Dostawa geosyntetyków na budowane i przebudowywane drogi leśne w 2025 roku

LASY PAŃSTWOWE OŚRODEK TRANSPORTU LEŚNEGO

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00215544
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00215544/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2025-05-05 12:39
Lokalizacja
Świebodzin, lubuskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-8d1d1f59-877e-4c06-9c11-b65de6548529
Identyfikator
9270003295
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Produkty z tworzyw sztucznych

Wykonawcy

1 przyznane

GEOINDEX GEOSYNTETYKI SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄZielona Góra, PL · lot 0
231 767,67 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00215544 z dnia 2025-05-05

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa geosyntetyków na budowane i przebudowywane drogi leśne w 2025 roku

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: LASY PAŃSTWOWE OŚRODEK TRANSPORTU LEŚNEGO

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 970040250

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Poznańska 10

1.5.2.) Miejscowość: Świebodzin

1.5.3.) Kod pocztowy: 66-200

1.5.4.) Województwo: lubuskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL432 - Zielonogórski

1.5.7.) Numer telefonu: +48 68 382 34 34

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: otl.swiebodzin@zielonagora.lasy.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.otl.swiebodzin.lasy.gov.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-8d1d1f59-877e-4c06-9c11-b65de6548529

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


usługi leśne, budowa dróg leśnych, usługi transportowe

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa geosyntetyków na budowane i przebudowywane drogi leśne w 2025 roku

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8d1d1f59-877e-4c06-9c11-b65de6548529

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00215544

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-05-05

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00042248/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.2 Dostawa geosyntetyków

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00146472

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZTA.270.1.2.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 286520,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa następujących geosyntetyków:
1) Geotkanina o wytrzymałości 40kN w obu kierunkach w szacowanej ilości: 520 m2 (Świdnica – Nadleśnictwo Zielona Góra);
2) Geowłóknina o gramaturze 400 g/m2 w szacowanej ilości: 3 600 m2 (Świdnica – Nadleśnictwo Zielona Góra);
3) Geosiatka o sztywnych węzłach 30x30 w szacowanej ilości: 18 900 m2 (Nadleśnictwo Żagań);
według poniższego zestawienia:
1. Budowa nr 1 – Nadleśnictwo Zielona Góra
w ramach realizacji zadania pn.: Budowa drogi leśnej w leśnictwie Świdnica w oddz. 876, 884, 885, 877, 886, 878, 879, 887, 880 na terenie Nadleśnictwa Zielona Góra:
- geotkanina o wytrzymałości 40kN w obu kierunkach w szacowanej ilości: 520 m2;
- geowłóknina o gramaturze 400 g/m2 w szacowanej ilości: 3 600 m2;
2. Budowa nr 2 – Nadleśnictwo Żagań
w ramach realizacji zadania pn.: Przebudowa dojazdów pożarowych nr 73 i 79 na terenie Nadleśnictwa Żagań:
- geosiatka o sztywnych węzłach 30 x 30 w szacowanej ilości: 18 900 m2.
Zamawiający nie dokonał podziału zamówienia na części, z uwagi na to, iż produkty wchodzące w skład przedmiotu zamówienia są pokrewne, oferowane przez tych samych dostawców, a ich dostawa w ramach jednego zamówienia pozawala założyć, że ich cena będzie bardziej korzystna. Ponadto rozmiar zamówienia pozwala na udział w postępowaniu i zrealizowanie całego przedmiotu zamówienia także podmiotom z sektora małych i średnich przedsiębiorstw funkcjonującym na rynku.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia:
1) Wymagania dla geotkaniny o wytrzymałości:
Materiał: polipropylen
Wytrzymałość na rozciąganie wzdłuż/wszerz: 40/40 kN/m
Odporność na przebicie dynamiczne: 14 mm
Wytrzymałość na przebicie statyczne: 4400 N
Wielkość porów: 0,2 mm
Masa powierzchniowa: 190 g/m2
Grubość: 0,8 mm
Szerokość rolki: 5,2 m.
2) Wymagania dla geowłókniny o gramaturze 400g/m2:
Materiał: poliester
Masa powierzchniowa (gramatura): 400g/m2
Grubość przy nacisku 2 kN/m2: 3.80 mm
Wytrzymałość na rozciąganie wzdłuż: 11.0 kN/m
Wytrzymałość na rozciąganie wszerz: 16.0 kN/m
Odporność na przebicie statyczne: 2 kN
Odporność na przebicie dynamiczne (metoda spadającego stożka): 7 mm
Szerokość rolki: 6 m.
3) Wymagania dla Geosiatki o sztywnych węzłach 30x30:
Materiał: 100% polipropylen
Struktura – dwukierunkowa
Wytrzymałość węzła - sztywny
Typ siatki - oczka kwadratowe 32 x 32 mm
Wytrzymałość na rozciąganie wzdłuż/wszerz (wg normy EN ISO 10319): 30/30 kN/m
Wydłużenie przy nominalnej wytrzymałości ≤ 7/7 %
Wytrzymałość na rozciąganie przy wydłużeniu 5% - 24/24 kN/m
Odporność na promieniowanie UV – 95 %
Wstępne wydłużenie konstrukcyjne – 0 %
Szerokość rolki: 4,5 m.
Miejsca dostawy:
1. Plac składowy Ośrodka Transportu Leśnego w Świebodzinie, ul. Poznańska 10, 66-200 Świebodzin:
- geotkanina o wytrzymałości 40kN w obu kierunkach w szacowanej ilości: 520 m2;
- geowłóknina o gramaturze 400 g/m2 w szacowanej ilości: 3 600 m2;
w ramach realizacji zadania pn.: Budowa drogi leśnej w leśnictwie Świdnica w oddz. 876, 884, 885, 877, 886, 878, 879, 887, 880 na terenie Nadleśnictwa Zielona Góra;
2. Placówka Terenowa OTL Lubsko, ul. Emilii Plater 15, 68-300 Lubsko:
- geosiatka o sztywnych węzłach 30x30 w szacowanej ilości: 18 900 m2;
w ramach realizacji zadania pn.: Przebudowa dojazdów pożarowych nr 73 i 79 na terenie Nadleśnictwa Żagań.

4.5.3.) Główny kod CPV: 19520000-7 - Produkty z tworzyw sztucznych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 231767,67 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 231767,67 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 231767,67 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: GEOINDEX GEOSYNTETYKI Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 9731067638

7.3.3) Ulica: Trasa Północna 14

7.3.4) Miejscowość: Zielona Góra

7.3.5) Kod pocztowy: 65-119

7.3.6.) Województwo: lubuskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-04-23

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 231767,67 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 30 dni

2025-05-05 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy