji, sterowanie klimatronic,
19) wyświetlanie jednostek miary, system metryczny,
20) gniazdko zapalniczki,
21) deska rozdzielcza z wyświetlaczem, kontrolkami i przyciskami funkcyjnymi,
22) regulowana kierownica,
23) płyta czołowa dostosowana do montażu pługa (standard DIN 76060 lub równoważny)
24) napęd hydrauliczny pługa z własnym rozdzielaczem, sterowany prawo/lewo/góra/dół, pozwalający na sterowanie z kabiny kierowcy,
25) sterowanie pracą piaskarki z kabiny kierowcy,
26) rama pojazdu poddana procesowi piaskowania, odnowione powłoki lakiernicze, brak ognisk korozji,
27) zaczep kulowy
28) stan opon – nowe lub zużycie nie większe niż 30%.

b) Piaskarka:
1) pojemność od 6,00 m3 do 7,0 m3,
2) dostosowanie do materiału roboczego: sól, piasek, mieszanka piasek-sól,
3) podpory umożliwiające odstawienie piaskarki z pojazdu,
4) regulacja szerokości posypu,
5) asymetria sypania,
6) sterowanie z kabiny kierowcy,
7) oświetlenie robocze + ostrzegawcze z tyłu,
8) sito zabezpieczające,
9) napęd hydrauliczny z pojazdu,
10) sprzęt posiada wszelkie wymagane prawem atesty i dokumentację,
11) piaskarka wpięta w system CAN pojazdu.

c) Pług:
1) szerokość do 2700 mm,
2) montaż dostosowany do pojazdu (standard DIN 76060 lub równoważny),
3) sterowany hydraulicznie w pionie i poziomie wraz z funkcją pływającą,
4) lemiesze wymienne, gumowe,
5) odkładnica plastikowa.

Wszystkie wymagania określone w dokumentach wskazanych powyżej stanowią wymagania minimalne, a ich spełnienie jest obligatoryjne. Niespełnienie ww. wymagań minimalnych będzie skutkować odrzuceniem oferty jako niezgodnej z warunkami zamówienia na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp.
Zamawiający informuje, że jeżeli w opisie przedmiotu zamówienia (w tym w wymaganiach technicznych pojazdu lub osprzętu) podano normy, specyfikacje techniczne, nazwy handlowe, patenty lub znaki towarowe, wskazania te mają charakter wyłącznie ogólny i referencyjny. Każdemu takiemu wskazaniu towarzyszą wyrazy „lub równoważny” (zgodnie z art. 99 ust. 5 oraz art. 101 ust. 1 pkt 2 i 3 ustawy Pzp).
Zamawiający dopuszcza składanie ofert zawierających rozwiązania równoważne. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest obowiązany wykazać w treści oferty, że proponowane przez niego rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania (kryteria równoważności) określone przez Zamawiającego.

4.5.3.) Główny kod CPV: 34144400-2 - Pojazdy utrzymania dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

34134000-5 - Ciężarówki z platformami płaskimi i wywrotki

43313000-0 - Pługi odśnieżające lemieszowe i wirnikowe

34144440-4 - Piaskarki

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 498150 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 498150 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 498150 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Damian Polański sprzet-komunalny.pl

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7551050428

7.3.3) Ulica: Markowice 20a

7.3.4) Miejscowość: Markowice

7.3.5) Kod pocztowy: 48-330

7.3.6.) Województwo: opolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-31

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 498150 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 60 dni

2026-08-31 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy