Wykonanie zamiennej dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla pozwolenia na budowę nr 29/6740/2019 dla zamierzenia budowlanego przy ul. Cmentarnej 15
ZAKŁAD GOSPODARKI MIESZKANIOWEJ
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00414742
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00414742/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-08-31 14:17
- Lokalizacja
- Rybnik, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-ebe54bb6-4565-4a0b-b0f2-b9319eaa9c60
- Identyfikator
- 6423147363
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-31
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00414742 z dnia 2026-08-31 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Usługi
Wykonanie zamiennej dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla pozwolenia na budowę nr 29/6740/2019 dla zamierzenia budowlanego przy ul. Cmentarnej 15
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: ZAKŁAD GOSPODARKI MIESZKANIOWEJ
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 271505550
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: ul. Tadeusza Kościuszki 17
1.4.2.) Miejscowość: Rybnik
1.4.3.) Kod pocztowy: 44-200
1.4.4.) Województwo: śląskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL227 - Rybnicki
1.4.7.) Numer telefonu: 32 42 94 865
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: dzp@zgm.rybnik.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.zgm.rybnik.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ebe54bb6-4565-4a0b-b0f2-b9319eaa9c60
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00414742
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-31
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2025/BZP 00236338
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Usługi
3.7.) Nazwa zamówienia:
Wykonanie zamiennej dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla pozwolenia na budowę nr 29/6740/2019 dla zamierzenia budowlanego przy ul. Cmentarnej 15
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zamiennej dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla pozwolenia na budowę nr 29/6740/2019 z dnia 8 stycznia 2019 r. dla zamierzenia budowlanego: „Przebudowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego wraz z przebudową wewnętrznej instalacji gazu na parceli nr 338/26 zlokalizowanej w Rybniku przy ul. Cmentarnej 15”. Dokumentacja jest niezbędna Zamawiającemu do ogłoszenia i przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na podstawie ustawy Prawo Zamówień Publicznych.
Dokumentacja projektowa opracowana w lipcu 2018 r. w pdf oraz pozwolenie na budowę - załączniki do SWZ.
Charakterystyka obiektu:
Działka numer 338/26 (powierzchnia 0,0410 ha). Budynek znajduje się w pośredniej strefie ochrony konserwatorskiej. Oznaczenie w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego jako 16.MN,U – teren zabudowy mieszkaniowej o niskiej intensywności, jednorodzinnej oraz usługowej bez uciążliwego oddziaływania.
Ilość kondygnacji nadziemnych: 3, podziemnych: 1 (częściowe podpiwniczenie), jedna wewnętrzna klatka schodowa, 9 lokali mieszkalnych.
Powierzchnia zabudowy – 183,0 m2 (budynek mieszkalny), 25,0 m2 (budynek gospodarczy).
Powierzchnia użytkowa – 398,0 m2 (kondygnacje nadziemne), 61,0 m2 (piwnice).
Kubatura budynku – 1 950,0 m3 .
Budynek mieszkalny zrealizowany metodą tradycyjną o rzucie zbliżonym do litery „L”:
- ściany fundamentowe oraz ściany piwnic z cegły,
- posadzka piwnic z wylewki betonowej,
- strop nad piwnicą – strop odcinkowy na belkach stalowych, wypełnienie kolebek cegłą,
- strop nad pomieszczeniem przedsionka to strop Kleina, pozostałe stropy międzykondygnacyjne drewniane,
- schody prowadzące na I oraz II piętro stalowe z drewnianymi stopnicami, schody do piwnicy murowane,
- podłogi wykończone płytkami terakotowymi, linoleum, panelami podłogowymi, płytami drewnianymi, deskami,
- ściany zewnętrzne i wewnętrzne w konstrukcji murowanej z cegły, otynkowane od wewnątrz,
- elewacja frontowa budynku nie jest pokryta tynkiem, widoczny wątek ceglany, z cegły uformowane zostały gzymsy – gzyms okapowy oraz gzymsy międzypiętrowe, otwory okienne oraz drzwiowe zwieńczone są nadprożami ceglanymi, pozostałe elewacje (boczna oraz od podwórza) wykończone tynkiem nakrapianym w jasnym kolorze,
- dach w konstrukcji tradycyjnej, drewnianej o pokryciu papowym na pełnym deskowaniu,
- stolarka okienna drewniana, typu skrzynkowego i z PVC,
- okienka piwniczne są doświetlane za pomocą studzienek piwnicznych, w większości zakryte,
- kominy murowane z cegły pełnej,
- do budynku doprowadzone są przyłącza wody, kanalizacji sanitarnej, gazu ziemnego i energii elektrycznej,
- mieszkania ogrzewane są piecami kaflowymi, w jednym lokalu na parterze piec kaflowy z instalacją centralnego ogrzewania (grzejniki),
- w budynku znajduje się instalacja wodno-kanalizacyjna, elektroenergetyczna i gazowa.
