Budowa hali magazynowej na potrzeby OLiOC wraz z zagospodarowaniem terenu.

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00414816
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00414816/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-31 14:33
Lokalizacja
Gdańsk, pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-b09b937f-d5db-4e0d-82ce-d857d20c3b7c
Identyfikator
5842342212
Ostatnia aktualizacja
2026-08-31

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty budowlane w zakresie budowy magazynówRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty rozbiórkoweRoboty konstrukcyjne z wykorzystaniem staliTynkowanieBetonowanie konstrukcjiRoboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistyczeInstalowanie drzwi i okien, i podobnych elementówInstalowanie bramRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneRoboty instalacyjne elektryczneInstalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

Wykonawcy

1 przyznane

MARIAN KŁOPOTEKGdańsk, PL · lot 0
4 894 170 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00414816 z dnia 2026-08-31

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa hali magazynowej na potrzeby OLiOC wraz z zagospodarowaniem terenu.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 191123504

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Beniowskiego 7

1.5.2.) Miejscowość: Gdańsk

1.5.3.) Kod pocztowy: 80-382

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL633 - Trójmiejski

1.5.7.) Numer telefonu: 47 743 03 00

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat.przetargi@kmpsp.gda.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.gov.pl/web/kmpsp-gdansk

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-b09b937f-d5db-4e0d-82ce-d857d20c3b7c

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Porządek i bezpieczeństwo publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa hali magazynowej na potrzeby OLiOC wraz z zagospodarowaniem terenu.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b09b937f-d5db-4e0d-82ce-d857d20c3b7c

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00414816

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-31

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00132971/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Budowa hali magazynowej na potrzeby OLiOC wraz z zagospodarowaniem terenu

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00343326

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: PT.2370.II.5.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 4655971,07 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane pn. „Budowa hali magazynowej na potrzeby OLiOC wraz z zagospodarowaniem terenu”.
2. Na działce zlokalizowany jest budynek strażnicy Jednostki Ratowniczo Gaśniczej Nr 3 w Gdańsku przy ul. Trakt Św. Wojciecha 263 działka nr 97/5 obręb 109 składający się z części garażowej (1 kondygnacja naziemna) oraz części biurowo-socjalnej (2 kondygnacje naziemne). Bryła budynku jest zwarta. Część garażowa o rzucie prostokąta o wymiarach zewnętrznych 63,9 m x 33,8 m, część biurowo- socjalna w formie dobudowanego skrzydła o wym. ok. 16,5 m x 17,9 m. Bezpośrednio do wschodniej ściany strażnicy przylega hala magazynowa przeznaczona do wyburzenia. Budynek jest jednokondygnacyjny
o rzucie prostokąta o wym. 15,5 m x 36,6 m.
3. Przedmiot zamówienia swoim zakresem obejmuje budowę hali magazynowo - garażowej w konstrukcji stalowej przy Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej Nr 3 w Gdańsku wraz z wyburzeniem istniejącej hali magazynowej, przebudową istniejących sieci oraz zagospodarowaniem terenu.
4. Po wyburzeniu istniejącej hali należy odtworzyć ścianę wspólną części socjalnej strażnicy. Budynek nowej hali magazynowej jest prostą bryłą o wymiarach rzutu 36,10 m x 19,90 m i wysokości do kalenicy 7,34 m. Budynek o konstrukcji stalowej przykryty dwuspadowym dachem o kącie nachylenia 10%.
5. Halę usytuowano we wschodniej części działki, w miejscu wyburzanego budynku przemysłowego. Dłuższy bok budynku jest równoległy do granicy działki. Wzdłuż północnej ściany hali zaprojektowano podjazd szerokości 4,0 m niwelujący różnicę poziomu pomiędzy placem manewrowym oraz parkingiem dla pracowników. Wzdłuż ściany istniejącego budynku strażnicy zaprojektowano schody terenowe.
6. Dla przebudowywanego budynku przewiduje się zmianę przebiegu sieci elektrycznej, kanalizacji deszczowej, fragmentu kanalizacji sanitarnej oraz linii zasilającej hydrant. Miejsce do gromadzenia odpadów stałych przewidziano w formie zadaszonej wiaty z pojemnikami w południowo-wschodnim narożniku terenu inwestycji. Odległość od wejść prowadzących do budynku do wiat śmietnikowych wynosi maksymalnie 67 m.
7. Zaprojektowano 10 miejsc parkingowych.
8. Ogrodzenie z siatki do wymiany na trzech granicach terenu ( zakres nie obejmuje wymiany ogrodzenia od strony ul. Trakt Św. Wojciecha ). Bramę wjazdową należy przesunąć w głąb działki uzupełniając brakujące ogrodzenie.
9. Roboty budowlane nie przewidują wymiany nawierzchni boiska.
10. Przedmiot zamówienia nie obejmuje wykonania następujących elementów, ujętych w pierwotnych projektach:
a) Systemu odsysania spalin (pierwotnie 5 odsysaczy spalin z szyną , 3 wentylatory dachowe wraz z podstawami).
b) Układu kurtyn powietrznych montowanych przy bramach w pierwotnej ilości 10 sztuk.
11. Przedmiot zamówienia obejmuje rozprowadzenie systemu CCTV zgodnie z projektem branży elektrycznej, zakładając montaż części kamer w późniejszym terminie. Do kalkulacji oferty należy przyjąć dostawę:
a) 8 sztuk kamer zewnętrznych;
b) 4 sztuk kamer wewnętrznych;
12. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz sposób realizacji zamówienia zawiera załącznik nr 3 do SWZ, składający się z: dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót, przedmiarów robót.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45213221-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy magazynów

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45223210-1 - Roboty konstrukcyjne z wykorzystaniem stali

45410000-4 - Tynkowanie

45262311-4 - Betonowanie konstrukcji

45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze

45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów

45421148-3 - Instalowanie bram

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 4894170,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 6762135,37 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 4894170,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: JATAJ Marian Kłopotek

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8421657411

7.3.3) Ulica: Kartuska 345

7.3.4) Miejscowość: Gdańsk

7.3.5) Kod pocztowy: 80-125

7.3.6.) Województwo: pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-27

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 4894170,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-12-21
2026-08-31 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane