Dostawa energii elektrycznej na potrzeby Starostwa Powiatowego w Białymstoku oraz jednostek Powiatu

Powiat Białostocki - Starostwo Powiatowe w Białymstoku

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00414802
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00414802/01
Typ
Contract Performing Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-08-31 14:30
Lokalizacja
Białystok, podlaskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-54173bac-d083-4acd-931c-44e5aa5fd799
Identyfikator
9661579415
Ostatnia aktualizacja
2026-08-31

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowa

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00414802 z dnia 2026-08-31

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Dostawy
Dostawa energii elektrycznej na potrzeby Starostwa Powiatowego w Białymstoku oraz jednostek Powiatu

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: Powiat Białostocki - Starostwo Powiatowe w Białymstoku

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 050658396

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: Borsucza 2

1.4.2.) Miejscowość: Białystok

1.4.3.) Kod pocztowy: 15-569

1.4.4.) Województwo: podlaskie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL841 - Białostocki

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@st.bialystok.wrotapodlasia.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.st.bialystok.wrotapodlasia.pl

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-54173bac-d083-4acd-931c-44e5aa5fd799

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00414802

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-31

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak

3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2025/BZP 00252784

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Nie

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Dostawy

3.7.) Nazwa zamówienia:

Dostawa energii elektrycznej na potrzeby Starostwa Powiatowego w Białymstoku oraz jednostek Powiatu

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej w ramach utworzonej grupy zakupowej do której należą:
1) Starostwo Powiatowe w Białymstoku ul. Borsucza 2, 15-569 Białystok
2) Centrum Administracyjne Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych, Krasne 3, 16-060 Zabłudów
3) Dom Dziecka w Supraślu, 16-030 Supraśl, ul. Piłsudskiego 17A
4) Dom Pomocy Społecznej „JAWOR” w Jałówce, 16-050 Michałowo, Jałówka ul. Leśna 11
5) Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy w Łaźniach, Łaźnie 23, 16-030 Supraśl
6) Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna, 18-100 Łapy, ul. Boh. Westerplatte 8
7) Centrum Kształcenia Zawodowego, 18-100 Łapy, ul. Sikorskiego 15
8) Zespół Szkół Mechanicznych, 18-100 Łapy, ul. Sikorskiego 68
9) I Liceum Ogólnokształcące, 18-100 Łapy, ul. Boh. Westerplatte 10
10) Powiatowy Urząd Pracy, ul. Pogodna 63/1, 15-365 Białystok
11) Powiatowy Zarząd Dróg, 15-522 Zaścianki ul. Szosa Baranowicka 37
Na mocy uchwały Zarządu Powiatu Białostockiego Nr 1584/2024 z dnia 29 marca 2024 r. w sprawie przeprowadzenia
postępowania oraz udzielenia zamówienia publicznego, do przeprowadzenia postępowania oraz udzielenia zamówienia
publicznego wyznaczone zostało Starostwo Powiatowe w Białymstoku.
Starostwo Powiatowe w Białymstoku oraz powiatowe jednostki organizacyjne zawierać będą oddzielne umowy wynikające z
niniejszego przeprowadzonego postępowania o udzielenie zamówienia na dostawę energii elektrycznej.
Prognozowana ilość energii elektrycznej, którą zamierza kupić Zamawiający w okresie obowiązywania umowy
w następujących grupach taryfowych przedstawia się następująco:
1) Grupa taryfowa C11 – 108 400 kWh (+/- 10%)
2) Grupa taryfowa G11 – 224 600 kWh (+/- 10%)
3) Grupa taryfowa G12 – łącznie 93 300 kWh (+/- 10%)
4) w tym: strefa dzienna – 60 000 kWh (+/- 10%)
i. strefa nocna – 33 300 kWh (+/- 10%)
5) Grupa taryfowa C 21 – 555 000 kWh (+/- 10%)
5. Określone przez Zamawiającego prognozowane zużycie energii ma charakter orientacyjny i nie stanowi ze strony Zamawiającego zobowiązania do zakupu energii w podanej ilości. Zamawiający zastrzega, że może zakupić większą lub mniejszą ilość energii od ilości prognozowanej.
6. Sprzedaż energii elektrycznej odbywać się będzie na zasadach określonych w ustawie z dnia 10 kwietnia 1997r. — Prawo energetyczne (t.j. Dz. U. z 2024 r., poz. 266 ze zm.) oraz w wydanych do tej ustawy przepisach wykonawczych.
7. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załączniku do SWZ.

3.9.) Główny kod CPV: 09300000-2 - Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowa

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2025-07-08

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

12 miesiące

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): NOVUM Spółka Akcyjna

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9491924705

4.3.3.) Ulica: Tadeusza Czackiego 7/9/11

4.3.4.) Miejscowość: Warszawa

4.3.5.) Kod pocztowy: 00-043

4.3.6.) Województwo: mazowieckie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy: 549788,05 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2025/BZP 00351269/01

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak

5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-07-31

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 0

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 443255,40 PLN

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

nie dotyczy

2026-08-31 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Dostawy