Sukcesywna dostawa pelletu drzewnego dla Gminy Rogowo na sezon grzewczy 2026/2027.

GMINA ROGOWO

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00414965
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00414965/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-08-31 15:15
Lokalizacja
Rogowo, kujawsko-pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-167bbaef-f381-40d0-b930-a0883ca7072e
Identyfikator
5621711384
Ostatnia aktualizacja
2026-08-31

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Paliwa drzewne

Wykonawcy

1 przyznane

CENTRALA HANDLOWO - PRODUKCYJNA I USŁUGOWA 'ROLNIK' SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄKcynia, PL · lot 0
435 752,1 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00414965 z dnia 2026-08-31

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Sukcesywna dostawa pelletu drzewnego dla Gminy Rogowo na sezon grzewczy 2026/2027.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA ROGOWO

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 092351216

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: KOŚCIELNA

1.5.2.) Miejscowość: Rogowo

1.5.3.) Kod pocztowy: 88-420

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL617 - Inowrocławski

1.5.7.) Numer telefonu: 52-30-24-053 lub 52- 30-24-077

1.5.8.) Numer faksu: 52 30-24-275

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: inwestycje@rogowo.paluki.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.rogowo.paluki.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/rogowo

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Sukcesywna dostawa pelletu drzewnego dla Gminy Rogowo na sezon grzewczy 2026/2027.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-167bbaef-f381-40d0-b930-a0883ca7072e

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00414965

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-31

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00003736/07/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.2 Sukcesywna dostawa pelletu drzewnego dla Gminy Rogowo na sezon grzewczy 2026/2027

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00369636

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RIDIGP.271.1.9.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 335088,37 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa pelletu drzewnego wraz z transportem i rozładunkiem dla Gminy Rogowo na sezon grzewczy 2026/2027, w łącznej maksymalnej ilości do 183,75 ton
W ramach realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca dostarczy pellet drzewny w nieuszkodzonych workach foliowych zgrzewanych 15-25 kg, z nadrukiem informacji o producencie oraz normie jakościowej pelletu wraz z rozładunkiem dla Gminy Rogowo, na sezon grzewczy 2026/2027 o parametrach, których standardy jakościowe zostały określone poniżej i odnoszą się do istotnych cech przedmiotu zamówienia.
Pellet drzewny musi spełniać kryteria jakościowe określone w normie DINplus lub ENplus A1 (lub równoważnej), posiadać granulację 6 mm, a potwierdzeniem tych parametrów musi być aktualny certyfikat ENplus A1 lub certyfikat DINplus wydany przez uprawnioną jednostkę certyfikującą.
Wszystkie określone niżej wymagania jakościowe określone na podstawie Rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 8 maja 2025 r. w sprawie wymagań jakościowych dla biomasy pozyskanej z drzew i krzewów wprowadzanej do obrotu lub obejmowanej procedurą celną dopuszczenia do obrotu w postaci brykietu lub peletu (Dz. U. z 2025 r. poz. 618).
a) PELLET DRZEWNY w maksymalnej ilości 183,75 ton o następujących parametrach jakościowych nie gorszych niż:
- surowiec: drewno z drzew iglastych lub liściastych lub stanowiący mieszankę drzew iglastych
i liściastych, bez domieszki innych substancji jak np. kleje, lepisze czy utwardzacze;
- wartość opałowa min. 18MJ/kg [5,0kWh/kg]
- max. zawartość popiołu do 0,7%
- zawartość siarki do 0,05%
- gęstość min. 600kg/m3
- średnica 6-8 mm
- wilgotność do 10%.
Dostawa przedmiotu zamówienia odbywać się będzie na koszt wykonawcy wraz
z rozładunkiem w miejsce wskazane przez Zamawiającego, do następujących lokalizacji Zamawiającego:
a) 6 (sześciu) kotłowni na terenie miejscowości Rogowo (ul. Kolejowa nr 4, ul. Kolejowa nr 19, ul. Kolejowa nr 21, ul. Kl. Maciaszczyka nr 9, ul. Kościelna nr 4a (GDK), ul. Bydgoska 9a (OSP)
b) 1 (jednej) świetlicy wiejskiej – Lubcz nr 22;
c) 1 (jednej) hali widowiskowo – sportowej – Gościeszyn nr 21.

4.5.3.) Główny kod CPV: 09111400-4 - Paliwa drzewne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 435752,10 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 451798,99 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 435752,10 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Centrala Handlowo-Usługowa i Produkcyjna "ROLNIK" Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5581863431

7.3.3) Ulica: Witosa 30

7.3.4) Miejscowość: Kcynia

7.3.5) Kod pocztowy: 89-240

7.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-20

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 435752,10 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2026-09-01 do 2027-04-30
2026-08-31 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy