Świadczenie usługi indywidualnego wsparcia psychologicznego na potrzeby projektu „Pokonaj kryzys”.

Miasto Włocławek - Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie we Włocławku

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00414826
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00414826/01
Typ
Contract Performing Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-08-31 14:34
Lokalizacja
Włocławek, kujawsko-pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-84398c39-dd9b-4c17-9f12-c835490ffeb8
Identyfikator
8881963351
Ostatnia aktualizacja
2026-08-31

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi psychiatryczne lub psychologiczneUsługi społeczneUsługi doradztwa

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00414826 z dnia 2026-08-31

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Usługi
Świadczenie usługi indywidualnego wsparcia psychologicznego na potrzeby projektu „Pokonaj kryzys”.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: Miasto Włocławek - Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie we Włocławku

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 005871024

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: Ogniowa 8/10

1.4.2.) Miejscowość: Włocławek

1.4.3.) Kod pocztowy: 87-800

1.4.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL619 - Włocławski

1.4.7.) Numer telefonu: 54 423 23 26

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@mopr.wloclawek.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.mopr.wloclawek.pl

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-84398c39-dd9b-4c17-9f12-c835490ffeb8

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00414826

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-31

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak

3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2025/BZP 00184711

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Tak

3.4.) Nazwa projektu lub programu:

Projekt „Pokonaj kryzys”, realizowany w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza 2021-2027, Priorytet 8 Fundusze Europejskie na wsparcie w obszarze rynku pracy, edukacji i włączenia społecznego, Działanie 08.20 Aktywne włączenie społeczne, współfinasowanego z Europejskiego Fundu-szu Społecznego Plus. 2021-2027.

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Usługi

3.7.) Nazwa zamówienia:

Świadczenie usługi indywidualnego wsparcia psychologicznego na potrzeby projektu „Pokonaj kryzys”.