Wymagany zakres opracowania:
1. Projekt zagospodarowania terenu powinien obejmować:
1) koncepcję:
- koncepcję Wykonawca sporządza w terminie nie dłuższym niż 28 dni licząc od dnia zawarcia umowy,
- termin na zatwierdzenie lub wniesienie uwag do koncepcji przez Zamawiającego wynosi do 7 dni od daty złożenia przez Wykonawcę.
2) projekt zagospodarowania terenu.
2. Projekt powinien uwzględniać między innymi:
1) miejsce gromadzenia odpadów (zadaszona osłona),
2) utwardzony dojazd i dojścia,
3) opaskę chodnikową,
4) podjazd dla osoby niepełnosprawnej od podwórza,
5) przebudowę schodów zewnętrznych od frontu,
6) rozbiórkę istniejącego budynku gospodarczego („chlewiki”),
7) zagospodarowanie wód opadowych z dachu budynku,
8) tereny zielone.
Wykonawca opracuje projekt zagospodarowania terenu wyłącznie na podstawie koncepcji spełniającej oczekiwania Zamawiającego i zatwierdzonej przez Zamawiającego.
Projekt architektoniczno-budowlany i projekt techniczny powinien obejmować:
1. Koncepcję architektoniczno-budowlaną budynku mieszkalnego:
- koncepcję Wykonawca sporządza w terminie nie dłuższym niż 28 dni licząc od dnia zawarcia umowy,
- termin na zatwierdzenie lub wniesienie uwag do koncepcji przez Zamawiającego wynosi do 7 dni od daty złożenia przez Wykonawcę.
2. Projekt architektoniczno-budowlany i projekt techniczny.
Projekty powinny uwzględniać między innymi:
1) termomodernizację budynku na podstawie aktualnych warunków technicznych:
- od wewnątrz budynku: elewacja frontowa (ściana od strony ulicy Cmentarnej), ściana zewnętrzna w linii granicznej działki, posadzka na gruncie, strop nad piwnicą,
- od zewnątrz budynku: ściany zewnętrzne od strony ogrodu (termoizolacja z wełny mineralnej),
2) likwidację istniejących pieców kaflowych,
3) naprawę pęknięć murów,
4) izolację przeciwwilgociową ścian fundamentowych i ścian piwnicznych do głębokości 0,5 m poniżej poziomu terenu,
5) likwidację istniejących schodów prowadzących na piętra i do piwnicy,
6) remont elewacji frontowej – czyszczenie cegły, wymiana uszkodzonych cegieł, uzupełnienie ubytków ceglanych, wypełnienie pustych spoin,
7) wykonanie nowego tynku na całym cokole,
8) wymianę stolarki okiennej na okna z PVC i drzwi wejściowych z dostosowaniem do aktualnych wymagań technicznych,
9) wymianę parapetów zewnętrznych na ceglane (elewacja frontowa) i blaszane (elewacje ogrodowe), parapety wewnętrzne z konglomeratu,
10) remont, wzmocnienie, ewentualnie wymianę części uszkodzonych elementów więźby dachowej wraz z usunięciem przyczyny uszkodzenia,
11) przebudowę istniejących kominów wystających ponad dachem i budowę nowych kominów,
12) wymianę poszycia dachowego na styropapę wraz z podwyższeniem ogniomurków na wysokość wynikającą z zachowania wymogów ochrony pożarowej,
13) likwidację rury spustowej prowadzonej we wnęce pośrodku elewacji frontowej i wykonanie dwóch nowych rur spustowych z PVC przy zewnętrznych krawędziach elewacji frontowej, uzupełnienie cegieł we wnęce,
14) wymianę rynien na nowe z PVC z nadaniem nowych spadków,
15)wykonanie nowych obróbek blacharskich,
16) zapewnienie prawidłowej wentylacji wszystkich pomieszczeń piwnicznych,
17) zaprojektowanie nowych naświetleń okienek piwnicznych,
18) wykonanie zadaszeń nad wejściami do budynku,
19) wykonanie schodów żelbetowych prowadzących z parteru na drugie piętro –klatka schodowa z komórkami lokatorskimi wyodrębniona z istniejących pomieszczeń o numerach: M1/1.3, M1/1.4, M5/2.1, K.3.2 wraz z wykonaniem instalacji elektrycznej niskoprądowej oraz malowanie,
20) zapewnienie skrzynek na listy umieszczonych na klatce schodowej na parterze,
21) wykonanie nowej klatki schodowej do piwnicy w miejscu istniejących pomieszczeń o numerach: M1/0.1, M1/1.2, M1/1.5,
22) wykonanie nowych tynków i posadzek z pominięciem piwnic,
23) wydzielenie pomieszczenia na wózki i rowery w miejscu istniejących pomieszczeń o numerach: M1/1.1, M1/1.2,
24) dostosowanie wszystkich mieszkań do aktualnych warunków technicznych,
25) jeden lokal mieszkalny dla osoby niepełnosprawnej na parterze,
26) po dwa lokale mieszkalne na pierwszym i drugim piętrze,
27) zapewnienie prawidłowej wentylacji grawitacyjnej w mieszkaniach,
28) zapewnienie kanału wentylacyjnego do okapu kuchennego,
29) wyposażenie mieszkań w autonomiczne czujki dymu i czadu,
30) zapewnienie możliwości przygotowywania ciepłej wody użytkowej w każdym mieszkaniu (bojler elektryczny),
31) instalację ciepłej wody użytkowej z podłączeniem armatury,
32) instalację elektryczną uwzględniającą zabudowę urządzenia do przygotowywania ciepłych posiłków dla każdego mieszkania (kuchenka gazowa z piekarnikiem elektrycznym), każde mieszkanie wyposażyć w ciepłomierz,
33) wydzielenie i przystosowanie istniejącego pomieszczenia piwnicznego o numerze M1/0.1 dla potrzeb kotłowni gazowej lub wymiennikowni ciepła,
34) instalację centralnego ogrzewania zasilaną z kotłowni gazowej lub węzła cieplnego wraz z obliczeniami zapotrzebowania ciepła,
35) instalację centralnego ogrzewania w technologii rur stalowych, łączonych systemem zaciskowym, na każdym grzejniku należy przewidzieć montaż zaworu termostatycznego oraz zaworu odcinającego (na powrocie), w łazienkach należy zamontować grzejniki drabinkowe,
36) instalację odgromową,
37) wyłaz dachowy z komunikacji wspólnej,
38) sieć internetowo-telewizyjną w budynku – jedno gniazdo teleinformatyczne w każdym mieszkaniu,
39) nowe okablowania od skrzynek rozdzielczych do tablic bezpiecznikowych w mieszkaniach,
40) przebudowę kabla przyłączeniowego celem usunięcia z elewacji frontowej,
41) przebudowę i przeniesienie na klatkę schodową skrzynek licznikowych i wykonanie nowej instalacji elektrycznej, zasilanie każdego mieszkania kablem 5x6 mm,
42) nową instalację wodno-kanalizacyjną,
43) nową instalację niskoprądową i domofonową,
44) nową instalację gazu ziemnego,
45) wykonanie podjazdu dla osoby niepełnosprawnej od podwórza,
46) przebudowę schodów zewnętrznych od frontu wraz z utwardzeniem dojścia do chodnika publicznego,
47) wycieraczkę systemową przed każdym wejściem do budynku,
48) wymianę istniejącej skrzynki gazowej na nową (elewacja frontowa),
49) wykonanie nowego oświetlenia zewnętrznego na elewacjach budynku,
50) wykonanie nowej opaski chodnikowej z betonowych kostek brukowych,
51) wykonanie nowego ogrodzenia od frontu (w tym brama i furtka),
52) rozbiórkę istniejącego budynku gospodarczego („chlewiki”),
53) udrożnienie kanalizacji deszczowej (ciąg główny) i wykonanie nowych przykanalików do rur spustowych.
Wykonawca opracuje projekt architektoniczno-budowlany i projekt techniczny wyłącznie na podstawie koncepcji spełniającej oczekiwania Zamawiającego i zatwierdzonej przez Zamawiającego.
Szczegółowy zakres usługi określa Specyfikacja Warunków Zamówienia.
3.9.) Główny kod CPV: 71221000-3 - Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2025-06-20
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
180 dni4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): ppfp.architekci Sp. z o.o.
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5252479252
4.3.3.) Ulica: Długa 44/50 lok.507
4.3.4.) Miejscowość: Warszawa
4.3.5.) Kod pocztowy: 00-241
4.3.6.) Województwo: mazowieckie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 71094,00 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2025/BZP 00286909/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-08-21
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 1
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Na podstawie art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy Prawo zamówień publicznych w związku z wystąpieniem, na wniosek Zamawiającego, o zmianę warunków przyłączenia budynku do sieci elektroenergetycznej, na podstawie § 14 ust. 1 pkt 5 umowy ze względu na okoliczność leżące po stronie Zamawiającego, Strony zmieniły termin wykonania umowy.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Termin wykonania przedmiotu umowy: do dnia 10.03.2026r. z zastrzeżeniem ust. 2 i 3
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 71094,00 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
nie dotyczy
| 2026-08-31 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Usługi |