Utworzenie nowych miejsc w instytucji opieki dla dzieci do lat 3 w ramach Programu "AKTYWNY MALUCH 2022-2029"
GMINA WĘGORZEWO
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00414755
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00414755/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-31 14:20
- Lokalizacja
- Węgorzewo, warmińsko-mazurskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-8c3738fe-e371-46c1-9f23-2c661c072a9e
- Identyfikator
- 8451862819
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-31
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00414755 z dnia 2026-08-31 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Utworzenie nowych miejsc w instytucji opieki dla dzieci do lat 3 w ramach Programu "AKTYWNY MALUCH 2022-2029"
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: GMINA WĘGORZEWO
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 790671308
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: ul. Zamkowa 3
1.4.2.) Miejscowość: Węgorzewo
1.4.3.) Kod pocztowy: 11-600
1.4.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL623 - Ełcki
1.4.7.) Numer telefonu: 87 427-54-00
1.4.8.) Numer faksu: 87 427-54-01
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: um@wegorzewo.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.wegorzewo.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8c3738fe-e371-46c1-9f23-2c661c072a9e
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00414755
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-31
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2025/BZP 00398517
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Tak
3.4.) Nazwa projektu lub programu:
Projekt współfinansowany z Krajowego Planu na rzecz Odbudowy i Zwiększenia Odporności w ramach programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „AKTYWNY MALUCH 2022-2029”.
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
Utworzenie nowych miejsc w instytucji opieki dla dzieci do lat 3 w ramach Programu "AKTYWNY MALUCH 2022-2029"
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie inwestycji w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Inwestycja w ramach zadania pn.: ,,Utworzenie nowych miejsc w instytucji opieki dla dzieci do lat 3 w ramach programu „Aktywny Maluch 2022-2029” , obejmuje wykonanie adaptacji zakupionego budynku na żłobek zgodnej z zasadami uniwersalnego projektowania, montażu niezbędnych instalacji wewnętrznych, zakupu i montażu wyposażenia żłobka (w tym m.in. meble, wyposażenie wypoczynkowe, wyposażenie sanitarne, wyposażenie kuchenne) oraz wyposażenia i montażu placu zabaw przy żłobku wraz z bezpieczną nawierzchnią i ogrodzeniem. Przedmiotowa inwestycja będzie realizowana na nieruchomościach: dz. nr. 625/2 obręb 01Węgorzewo.
Szerszy opis zawiera Załącznik nr 5 do SWZ - Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ), natomiast szczegółowy opis zamówienia zawiera Załącznik nr 6 do SWZ – Program Funkcjonalno-Użytkowy (PFU).
3.9.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego
71420000-8 - Architektoniczne usługi zagospodarowania terenu
71221000-3 - Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2025-10-06
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
do 2026-04-304.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o. o.
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 847-000-04-21
4.3.3.) Ulica: ul. Konstytucji 3 Maja 1A
4.3.4.) Miejscowość: Gołdap
4.3.5.) Kod pocztowy: 19-500
4.3.6.) Województwo: warmińsko-mazurskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 2570000,00 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2025/BZP 00458483/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-07-30
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 2
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Opóźnienie w rozpoczęciu prac projektowych oraz budowlanych z przyczyn niezależnych od Wykonawcy i Zamawiającego, które uniemożliwiają dotrzymanie pierwotnego terminu realizacji.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Termin realizacji przedmiotu zamówienia ustala się do dnia 03.07.2026 r.
5.4.6.) Wartość zmiany: 0
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 2
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
W związku z wystąpieniem robót dodatkowych, niezbędnych do wykonania podstawowego zakresu prac, których realizacja wymaga zmiany terminu realizacji zadania oraz zwiększenia zakresu robót (protokół konieczności nr 1/2026)
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Termin realizacji przedmiotu zamówienia ustala się do dnia 24.07.2026 r.
Zwiększa się zakres zamówienia o prace wyszczególnione w protokole konieczności nr 1/2026 i kosztorysie ofertowym.
5.4.6.) Wartość zmiany: 44545,31
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 2614545,31 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-08-31 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Roboty budowlane |