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi indywidualnego wsparcia psychologicznego na potrzeby projektu „Pokonaj kryzys” realizowanego w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza
2021-2027, Priorytet 8 Fundusze Europejskie na wsparcie w obszarze rynku pracy, edukacji i włączenia społecznego, Działanie 08.20 Aktywne włączenie społeczne, współfinasowanego z Europejskiego Fundu-szu Społecznego Plus. 2021-2027.
2. Realizatorem projektu jest Gmina Miasto Włocławek / Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie we Włocławku.
3. Usługi objęte przedmiotem zamówienia świadczone będą w ramach Zadania 2: Wsparcie społeczne – wsparcie specjalistyczne.
4. Celem głównym projektu jest aktywna integracja 60 mieszkańców Włocławka - osób wskazanych w art. 1 ust. 2 ustawy z dnia 13 czerwca 2003 r. o zatrudnieniu socjalnym w punktach 1-8 .Ww. osoby są zagrożone wykluczeniem społecznym i ze względu na swoją sytuację życiową nie są w stanie własnym staraniem za-spokoić swoich podstawowych potrzeb życiowych i znajdują się w sytuacji uniemożliwiającej lub ogranicza-jącej uczestnictwo w życiu zawodowym, społecznym i rodzinnym. Cel główny zostanie osiągnięty poprzez poprawę i wzmocnienie ich zdolności do uczestnictwa w życiu społecznym, w tym zatrudnienia. Wsparcie realizowane będzie w sposób zindywidualizowany i kompleksowy, a wsparcie przeznaczone dla osób z niepełnosprawnościami będzie dostosowane do osobistych preferencji tych osób oraz rodzaju niepełno-sprawności.
5. Wykonawca zobowiązany jest do realizacji przedmiotu zamówienia, zgodnie z podstawowymi zasadami, które zapewniają uczestnikom projektu fundamentalne poczucie bezpieczeństwa emocjonalnego. Do zasad tych zaliczyć należy:
a. Poufność – usługi prowadzone są w warunkach i na zasadach pełnej poufności,
a dokumentacja powstała w wyniku świadczenia usług wsparcia rodziny i pieczy zastępczej jest prze-chowywana w sposób uniemożliwiający dostęp osób niepowołanych. Jednocześnie klient musi być poinformowany o ograniczeniu zasady poufności w przypadku konieczności przekazania informacji o prowadzonej sprawie uprawnionym organom (prokuratura, sąd, policja);
b. Profesjonalizm – usługi realizują specjaliści, osoby kompetentne, o odpowiednich kwalifikacjach i umiejętnościach pozwalających na rzetelną i wyczerpującą pracę nad konkretnym zagadnieniem z uwzględnieniem możliwości percepcyjnych osoby korzystającej ze wsparcia;
c. Etyka – u podstaw wszystkich form wsparcia leży pełne poszanowanie klienta, jego godności i auto-nomii, niezależnie od wartości czy metodologii stosowanej przez profesjonalistę; w trakcie współpracy nad poszukiwaniem możliwie najlepszych rozwiązań problemu, prowadzący poradnictwo/terapię ro-dzinną/mediacje, itp. uwzględnia niezależność klienta i jego prawo do podejmowania suwerennych decyzji.
Celem usługi indywidualnego wsparcia społecznego jest pogłębienie autodiagnozy u uczestnika i zwiększenie prawdopodobieństwa wyjścia z kryzysowej sytuacji.
Indywidualne wsparcie zostanie udzielone każdemu uczestnikowi – w zależności od potrzeb.
Liczba godzin wsparcia na osobę uzależniona będzie od indywidualnej diagnozy.
Termin realizacji - 0d dnia podpisania umowy do dnia 31 grudnia 2025r., usługi świadczone będą zgodnie z ustalonym harmonogramem, w dni robocze w godzinach urzędowania MOPR, wyjątek: dopuszcza się po wcześniejszym ustaleniu z Zamawiającym organizacje zajęć po godzinach urzędowania MOPR oraz w soboty.
Liczba godzin: 300 h, 1h - 60 min. dla 60 osób:
Liczba godzin wsparcia na osobę uzależniona będzie od indywidualnej diagnozy.
• Wykonawca zobowiązany jest do realizacji wsparcia zgodnie
z harmonogram, wsparcia ustalanym z Zamawiającym w ujęciu mie-sięcznym.
• Dopuszcza się możliwość zmian w harmonogramie wsparcia za-równo ze strony Zamawiającego jak i Wykonawcy usługi, zgodnie z pro-jektem umowy
Miejsce realizacji zamówienia - Klub Integracji Społecznej Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie we Włocławku, ul. Okrzei 61, 87-800 Włocławek i/lub Miejskie Ośrodek Pomocy Rodzinie we Włocławku, ul. Ogniowa 8/10, 87-800 Włocławek.
Tematyka zajęć : Wg indywidualnych potrzeb uczestnika.
Metody dydaktyczne: • metody słowne,
• metody oglądowe,
• metody praktyczne.
Zamawiający zapewni niezbędne narzędzia i sprzęt do prawidłowej realizacji usług w ramach przedmiotu zamówienia.
Sprawozdawczość: Listy obecności, arkusze przebiegu zajęć, dziennik zajęć, miesięcznej karty pracy zleceniobiorcy – protokół oraz informowania o przypadkach nieobecności uczestnika na zajęciach.

3.9.) Główny kod CPV: 85121270-6 - Usługi psychiatryczne lub psychologiczne

3.10.) Dodatkowy kod CPV:

85320000-8 - Usługi społeczne

85312320-8 - Usługi doradztwa

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2025-06-13

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

do 2026-06-30

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Kontraktor Sp. z o.o.

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 7792406097

4.3.3.) Ulica: Mrzeżyńska 10

4.3.4.) Miejscowość: Poznań

4.3.5.) Kod pocztowy: 60-446

4.3.6.) Województwo: wielkopolskie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy: 44391,00 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2025/BZP 00284069/01

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak

5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-06-30

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 2

5.4.2.) Numer zmiany: 1

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

zmiana wykazu kadry na wniosek wykonawcy

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Wykonawca wyznaczył nową osobę do realizacji, tj. Panią Alicję Markuszewską - która posiada kwalifikacje nie gorsze niż osoba wskazana w ofercie.

5.4.6.) Wartość zmiany: 0

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.4.2.) Numer zmiany: 2

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Obiektywne trudności związane z rekrutacją uczestników do projektu i brakiem możliwości wykonania pełnego zakresu umowy we wskazanym terminie.

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Umowa została przedłużona do realizacji do dnia 30.06.2026r.

5.4.6.) Wartość zmiany: 0

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 44391,00 PLN

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

nie dotyczy

2026-08-31 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Usługi