za 5 dnitermin 2026-09-11 10:00

"Wykonanie dokumentacji projektowej budowy zbiornika retencyjnego przy ul. Borowskiego w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Zagospodarowanie wód opadowych na terenie miasta Gorzowa Wlkp. – Etap V”

Miasto Gorzów Wlkp.

bez wadium

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00414969
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00414969/01
Typ
Contract Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-08-31 15:16
Termin
2026-09-11 10:00
Lokalizacja
Gorzów Wielkopolski, lubuskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-182c2521-621a-4914-a498-9ca7fa1d8420
Identyfikator
5990019632
Ostatnia aktualizacja
2026-08-31

Dokumenty

To postępowanie jest prowadzone na zewnętrznej platformie.

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnejUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaUsługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00414969 z dnia 2026-08-31

Ogłoszenie o zamówieniu
Usługi
"Wykonanie dokumentacji projektowej budowy zbiornika retencyjnego
przy ul. Borowskiego w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Zagospodarowanie wód opadowych na terenie miasta Gorzowa Wlkp. – Etap V”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Gorzów Wlkp.

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000650181

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Sikorskiego 4

1.5.2.) Miejscowość: Gorzów Wielkopolski

1.5.3.) Kod pocztowy: 66-400

1.5.4.) Województwo: lubuskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL431 - Gorzowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: bartosz.dolny@um.gorzow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.wrota.lubuskie.pl/umgorzow/

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

"Wykonanie dokumentacji projektowej budowy zbiornika retencyjnego
przy ul. Borowskiego w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Zagospodarowanie wód opadowych na terenie miasta Gorzowa Wlkp. – Etap V”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-182c2521-621a-4914-a498-9ca7fa1d8420

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00414969

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-31

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00039462/11/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.1 Opracowanie dokumentacji projektowej na budowę zbiornika przy ul. Borowskiego

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/gorzow/proceedings

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://platformazakupowa.pl/pn/gorzow/proceedings

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Wymagania sprzętowo - aplikacyjne umożliwiające pracę na platformazakupowa.pl:
a. stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512 kb/s,
b. komputer klasy PC lub MAC o następującej konfiguracji: pamięć min. 2 GB Ram, procesor Intel IV 2 GHZ lub jego nowsza wersja,
jeden z systemów operacyjnych - MS Windows 7, Mac Os x 10 4, Linux lub ich nowsze wersje,
c. zainstalowana dowolna przeglądarka internetowa, w przypadku Internet Explorer minimalnie wersja 10 0.,
d. włączona obsługa JavaScript,
e. zainstalowany program Adobe Acrobat Reader lub inny obsługujący format plików .pdf,
f. Platformazakupowa.pl działa według standardu przyjętego w komunikacji sieciowej – kodowanie UTF8,
g. Oznaczenie czasu odbioru danych przez platformę zakupową stanowi datę oraz dokładny czas (hh:mm:ss) generowany wg. czasu
lokalnego serwera synchronizowanego z zegarem Głównego Urzędu Miar.7.
Wykonawca, przystępując do niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego: akceptuje warunki korzystania z
platformazakupowa.pl określone w Regulaminie zamieszczonym na stronie internetowej pod linkiem w zakładce „Regulamin" oraz
uznaje go za wiążący,
zapoznał i stosuje się do Instrukcji składania ofert/wniosków dostępnej pod linkiem.
https://drive.google.com/file/d/1Kd1DttbBeiNWt4q4slS4t76lZVKPbkyD/view Korzystanie z platformy jest bezpłatne.

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: BZP.271.43.2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Tak

4.1.14.) Określenie aspektów społecznych, środowiskowych lub etykiet w opisie przedmiotu zamówienia:

Zamawiający uwzględnił wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników, zgodnie z art. 100 ust. 1 ustawy

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji projektowej budowy zbiornika retencyjnego przy ul. Borowskiego w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Zagospodarowanie wód opadowych na terenie miasta Gorzowa Wielkopolskiego – Etap V”

Zakres prac będących przedmiotem zamówienia obejmuje m.in:
• pozyskanie niezbędnych materiałów wyjściowych;
• wykonanie badań geologicznych i geotechnicznych;
• wykonanie prac związanych z inwentaryzacją zieleni i gospodarką dendrologiczną;
• opracowanie koncepcji projektowej w dwóch wariantach;
• przeprowadzenie analiz oraz opracowanie wariantów lokalizacyjnych;
• przeprowadzenie szczegółowych analiz specjalistycznych.

