Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zadania pn. „Utworzenie dworca na potrzeby podróżujących wraz z niezbędną infrastrukturą i wyposażeniem” (2)

Gmina Miasta Dębica

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00414867
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00414867/01
Typ
Contract Performing Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-08-31 14:44
Lokalizacja
Dębica, podkarpackie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-97146ecb-10a6-4e71-aa4c-fc2eb53f3c60
Identyfikator
8721000477
Ostatnia aktualizacja
2026-08-31

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00414867 z dnia 2026-08-31

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Usługi
Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zadania pn.
„Utworzenie dworca na potrzeby podróżujących wraz z niezbędną infrastrukturą i wyposażeniem” (2)

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miasta Dębica

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000524648

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: Ratuszowa 2

1.4.2.) Miejscowość: Dębica

1.4.3.) Kod pocztowy: 39-200

1.4.4.) Województwo: podkarpackie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL824 - Tarnobrzeski

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@umdebica.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://debica.pl/

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-97146ecb-10a6-4e71-aa4c-fc2eb53f3c60

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00414867

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-31

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak

3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2024/BZP 00526967

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Nie

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Usługi

3.7.) Nazwa zamówienia:

Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zadania pn.
„Utworzenie dworca na potrzeby podróżujących wraz z niezbędną infrastrukturą i wyposażeniem” (2)

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

1. Przedmiot niniejszego zamówienia
Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zadania pn. „Utworzenie dworca na potrzeby podróżujących wraz z niezbędną infrastrukturą i wyposażeniem” (2)
Przedmiotem zamówienia jest:
Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej utworzenia dworca polegającej na przebudowie, rozbudowie i nadbudowie istniejącego budynku parterowego na potrzeby podróżujących wraz
z rozbudową istniejącego parkingu zlokalizowanego na działce nr ewid. 742/72 obr. 1 miasta Dębica oraz rozbudową i budową niezbędnej infrastruktury towarzyszącej.
Zakres zamówienia:
1) Wykonanie projektu zagospodarowania działki 5 egz.
2) Wykonanie projektu architektoniczno-budowlanego - 5 egz.
3) Wykonanie projektu technicznego - 3 egz.
4) Wykonanie inwentaryzacji dendrologicznej - 2 egz.
5) Wykonanie operatu dendrologicznego - 2 egz.
6) Wykonanie projektu ochrony zieleni - 2 egz.
7) Wykonanie przedmiaru robót - 2 egz.
8) Wykonanie kosztorysu inwestorskiego - 2 egz.
9) Wykonanie specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót - 2 egz.
10) Sprawowanie nadzoru autorskiego nad przedsięwzięciem w czasie robót budowlanych oraz w okresie rękojmi za wady dla robót budowlanych realizowanych.
Pełny Opis Przedmiotu Zamówienia znajduje się w Sekcji B – Opis Przedmiotu Zamówienia

3.9.) Główny kod CPV: 71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2024-11-19

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

do 2025-06-30

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): SOWA PROJEKT GABRIEL SOWA

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8181284027

4.3.3.) Ulica: ul. Prof. Gawrysia 6

4.3.4.) Miejscowość: Dębica

4.3.5.) Kod pocztowy: 39-200

4.3.6.) Województwo: podkarpackie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy: 159900,00 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2024/BZP 00613691/01

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak

5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-07-31

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 6

5.4.2.) Numer zmiany: 1

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

konieczność uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach oraz decyzji ULICP

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Zmiana terminu zakończenia realizacji przedmiotu umowy na: 05.09.2025 r.

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.4.2.) Numer zmiany: 2

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

przedłużająca się procedura uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach oraz decyzji ULICP

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Zmiana terminu zakończenia realizacji przedmiotu umowy na: 10.10.2025 r.

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.4.2.) Numer zmiany: 3

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

przedłużająca się procedura uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach oraz decyzji ULICP

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Zmiana terminu zakończenia realizacji przedmiotu umowy na: 19.12.2025 r.

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.4.2.) Numer zmiany: 4

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

przedłużająca się procedura uzyskania uzgodnień branżowych przez spółki PKP

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Zmiana terminu zakończenia realizacji przedmiotu umowy na: 31.03.2026 r.
Zmiana terminu płatności części wynagrodzenia.

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.4.2.) Numer zmiany: 5

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

przedłużająca się procedura uzyskania odstępstwa i uzyskania decyzji pozwolenia na budowę

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Zmiana terminu zakończenia realizacji przedmiotu umowy na: 31.05.2026 r.
Zmiana terminu płatności części wynagrodzenia.

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.4.2.) Numer zmiany: 6

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

przedłużająca się procedura uzyskania decyzji pozwolenia na budowę

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Zmiana terminu zakończenia realizacji przedmiotu umowy na: 31.07.2026 r.
Zmiana terminu płatności części wynagrodzenia.

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 159900,00 PLN

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-08-31 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Usługi