Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej w ramach zadania ,,Projektowanie rozbudowy dróg gminnych na terenie Gminy Wolanów" wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego

GMINA WOLANÓW

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00414899
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00414899/01
Typ
Contract Performing Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-08-31 14:53
Lokalizacja
Wolanów, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-1df54bc6-3125-11ee-9aa3-96d3b4440790
Identyfikator
9482391296
Ostatnia aktualizacja
2026-08-31

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaUsługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnejUsługi w zakresie nieruchomościUsługi sporządzania mapUsługi badań katastralnychUsługi pomiarowe

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00414899 z dnia 2026-08-31

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Usługi
Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej w ramach zadania ,,Projektowanie rozbudowy dróg gminnych na terenie Gminy Wolanów" wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: GMINA WOLANÓW

1.2.) Oddział zamawiającego: URZĄD GMINY WOLANÓW

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 670224060

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: Radomska 20

1.4.2.) Miejscowość: Wolanów

1.4.3.) Kod pocztowy: 26-625

1.4.4.) Województwo: mazowieckie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL921 - Radomski

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@wolanow.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.wolanow.pl

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1df54bc6-3125-11ee-9aa3-96d3b4440790

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00414899

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-31

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak

3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2023/BZP 00337396

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Nie

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Usługi

3.7.) Nazwa zamówienia:

Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej w ramach zadania ,,Projektowanie rozbudowy dróg gminnych na terenie Gminy Wolanów" wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego

Umowa dla części nr 2

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

Część 2: Opracowanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej na rozbudowę drogi gminnej nr 351232W relacji Strzałków – Zabłocie oraz odcinka drogi gminnej 351205W
Zamówienie obejmuje opracowanie dokumentacji projektowej na rozbudowę drogi gminnej nr 351232W relacji Strzałków – Zabłocie na odcinku o długości ok. 1,204 km oraz rozbudowę odcinka drogi gminnej 351205W relacji Kolonia Wawrzyszów – Bieniędzice - Strzałków o długości ok. 0,303 km.
Projekt realizowany na podstawie procedury uzyskania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej w trybie specustawy – ustawy o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych. Ilość działek do podziału uzależniona jest od przyjętych przez Projektanta rozwiązań projektowych. Dokumentacja winna być opracowana zgodnie z wymaganiami określonymi w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 24 czerwca 2022 r. w sprawie przepisów techniczno-budowlanych dotyczących dróg publicznych (Dz.U.2022, poz.1518) oraz pozostałych przepisów związanych wykazanych w przedmiotowym OPZ.

3.9.) Główny kod CPV: 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

3.10.) Dodatkowy kod CPV:

71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

70000000-1 - Usługi w zakresie nieruchomości

71354000-4 - Usługi sporządzania map

71354300-7 - Usługi badań katastralnych

71355000-1 - Usługi pomiarowe

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2023-09-07

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

20 miesiące

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): SMBI PROJEKT Michał Siuda

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9482394455

4.3.3.) Ulica: Aleja Grzecznarowskiego 2 lok. 6

4.3.4.) Miejscowość: Radom

4.3.5.) Kod pocztowy: 26-600

4.3.6.) Województwo: mazowieckie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy: 246000,00 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2023/BZP 00392474/01

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak

5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-07-31

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 3

5.4.2.) Numer zmiany: 1

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

przedłużające się procedury ustalenia granic istniejącego pasa drogowego, co uniemożliwia na tym etapie wystąpienie i uzyskanie decyzji wodnoprawnej, która jest niezbędnym załącznikiem do wniosku o wydanie decyzji Zezwolenia na Realizację Inwestycji Drogowej

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Zmianie ulega § 3 ust. l, który miał brzmienie:
„-rozpoczęcie: od dnia podpisania umowy, tj. od dnia 07.09.2023 r.
-zakończenie: 20 miesięcy od dnia podpisania umowy- 07.05.2025 r.
- w tym koncepcja -2 miesiące od daty podpisania umowy, tj. do dnia 07.11.2023 r.”
a który otrzymuje brzmienie:
„-rozpoczęcie: od dnia podpisania umowy, tj. od dnia 07.09.2023 r.
-zakończenie: do dnia 31.12.2025 r.
- w tym koncepcja -2 miesiące od daty podpisania umowy, tj. do dnia 07.11.2023 r.”

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.4.2.) Numer zmiany: 2

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

przedłużające się procedury ustalenia granic działek przylegających do drogi (termin wszczęcia procedury 16.09.2023r.), co uniemożliwia na tym etapie uzyskanie zatwierdzonej przez Starostę Radomskiego mapy podziałowej, niezbędnej do wystąpienia i uzyskania decyzji Zezwolenia na Realizację Inwestycji Drogowej (ZRID).

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Zmianie ulega § 3 ust.l, który miał brzmier.'e:
„-rozpoczęcie: od dnia podpisania umowy, tj. od dnia 07.09.2023 r.
-zakończenie: do dnia 31.12.2025 r.
-w tym koncepcja -2 miesiące od daty podpisania umowy, tj. do dnia 07.11.2023 r.”
a który otrzymuje brzmienie:
„-rozpoczęcie: od dnia podpisania umowy, tj. od dnia 07.09.2023 r.
-zakończenie: do dnia 30 maja 2026r.
-w tym koncepcja -2 miesiące od daty podpisania umowy, tj. do dnia 07.11.2023 r.”

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.4.2.) Numer zmiany: 3

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

przedłużające się procedury ustalenia granic działek przylegających do drogi (termin wszczęcia procedury 16.09.2023r.), co uniemożliwia na tym etapie uzyskanie zatwierdzonej przez Starostę Radomskiego mapy podziałowej, niezbędnej do wystąpienia i uzyskania decyzji Zezwolenia na Realizację Inwestycji Drogowej (ZRID).

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Zmianie ulega § 3 ust.l, który miał brzmienie:
„-rozpoczęcie: od dnia podpisania umowy, tj. od dnia 07.09.2023 r.
-zakończenie: do dnia 30.05.2026 r.
-w tym koncepcja -2 miesiące od daty podpisania umowy, tj. do dnia 07.11.2023 r.”
a który otrzymuje brzmienie:
„-rozpoczęcie: od dnia podpisania umowy, tj. od dnia 07.09.2023 r.
-zakończenie: do dnia 31 lipca 2026r.
-w tym koncepcja -2 miesiące od daty podpisania umowy, tj. do dnia 07.11.2023 r.”

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 246000,00 PLN

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

nie dotyczy

2026-08-31 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Usługi