Zamawiający przewiduje ubieganie się o uzyskanie dofinansowania na realizację robót budowlanych
ze środków Unii Europejskiej w ramach działania FENX.01.02 Adaptacja terenów zurbanizowanych do zmian klimatu typ projektu: Wsparcie zrównoważonych systemów gospodarowania wodami opadowymi z udziałem zieleni/zielono-niebieskiej infrastruktury/rozwiązań opartych na przyrodzie - Program Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027. W związku z powyższym opracowana dokumentacja powinna być zgodna z dokumentacją ostatniego naboru ramach działania FENX.01.02 dostępną pod linkiem: https://www.gov.pl/web/nfosigw/fenx0102-iw01-00125

Szczegółowy zakres zamówienia określają następujące dokumenty:
1) Opis Przedmiotu Zamówienia stanowiący Część III SWZ
2) Wzór umowy w sprawie zamówienia publicznego stanowiący Część II SWZ

4.2.6.) Główny kod CPV: 71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71240000-2 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 70 dni

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Tak

4.2.14.) Przedmiot, wielkość lub zakres oraz warunki zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Zamawiający przewiduje możliwości udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 polegających na powtórzeniu podobnych usług zgodnych z przedmiotem zamówienia podstawowego:
1) zamówienia podobne będą polegały na powtórzeniu usług projektowych tożsamych lub zbliżonych rodzajowo do usług objętych zamówieniem podstawowym, w przypadku pojawienia się konieczności rozszerzenia zakresu prac. Zakres tych usług może obejmować
w szczególności:
- opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla infrastruktury bezpośrednio związanej ze zbiornikiem retencyjnym,
- zaprojektowanie dodatkowych urządzeń np. podczyszczających lub urządzeń sterujących przepływem,
- opracowanie zamiennych lub alternatywnych rozwiązań projektowych w przypadku wystąpienia odmiennych od założonych warunków gruntowo-wodnych,
- wykonanie dodatkowych opracowań przedprojektowych, ekspertyz, badań geotechnicznych, operatów wodnoprawnych lub analiz hydrologicznych, niezbędnych do prawidłowej realizacji celu inwestycji.
2) wielkość lub zakres zamówienia: do 50% wartości zamówienia podstawowego.
3) warunki, na jakich zostanie udzielone zamówienie: Zamówienia będą udzielane po przeprowadzeniu z Wykonawcą negocjacji. Założenia wyjściowe do ustalenia ceny będą wynikały wprost ze złożonej oferty dla zamówienia podstawowego, a realizacja usług odbędzie się na warunkach określonych w umowie podstawowej.
4) okres, w którym przewiduje się udzielenie zamówienia: Zamówienia powyższe przewiduje się w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego.

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Wyłącznie kryterium ceny

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 100

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 4

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:

1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym:
Zamawiający nie stawia warunku w tym zakresie.
2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów:
Zamawiający nie stawia warunku w tym zakresie.
3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej:
Zamawiający nie stawia warunku w tym zakresie.
4) zdolności technicznej lub zawodowej:

a) w zakresie zdolności technicznej warunek zostanie spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że:
w ciągu ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, w tym okresie wykonał co najmniej jedną zakończoną i odebraną dokumentację projektową obejmującą budowę (projekt budowlany i wykonawczy) zbiornika retencyjnego o pojemności co najmniej 600 m3 wraz z uzyskanymi decyzjami niezbędnymi do realizacji robót budowlanych.

b) w zakresie zdolności zawodowej warunek zostanie spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że dysponuje lub będzie dysponował na potrzeby realizacji zamówienia osobami zdolnymi do jego wykonania, tj.

Kluczowy Personel Wykonawcy musi posiadać doświadczenie i kwalifikacje zgodnie z wymaganiami przedstawionymi w poniżej:
1) projektant w specjalności architektonicznej (Koordynator prac projektowych)
2) projektant w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci i instalacji elektrycznych,
3) projektant w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci i instalacji sanitarnych,
4) Specjalista hydrolog/hydrotechnik:
- Wykształcenie: ukończył co najmniej studia magisterskie albo studia inżynierskie, w rozumieniu przepisów o szkolnictwie wyższym z zakresu inżynierii środowiska, budownictwa wodnego, ochrony środowiska, gospodarki wodnej lub geografii
- Doświadczenie:
• co najmniej 10-letnie doświadczenie zawodowe w zakresie oceny charakteru wód, szacowania wielkości zasobów wodnych, zagospodarowania wód deszczowych;
• uczestniczył w realizacji przynajmniej 3 prac odpowiadających swoim rodzajem w zakresie niniejszego zamówienia, objętych problematyką dotyczącą zagrożenia powodziowego.
Zamawiający dopuszcza łączenie kilku funkcji przez osobę wskazaną przez Wykonawcę, pod warunkiem, że osoba ta spełnia łącznie wymagania odpowiednio w ww. zakresach uprawnień budowlanych lub doświadczenia;

Wykonawca zobowiązuje się do uzupełnienia swojego personelu osobami posiadającymi niezbędną wiedzę i umiejętności konieczne do właściwego wykonania całości przedmiotu Umowy, a w szczególności dysponowania personelem o wszystkich wymaganych profilach kompetencji zawodowych niezbędnych do realizacji przedmiotu Umowy.

Ocena spełniania w/w warunków dokonana zostanie zgodnie z formułą „spełnia – nie spełnia”
w oparciu o analizę oświadczenia wykonawcy. Z treści tego dokumentu musi wynikać jednoznacznie, iż wymienione warunki Wykonawca spełnił.

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Zamawiający przewiduje możliwość zmiany zawartej umowy w stosunku do treści wybranej oferty w zakresie uregulowanym w art. 454-455 Pzp oraz wskazanym w § 16 Wzoru umowy, stanowiącym Część II SWZ.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Tak

7.6.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-11 10:00

8.2.) Miejsce składania ofert: Platforma

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-11 10:15

8.4.) Termin związania ofertą: 30 dni

2026-08-31 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Usługi